forum eMaluszki.pl: żądanie cesarki - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

żądanie cesarki

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Treska Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 210
  • Rejestracja 01-August 09

Napisano 17 April 2013 - 14:26

witam

jak to teraz jest: czy kobieta która bardzo sie boi porodu może sobie "zażyczyć" cesarkę? Oczywiście płatnie. Czy to w ogóle wchodzi rachubę czy to zależy od szpitala? Jakie są stawki?
Dziękuję
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   nika16503 Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 80
  • Rejestracja 24-May 10
  • Data urodzenia:24-10-1990

Napisano 17 April 2013 - 20:31

z tego co ja wiem to raczej cesarke robią tylko w wyjatkowych sytuacjach a nie na żądanie.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Izabela Rybacka Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 34
  • Rejestracja 01-March 13

Napisano 17 April 2013 - 20:54

Witam serdecznie,

lęk przed porodem nosi nazwę tokofobii. Wyrózniamy dwa rodzaje:
-tokofobia pierwotna – występuje u kobiet, które nie były wcześniej w ciąży a lęk ma podłoże nerwicowe
-tokofobia wtórna – występuje wśród kobiet, które w poprzedniej ciąży doznały silnej, związanego z ciążą lub samym porodem traumy

Niestety w środowisku medycznym nadal nie jest to wskazanie do wykonanie cięcia cesarskiego, więc ewentualne jego wykonanie pozostaje w indywidualnej kwestii lekarza położnika oraz placówki, w której przyszła mama zamierza rodzić.

Izabela Rybacka

Familijny Fyrtel - Akademia Świadomej Rodziny
Mój odnośnik
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   zubielka Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 3
  • Rejestracja 01-July 14
  • Data urodzenia:08-04-1985

Napisano 02 July 2014 - 20:06

Witajcie,

temat stary, a ja nowa na forum, ale chciałabym się odnieść do tego co napisane powyżej, bo być może dla kogoś będą to przydatne informacje.

Przede wszystkim zgodnie z prawami pacjenta kobieta może nie zgodzić się na poród naturalny w szpitalu i zażadać - TAK, zażądać - cesarskiego cięcia. Mamy do tego pełne prawo, a że służba zdrowia tego nie respektuje (albo respektuje żadko),mam takie a nie inne sytuacje, że po porodzie są traumy i kobiety nie chcą więcej dzieci, boją się itp..

Oczywiście to skrajne przypadki,bo większość porodów naturalnych przebiega bez większych komplikacji, ale to nie znaczy że my kobiety musimy się godzić na taki poród. Walczmy więc o swoje prawa, wiem , że łatwo napisać, bo jak zaczyna się akcja porodowa to myśli krążą gdzieś indziej (a już napewno żadna z nas nie chciałaby się "narażać" personelowi szpitala grożąc sądami itp.), ale może warto zawalczyć wcześniej. Ciężka sprawa, bo lekarze nabierają w tym temacie wody w usta, ale może jak zmieni się i nasze (rodzących) podejście, to małymi krokami, ale może kiedyś uda się wyegzekwować prawo do odmowy porodu siłami natury. Prawo, które nam kobietom się należy.

Pozdrawiam.
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Izabela Rybacka Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 34

Napisano 03 July 2014 - 12:42

Niestety nie mogę się zgodzić z tym co napisano powyżej.
Do przeprowadzenia cięcia cesarskiego muszą być wskazania ze strony dziecka lub matki. Nie można sobie tak po prostu zażądać- bo na jakiej podstawie?
Nie znalazłam także takiego zapisu w karcie praw pacjenta.

Izabela Rybacka

Mój odnośnik
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   zubielka Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 3
  • Rejestracja 01-July 14

Napisano 03 July 2014 - 20:45

Wyświetl postUżytkownik Izabela Rybacka dnia 03 July 2014 - 12:42 napisał

Niestety nie mogę się zgodzić z tym co napisano powyżej.
Do przeprowadzenia cięcia cesarskiego muszą być wskazania ze strony dziecka lub matki. Nie można sobie tak po prostu zażądać- bo na jakiej podstawie?
Nie znalazłam także takiego zapisu w karcie praw pacjenta.

A gdzie tzw.autonomia pacjenta? Tak samo jak mam prawo zgodzić się na pewne zabiegi medyczne w szpitalu / bądź też nie - i ponoszę za to pdpowiedzialność, tak i tutaj mam prawo nie zgodzić się na poród naturalny.

oto co znalazłam w ustawie :

Ustawa
z dnia 6 listopada 2008 r.
o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta
(tekst pierwotny: Dz. U. 2009 r. Nr 52 poz. 417)
(tekst jednolity: Dz. U. 2012 r. poz. 159)

"Art. 16. Pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody, po uzyskaniu informacji w zakresie określonym w art. 9. "

Z pełnym zapisem ustawy można się zapoznać pod adresem http://www.nfz-gdans...acjenta,81.html

Owszem , cięcie cesarskie wykonuje się ze wskazań medycznych, aczkolwiek jeżeli kobieta nie wyraża zgody na taki poród, nikt nie powinien jej do tego zmuszać.
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Izabela Rybacka Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 34

Napisano 04 July 2014 - 08:30

Nie do końca tak to funkcjonuje.
Ciało kobiety jest tak skonstruowane aby rodzić drogami naturalnymi- jeśli coś stoi na przeszkodzie to wtedy wykonuje się zabieg cięcia cesarskiego.
Szpital ma obowiązek zapewnić rodzącej warunki do porodu naturalnego a operację przeprowadza się, tak jak napisałam wcześniej, ze wskazań a nie na życzenie.

Izabela Rybacka

Mój odnośnik
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   zubielka Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 3
  • Rejestracja 01-July 14

Napisano 05 July 2014 - 06:49

Wyświetl postUżytkownik Izabela Rybacka dnia 04 July 2014 - 08:30 napisał

Nie do końca tak to funkcjonuje.
Ciało kobiety jest tak skonstruowane aby rodzić drogami naturalnymi- jeśli coś stoi na przeszkodzie to wtedy wykonuje się zabieg cięcia cesarskiego.
Szpital ma obowiązek zapewnić rodzącej warunki do porodu naturalnego a operację przeprowadza się, tak jak napisałam wcześniej, ze wskazań a nie na życzenie.

Zgadza się, aczkolwiek nie ma tak skonstruowanego prawa w tym zakresie. Przepis przezemnie załączony mówi sam za siebie.
Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   milka77 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 325
  • Rejestracja 09-August 13

Napisano 01 February 2016 - 12:55

Dokładnie
Najgorzej jest panikować i wymyślać sobie różne rzeczy!
Znajoma miała bzika na punkcie echo serca dzieci warszawa- i cały czas biegała po lekarzach na różne badania!
0

Strona 1 z 1