forum eMaluszki.pl: Mój sprawdzony sposób na hemoroidy w ciąży! - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Mój sprawdzony sposób na hemoroidy w ciąży! Może i wam pomoże...

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   direl Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 2
  • Rejestracja 09-January 13
  • Data urodzenia:15-02-1988
  • LocationHolandia

Napisano 17 April 2013 - 06:33

Witam wszystkie forumowiczki!

Wiele z nas ma problem z hemoroidami przed, w trakcie, jak i po ciąży. Ja również borykam się z tym problemem już chyba od 18 roku życia. Maści i czopki pomagały, ale dość długo musiałam czekać na efekt a złośliwe bąble i tak po jakimś czasie wracały. Jednak moja Mama poradziła mi co robić. Teraz, gdy jestem w ciąży te sposoby bardzo mi się przydają :)

Każdy z nich najlepiej robić na noc. No więc:

1. Okład z kwaśnej wody:
Potrzebne są: wazelina, ALTACET żel, wata lub lignina, dopasowane majteczki i podpaska na noc.

Najpiejw porządnie trzeba umyć odbyt (najlepiej wziąć kąpiel). Następnie nasmarować odbyt i okolice wazeliną. BARDZO WAŻNE by dobrze i dokładnie natłuścić, bo przecież nie chcemy "poparzyć" tamtych miejsc!! Na wacik nałożyć ok 2 cm żelu ALTACET i zrobić okład na bąbla. Dopasowana bielizna i podpaska pomaga podtrzymać kompres, by się nie osuwał. Ja zwykle używam bezszwowych, sportowych stringów i na to ubieram szorciki :)

2. Okład z własnego moczu:
Jeśli nie mamy akurat pod ręką żelu ALTACET, a trzeba szybko działać, bo bardzo boli, możemy użyć naturalnego sposobu- własny mocz.
Postępujemy tak samo jak w metodzie nr 1 :) Może nieprzyjemnie pachnie itp. ale skuteczne!

PAMIĘTAJCIE, ŻEBY NAPRAWDĘ DOKŁADNIE NATŁUŚCIĆ CAŁĄ PUPĘ WAZELINĄ!!!

3. Surowy ziemniak:
Jesto to najmniej przyjemny sposob, ale również mi pomógł gdy odczuwałam ból nie tylko na zewnątrz ale i w środku odbytu. Nie było fajnie, gdy na wizytę u lekarza specjalisty musiałam czekać parę dni, a czopki nie pomagały, więc postanowiłam zadziałać :)
Obieramy ziemniaka i kroimy na trochę grubsze, ale ok. 3cm "frytki". Jedną tak jak czopka wkłądamy do środka. Resztę ziemniaka warto zostawić w wodzie, bo może być potrzebne powtórzenie zabiegu. Rano wystarczy tylko usiąść na WC i pozwolić ziemniaczkowi wyjść :)

Gdy nadszedł czas mojej wizyty u specjalisty, byłam po trzech nocach z ziemniakiem... Lekarz pytał czym się leczyłam- powiedziałam... Był w szoku, ale wyraził uznanie dla moich domowych sposobów :)

Mam nadzieję, że komuś pomogę :)
Dołączona grafika
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   amda Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 290
  • Rejestracja 01-June 12

Napisano 17 April 2013 - 11:41

Domowe sposoby najlepsze i do tego naturalne!

Ja też znam jeden sprawdzony: rozpuścić odrobinę smalcu ( swojskiego najlepiej ) i takim cieplutkim smarować okolice odbytu i w odbycie. Pomaga!
0

Strona 1 z 1