forum eMaluszki.pl: nóżki X u 4 latki - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

nóżki X u 4 latki

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   kria Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 19-February 13

Napisano 19 February 2013 - 08:36

Witajcie, mam 4 letnią ( za 3 tygodnie bedzie miec 4 latka)córke, która nóżki ma w kształcie lietery X. Rok temu byłam z nia w poradni wad postawy u lekarza zajmującego się takimi nóżkami. Zbadał córke i uspokoił mnie że nózki ma w granicach normy, że same jej się one prawidłowo ukształtują. Córka zaczęła chodzić dość wcześniej i to jest niby przyczyną. Czy faktycznie same jej sie wyprostują?? Na wizycie zapytałam czy mam z nią jakos pracować, czy ma jakoś siadać, ale powiedział mi że mam nic nie robić. Minął rok od wizyty, córka już nie ma takich X ale jednak małe ma. czy one faktycznie same sie ukształtują??
1

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Malajka8 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 9
  • Rejestracja 14-February 13

Napisano 19 February 2013 - 11:45

Znajoma z podobnym problemem korzysta z dzieckiem z gimnastyki korekcyjnej. Może więc warto spróbować, na pewno nie zaszkodzi.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Dorka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 237
  • Rejestracja 30-September 09

Napisano 19 February 2013 - 14:49

u nas przy "iksowatych" nóżkach lekarka mówiła ze jak najczęściej trzeba sadzać dziecko w pozycji " po turecku" i zwracać uwagę aby dziecko nie przy siadaniu np na podłodze nie dawało kolanek do wewnątrz, kierując tym samym stopy na zewnątrz. Więc tego musisz pilnować
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   kria Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14

Napisano 20 February 2013 - 07:57

Słyszałam o tym siadaniu i własnie na wuizycie zapytałam o to lekarza od nóżecz-czy pilnowac aby odpowiednio siadała to powiedził, żenie mam niczego pilnować, że niech sobie siedzi jak chce, więc zaufałam mu, ale sądzę że popełniłam błąd. Teraz już zaczynam to naprawiać.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Sonia22 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 239
  • Rejestracja 24-September 09

Napisano 20 February 2013 - 09:59

Wyświetl postUżytkownik kria dnia 20 February 2013 - 07:57 napisał

Słyszałam o tym siadaniu i własnie na wuizycie zapytałam o to lekarza od nóżecz-czy pilnowac aby odpowiednio siadała to powiedził, żenie mam niczego pilnować, że niech sobie siedzi jak chce, więc zaufałam mu, ale sądzę że popełniłam błąd. Teraz już zaczynam to naprawiać.

chyba żartujesz!!!!!!

ja jak byłam ze swoją córka u lekarza to powiedział że ABSOLUTNIE dziecko tak nie powinno siadac
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   kria Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14

Napisano 20 February 2013 - 15:15

No ja tak tez słyszałam i dlatego zapytałam lekarza, ale on powiedził, że nie zabronie dziecku tak siadac i że z pewnościa będzie tak siadać, że mam się tym nie przejmować.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Sonia22 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 239

Napisano 20 February 2013 - 16:27

nieprawda
ja pilnowałam aby córcia siadała po turecku i w końcu złapała ten nawyk
Powodzenia :)
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Sonia22 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 239

Napisano 30 May 2013 - 17:35

i jak tam nóżki?
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Agnieszka Adameczek Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 07-July 13

Napisano 13 July 2013 - 22:10

Witam,

nóżki X są fizjologią w wieku Pani córki. Oczywiście są normy, w których muszą się mieścić, dlatego ważna jest regularna kontrola u specjalisty. Można fotografować nóżki dziecka co jakiś czas i samemu w domu obserwować jak się zmienia ich ustawienie.
Siadanie w tzw. literkę W (czyli kolanka do środka stopy na zewnątrz) jest również fizjologiczne więc nie ma potrzeby zabraniać dziecku takiego siadania. Dziecko, im starsze, powinno siad "W" przeplatać z innymi sposobami siadania.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Adameczek

Agnieszka Adameczek, fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT Bobath-Baby, integracji sensorycznej Gabinet Rehabilitacji RuchowejGabinet Rehabilitacji Ruchowej
0

Strona 1 z 1