forum eMaluszki.pl: Hemoroidy - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Hemoroidy porady i opinie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   myszka_k Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 12-March 10
  • Data urodzenia:27-12-1982

Ikona postu  Napisano 15 January 2013 - 11:54

Witam !!!
Jestem drugi raz w ciąży :D , i znowu pojawił się problem hemoroidów z tym że pierwsze pokazały sie po porodzie i bardzo długo z nimi walczyłam. Obecnie jest to 8 miesiąc ciąży i już "są" ponoć to standard ale nie każdej kobiety to dotyka.

Jak sobie z tym radzicie, co można a czego nie. Czy któraś z was słyszała coś na temat leku "anurex". Piszcie jak sobie radziłyście z tym problemem. Na pewno się to przyda nie jednej z nas.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   myszka_k Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 12-March 10
  • Data urodzenia:27-12-1982

Napisano 17 January 2013 - 10:36

Widzę że nikt nie ma ochoty opisywać swoich doświadczeń, jedyne co ja mogę napisać to jak się tego paskudztwa pozbyłam nie będąc już w ciąży i nie karmiąc. Zastosowałam 2 leki jednocześnie czopki proktosedon oraz tabletki diohespan max. Jeśli chodzi o dawkowanie to czopki standardowo rano i wieczorem, tabletki zaś przez pierwsze 3 dni 3x dziennie a potem po jednej. Dzięki takiej kuracji miałam spokój bardzo długo aż do teraz.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Nike Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 281
  • Rejestracja 31-July 09

Napisano 17 January 2013 - 12:35

niestety w ciąży nie za bardzo możesz się ich pozbyć. Walka z hemoroidami zaczyna sie po ciąży. niestety. Ja miałam spory problem ale po porodzie za pomoca czopków i innych domowych sposobów problem znikł

Dzis jestem kilkal at po porodzie i tematu nie ma. Po prostu przeczekaj jeszcze ten miesiąc do porodu i potem zacznij je leczyć. Mi najgorzej się stało w czasie porodu , bo wtedy pod wpływem parcia hemoroidy przesunęły sie na zewnątrz ale "weszły" z powrotem
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Treska Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 210
  • Rejestracja 01-August 09

Napisano 18 January 2013 - 09:23

Ja brałam Posterisan i mi pomogło. Dodatkowo dbałam o diete zeby nie miec zaparć
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   direl Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 2
  • Rejestracja 09-January 13
  • Data urodzenia:15-02-1988
  • LocationHolandia

Napisano 17 April 2013 - 07:04

Założyłam specjalnie nowy wątek, żeby był widoczny dla wszystkich... Takie tam babcine i mamine sposoby ;)

http://emaluszki.pl/...oroidy-w-ciazy/
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   aJoasia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 103
  • Rejestracja 05-February 14
  • Data urodzenia:19-08-1988

Napisano 10 July 2015 - 12:09

Wyświetl postUżytkownik Treska dnia 18 January 2013 - 09:23 napisał

Ja brałam Posterisan i mi pomogło. Dodatkowo dbałam o diete zeby nie miec zaparć

Ja też ale niestety mi nie pomogło. To w dużej mierze zależy od tego jak bardzo zaawansowany problem jest u danej osoby. Wielu osobą się wydaje, że hemoroidy same przejdą nic bardziej mylnego sama zaufałam rodzinnemu brałam przez rok tabletki i okazało się, że po prostu nie czyłam bólu i swędzenia a hemoroidy całkiem dobrze się rozrastały. Skończyło się w Gdańsku - http://flebonet.pl/ usuwaniem, ale przyznać muszę, że problem zniknął.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Mufra Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 231
  • Rejestracja 15-August 12

Napisano 14 December 2016 - 07:57

Dziewczyny a co z dietą?
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   ona333 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 232
  • Rejestracja 17-November 12

Napisano 14 December 2016 - 09:35

W diecie przy hemoroidach powinno znajdować się dużo błonnika. Błonnik zapobiega powstawaniu zaparć. Zaparcia nie są wskazane przy hemmoroidach ponieważ nasilają Twój zły stan oraz samopoczucie.
Zerknij sobie na tę stronę:
http://leczymyhemoro...a-na-hemoroidy/

Jest tutaj artykuł o tym jakie zioła warto jest przyjmować na hemoroidy. Osobiście bardzo pomogły mi ziola Procto Vitale.Czułam sie po nich znacznie lepiej.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Tereska23 Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 94
  • Rejestracja 13-June 12

Napisano 03 April 2017 - 13:31

Grunt to dobry lekarz. W Warszawie polecam tutaj - http://optomedica.co...ia-proktologia/ się udać. W OptoMedica pracują naprawdę dobrzy proktolodzy. Jest to prywatna poradnia, ale koszta wizyty nie są duże.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Kilkowyj Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
  • Rejestracja 23-November 10
  • Data urodzenia:20-05-1985

Napisano 07 April 2017 - 11:36

Najlepiej zapobiegać niż leczyć. Trzeba stosować dietę bogatą w błonnik by unikać zaparć, które są przyczyną powstawania hemoroidów. Jeśli jednak się pojawią to czym predzej zażyć dicopeg 10g, który zmiękczy stolec i ułatwi wypróżnianie. Do tego dużo ruchu i odpowiednia ilość wody
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   marlenka_27 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 247
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 22 May 2017 - 10:33

Wyświetl postUżytkownik Tereska23 dnia 03 April 2017 - 13:31 napisał

Grunt to dobry lekarz...

Ja również uważam, że dobry lekarz to podstawa. Myślę, że każdy adept medycyny, powinien przejść kursy tego typu: http://medicushumanu...dnym-pacjentem/ które nauczą go odpowiedniego podejścia do pacjenta i empatii, która w tym zawodzie jest niezwykle ważna.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Dona54 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 111
  • Rejestracja 13-June 12
  • Data urodzenia:21-06-1987

Napisano 02 October 2017 - 09:38

Hemoroidy na szczęście można leczyć. Poczytajcie sobie tutaj https://www.tourmedi...toda-klasyczna/ na temat operacji klasycznych. Hemoroidy mogą być tez leczone krioterapią. Ale wiadomo - o wyborze zadecyduje lekarz.
0

Strona 1 z 1