forum eMaluszki.pl: płaskostopie u dziecka - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

płaskostopie u dziecka

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Sonia22 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 239
  • Rejestracja 24-September 09

Napisano 17 October 2012 - 08:36

Witam
moja 5 letnia corka ma stwierdzone płaskostopie - tak wykazały badania w przedszkolu. Wiem że mam jej kupić odpowiednie wkładki do butów . A czym mam jeszcze ćwiczyć z nią w domu? Jeśli tak to jakie to sa ćwiczenia?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   amda Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 292
  • Rejestracja 01-June 12

Napisano 18 October 2012 - 21:24

Mój brat miał płaskostopie i ćwiczył na drewnianym klocku w kształcie wałka. Po prostu turlał go sobie pd każdą ze stópek :)

A i pamiętam też łaskotki po stópce - w ich trakcie stópka mimowolnie się zgina :D
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Sonia22 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 239
  • Rejestracja 24-September 09

Napisano 30 May 2013 - 17:33

czy jeszcze ktoś mi odpowie?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Agnieszka Adameczek Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 07-July 13

Napisano 13 July 2013 - 22:14

Witam,

ćwiczenia na płaskostopie, które łatwo wykonać z Dzieckiem i sprawią trochę przyjemności to np.:

chodzenie "stopa za stopą" po krawężniku (nie można spaść);

chodzenie "stopa za stopą" po linii narysowanej na chodniku/piasku;

budowanie stopami zamków z piasku (na stojąco, siedząco; ważne jest zagarnianie piasku stopami);

Ze względu na wpływa całej postawy ciała na układ stóp ważne jest też wzmacnianie mięśni brzucha, tutaj proponowałabym np.:

dziecko leży na plecach, nogi ma zgięte w kolanach, między stopami trzyma piłeczkę; zadanie to podnieść piłkę i złapać ją rękami, piłkę odłożyć za głowę, nogi opuścić na podłogę; następnie przełożyc piłkę spowrotem mięszy stopy;

dziecko leży na plecach, nogi ma podniesione do góry (tak żeby stopy byly skierowane w kierunku sufitu) i zadaniem jest "narysowanie stopami" rysunku na suficie.

Ćwiczenia na płaskostopie muszą być wykonywane regularnie.

Powodzenia
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Adameczek

Agnieszka Adameczek, fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT Bobath-Baby, integracji sensorycznej Gabinet Rehabilitacji RuchowejGabinet Rehabilitacji Ruchowej
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   3mam Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 27
  • Rejestracja 20-June 14
  • Data urodzenia:12-08-1989

Napisano 08 September 2014 - 07:36

Wyświetl postUżytkownik Sonia22 dnia 17 October 2012 - 08:36 napisał

Witam
moja 5 letnia corka ma stwierdzone płaskostopie - tak wykazały badania w przedszkolu. Wiem że mam jej kupić odpowiednie wkładki do butów . A czym mam jeszcze ćwiczyć z nią w domu? Jeśli tak to jakie to sa ćwiczenia?

Postaraj się o skierowanie do ośrodka rehabilitacji, ja miałem ten sam problem w dzieciństwie i to mi pomogło bardzo :)
0

Strona 1 z 1