forum eMaluszki.pl: rozwód rodziców - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

rozwód rodziców

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Lilka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 136
  • Rejestracja 03-August 09

Napisano 22 June 2012 - 20:36

Mam pytanie
właśnie podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Rozstajemy się w zgodzie. Decyzja zapadla ale o tym jeszcze nie wie moja 3 letnia córeczka. Nie wiem jak jej to wytłumaczyc ze teraz będzie mieszkać tylko z mamusia a tatuś będzie "czasami"
Mała jest bardzo związana z ojcem, boję się ze bardzo to przeżyje, zacznie się moczyć itp. Czy można ją jakoś na to wcześniej przygotować? Wiem że najlepszy byłby kontakt z obojgiem rodziców codziennie ale niestety nie będzie to możlwie.
Prosze o pomoc
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaSkoczylas-Merczyńska Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 70
  • Rejestracja 17-May 11

Napisano 28 June 2012 - 09:15

W takich trudnych tematach polecam spotkanie się z psychologiem.

Jeśli jednaj Pani nie może to:
# proszę pomyśleć co tak naprawdę dziecko już wie lub widzi odnośnie Państwa rozstania. Nigdy nie jest tak , że dziecko nic nie wie. Zmienia się przecież Państwa stosunek do siebie, np. nie okazujecie sobie czułości, czy nie śpicie wspólnie;
# omówić ten temat z całą bliską rodziną, która ma kontakt z dzieckiem. Warto mieć jedna odpowiedź na temat rozwodu, co da dziecku poczucie, że jest jedna wersja, a nie kilka, z którymi trudno sobie poradzić lub pogodzić;
# porozmawiać z dzieckiem na temat rozstania, podczas zabawy. Można urządzić teatrzyk kukiełkowy omawiający ten temat;
# nie robić z tego tabu
# potwierdzać miłość rodziców do malucha, która jest nie zależna od tego czy są oni razem czy nie
# ogólna zasada jest taka, jak najmniej zmian w życiu dziecka, podczas rozwodu, np. zmian odnośnie trybu życia, koleżanek, spotykania się z dziadkami, chodzenia do tego samego przedszkola itp.

Pozdrawiam Monika Skoczylas-Merczyńska

Monika Skoczylas-Merczyńska Gabinet Psychoterapii Rodziny Udane Wychowanie Mój odnośnik
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   zuzia.gola Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 85
  • Rejestracja 11-July 14

Napisano 18 April 2015 - 07:35

Psycholog dobra sprawa ale warto także wynająć radce prawnego, aby szybko i sprawnie poszła sprawa. Radca Prawny Monika Cieślak - tel. 534-39-39-39 działa na terenie warszawy, jak by ktoś potrzebował pomocy w tej sprawie. Moim zdaniem warto, dużo na jej temat pisze na: link do tego na stronie ich pisze w skrócie jakie mogą być potrzebne dokumenty itp.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   aJoasia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 103
  • Rejestracja 05-February 14
  • Data urodzenia:19-08-1988

Napisano 15 September 2015 - 20:53

Moim zdaniem skoro decyzja jest podjęta to nie ma sensu w takie sprawy angażować psychologa. Dobrze, że decyzja jest obustronna co może zdecydowanie uprościć przebieg całego procesu nie mniej wsparcie przy rozwodzie prawnika to moim zdaniem rzecz o której warto myśleć już nie raz było tak, że na sali jedna ze stron coś wywinęła i zaczynają się wtedy problemy z dziećmi z majątkiem. Drugi aspekt, że dobry prawnik to też na swój sposób psycholog, który troszkę nam ułatwia przejście przez ten ciężki okres w którym mamy wsparcie. Jakby ktoś szukał sprawnego i co najważniejsze kompetentnego prawnika od sprawa rozwodowych to odsyłam - http://www.dobry-sku...pl/rozwody.html
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   adik356 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 278
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 25 October 2015 - 19:04

To prawda, a akurat mecenas Budrewicz znany jest ze swojego podejścia do klienta i tego, jak bardzo angazuje się w sprawę. To nie tylko cenionyprawnik, specjalista od rozwodów, ale i strateg. Moim zdaniem przechodzenie przez te sprawy samodzielnie, bez pomocy prawnika mija się z celem.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   marlenka_27 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 246
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 17 November 2015 - 09:19

Tego typu porady prawne udzielane są także przez telefon lub internet. Jak się ma małe dziecko to takie porady on-line mogą być najlepszym wyjściem, ze względu na oszczędność czasu. Jest to także konkurencyjne cenowo http://lawspace.com.pl/cennik.php.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Kaś89 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 201
  • Rejestracja 18-July 15
  • Data urodzenia:10-11-1989

Napisano 17 September 2016 - 19:14

Nie ma powodu, by w takich kwestiach korzystać z porad telefonicznych. Przecież takie porady nigdy nie dorównają jakością poradom uzyskanym w kancelarii prawnej. Przecież kancelarie, które specjalizują się w rozwodach, takie jak http://kancelaria-cieslak.pl/rozwod po przeanalizowaniu sprawy, będą w stanie udzielić konkretnych rad i wskazówek, a nawet reprezentować Ciebie przed sądem, w związku z czym efekty będą nieporównywalnie lepsze.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Julie Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 426
  • Rejestracja 10-February 14
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 21 November 2016 - 08:04

Warto tez pomyśleć po takim rozwodzie o jakiejś psychoterapii dla dziecka, bo zawsze odciśnięte zostaje jakieś piętno.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Dona54 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 106
  • Rejestracja 13-June 12
  • Data urodzenia:21-06-1987

Napisano 01 June 2017 - 14:10

Jak szukacie porady prawnej w kwestii rozwodu to odsylam Was do tej stronki - https://adwokatrodacki.pl/o-mnie/ . Rozwód nigdy nie jest łatwą sprawą, ale jednak pomoc prawna zawsze się przyda.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Julie Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 426
  • Rejestracja 10-February 14
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 17 July 2017 - 12:23

To dla dziecka duzy cios, więc warto pomyśleć tez o sesji z psychoterapeuta.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   milka77 Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 486
  • Rejestracja 09-August 13

Napisano 29 September 2017 - 07:17

moje dziecko też przechodziło nasz rozwód bardzo często, psycholog z ośrodka Logos do którego trafiłyśmy nazwał rzecz po imieniu - kryzys związany z silną stratą... choć starałam się robić wszystko by córka nie odczuła tego, że tata nagle zniknął ( mieli stały kontakt ) to dziecko i tak wie swoje i bardzo to przezywa. Nam takie regularne spotkania bardzo pomogły, myślę, że warto spróbować.
0

Strona 1 z 1