forum eMaluszki.pl: zakupy dla maleństwa - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

zakupy dla maleństwa

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   lulajcia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 190
  • Rejestracja 13-May 12

Napisano 12 June 2012 - 10:13

Cześć Kochane Mamuśki!

Chiałabym, żebyście doradziły mi co i w jakiej kolejności kupować dla maleństwa, mam to szczęście, że kilka niezbędnych rzeczy dostanę od siostry i kuzynki, ale i tak kompletowanie wyprawki spędza mi sen z powiek - bo niby dużo dostanę, ale sa takie rzeczy które trzeba kupić samemu... ja zastanawiam się właśnie co? i kiedy?
Siostra udziela mi oczywiście wielu rad, ale zazwyczaj kończy się na: "a tego nie kupuj mam schowane dam Tobie" wszystko super jestem wdzięczna, ale może jak wypiszecie co potrzeba to jakoś się uspokoję, że to już teoretycznie mam, a inne rzeczy dokupię :)

Pozdrawiam miłego dnia!!! :)
Dołączona grafika
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   bluee Ikona

• eMaluszkowy mistrz słowa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 649
  • Rejestracja 19-March 10
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 12 June 2012 - 14:46

No to tak: lozeczko( ja mam to wieksze 140x70, aby miala corcia lozko pozniej), wanienka,wozek,jakis kocyk, ubranka(zaleznie od pory roku), kosmetyki takie jak: oliwka, sudokrem,szczoteczka do wloskow(zawsze po kapieli czesz pod wlos to nie bedzie miala dzidzia ciemieniuszki)plyn do mycia(ja uzywam top-to-top jonsona- jest do wlosow i ciala). Pozniej napisze wiecej:)
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Julunia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 55
  • Rejestracja 02-April 11
  • Data urodzenia:21-01-1984

Napisano 12 June 2012 - 16:56

Ja w pierwszej kolejności kupowałam wyprawkę do szpitala dla siebie i maleństwa nie chciałam aby mąż w razie szybszego wyjazdu panikował, rzeczy typu wózek podgrzewacze butelki i inne bajery można kupić nawet po porodzie.Ja nie używałam butelek,smoczków,podgrzewaczy,sterylizatorów nawet laktatora a karmiłam piersią2lata.Moja znajoma natomiast jeszcze przed urodzeniem pokupowała wszystkie sprzęty i większości ani razu nie użyła.

W szpitalu potrzebne Ci będą :pampersy ,chusteczki nawilżane,krem do pupci ja dużo bardziej od Sudokremu wolałam linomag maść,lub Linomag Bobo A+E i ubranka(kaftaniki,śpioszki,koszulki),pieluszki tetrowe,ja jeszcze miałam rożek w szpitalu,ciuszki na wyjście i fotelik samochodowy:)

Dla Ciebie :podkłady Seni,pieluchy jednorazowe zamiast podpasek,koszule nocne,termometr (przynajmniej u nas każdy musiał mieć swój)wkładki laktacyjne (polecam jonsons baby,często w rossmanie są pudełka 30+20gratis),biustonosz do karmienia,

W domu na początek:wanienka,termometr do wody:)Ręczniczek kąpielowy,łóżeczko,spirytus do pępuszka,kosmetyki w zależności od gustu ja używałam z początku tylko mydełka bambino i oliwki,później z oliwki przeszłam na mleczko HIPP i szampon HIPP,krem do pupci,chusteczki nawilżone,pieluchy,ubranka jedna rada nie ma co kupować za dużo ubranek w rozmiarze 56dzidziuś bardzo szybko rośnie:)Pozdrawiam!!!!!
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   serojad Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 390
  • Rejestracja 08-January 12
  • LocationSzczecin

Napisano 12 June 2012 - 20:57

My rowniez bardzo duzo dostalismy.
Ubranka polecam kupywac od rozmiaru 60. beda praktyczniejsze:)
Zamiast spirytusu polecam spray octenisept. Jest dosc drogi, bo za mala butelke placilam 30zl niecale, ale w 8 dniu Malemu odpadl pepek, super sie zagoily rowniez moje rany (bylam nacinana) i po tygodniu nie bylo sladu, wiec jest i dla mamy i dla dziecka:)
Z kosmetykow wystarczy Ci tylko plyn do mycia (najlepiej 2w1- od 1go dnia zycia), puder, krem. Oliwka rowniez jest dobra, ale dosc krotko sie jej uzywa, bo zatyka pory:) ewentualnie na rozstepy (obys ich nie miala) :) cazki do paznokci dla malenstwa, szczotka (najlepsze sa z naturalnym wlosiem).
Co do butelek itd.. polecam kupic jedna mala. My kupilismy i okazala sie bardzo potrzebna, bo Maly byl dokarmiany. Dla Ciebie koszula do karmienia bedzie przydatna.
Pieluszki tetrowe tez sie przydaja bardzo przy takim malenstwie.
Wanna ze stojakiem (po porodzie ciezko moze Ci sie schylac), zapas chusteczek nawilzanych.
Szczerze mowiac, takie malenstwo nie potrzebuje calej szafy ciuchow, swojej polki na kosmetyki itd..
Swoja droga w kazdym szpitalu oferuja, co innego, wiec mozna sie wybrac do szpitala i dowiedziec sie, co trzeba zabrac:)
Powodzenia i milej zabawy przy praniu i prasowaniu:p
Kobieta o...
Kobiecy blog lifestyle'owy.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   lulajcia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 190
  • Rejestracja 13-May 12

Napisano 13 June 2012 - 09:37

Dzięki Kochane !
Naprawdę mnie uspokoiłyście! Dużo z wymienionych rzeczy już mam, muszę tylko kupić coś wyjątkowego na wyjście ze szpitala dla Maleństwa :) wyjątkowego co nie oznacza kupy kasy tylko coś co wpadnie mi w oko i będzie właśnie dla mego Serdeuszka :) i faktycznie lepiej żebym wybrała wcześniej bo tatuś chwyci pierwszy z brzegu śpioch i zadowolony przyniesie(i tak go kocham ;) ) Czekam tylko z ciuszkami bo nie znamy płci... generalnie jest nam to obojętne (bo to i tak jest juz najkochańsze Dziecko na świecie!) ale jednak nie chce miec samych uniwersalnych ubranek dla Bąbla będzie trochę takich i trochę takich... no i łatwiej się w sklepie wybiera wiedząc dla kogo... A kosmetyki - na to mam jeszcze troszkę czasu :)
Jeszcze jedno uświadomiłyście mi, że zapomniałam o sobie... czyli teraz mama poszaleje w skepie i kupi sobie koszule do porodu :) zastanawiam się tylko nad rozmiarami bo mimo, iż spodnie noszę ciążowe to bluzki i pidżamki są mi cały czas dobre i nie wiem tak naprawdę ile większa wybrać żeby: nie pękła na mnie w szwach albo żebym się w niej nie topiła... pewnie kupie i takie i takie w końcu po porodzie pewnie trochę zrzuce i będą do karmienia, a tych większych będę używać w szpitalu..... o matko, i ja to sama wymysliłam??? Czasem pisza c tu i dzieląc się jakims problemem sami znajdujemy odpowiedź hehehe
Pozdrawiam Was i całuchy dla Maluszków!
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Julunia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 55

Napisano 13 June 2012 - 11:27

Wyświetl postUżytkownik lulajcia dnia 13 June 2012 - 09:37 napisał

Dzięki Kochane !
Naprawdę mnie uspokoiłyście! Dużo z wymienionych rzeczy już mam, muszę tylko kupić coś wyjątkowego na wyjście ze szpitala dla Maleństwa :) wyjątkowego co nie oznacza kupy kasy tylko coś co wpadnie mi w oko i będzie właśnie dla mego Serdeuszka :) i faktycznie lepiej żebym wybrała wcześniej bo tatuś chwyci pierwszy z brzegu śpioch i zadowolony przyniesie(i tak go kocham ;) ) Czekam tylko z ciuszkami bo nie znamy płci... generalnie jest nam to obojętne (bo to i tak jest juz najkochańsze Dziecko na świecie!) ale jednak nie chce miec samych uniwersalnych ubranek dla Bąbla będzie trochę takich i trochę takich... no i łatwiej się w sklepie wybiera wiedząc dla kogo... A kosmetyki - na to mam jeszcze troszkę czasu :)
Jeszcze jedno uświadomiłyście mi, że zapomniałam o sobie... czyli teraz mama poszaleje w skepie i kupi sobie koszule do porodu :) zastanawiam się tylko nad rozmiarami bo mimo, iż spodnie noszę ciążowe to bluzki i pidżamki są mi cały czas dobre i nie wiem tak naprawdę ile większa wybrać żeby: nie pękła na mnie w szwach albo żebym się w niej nie topiła... pewnie kupie i takie i takie w końcu po porodzie pewnie trochę zrzuce i będą do karmienia, a tych większych będę używać w szpitalu..... o matko, i ja to sama wymysliłam??? Czasem pisza c tu i dzieląc się jakims problemem sami znajdujemy odpowiedź hehehe
Pozdrawiam Was i całuchy dla Maluszków!

Ja w pierwszej ciąży do dnia porodu nie dowiedziałam sie kogo noszę pod serduszkiem,tylko pupcię widzieliśmy hehe tak że kupiłam uniwersalne kolorki piękną zieleń,zółte i niebieskie,białe bo dziewczynce w niebieskim też jest bardzo ładnie przynajmniej naszej córeczce było:)nie kupowałam tylko różowych bo chłopczyka bym w rózowe ubranko już nie ubrała.Później jak już poznaliśmy naszą księżniczkę dokupiliśmy co trzeba.W tym tygodniu kończę 22 tydzień ciąży i jak na razie również nie wiemy co będzie no cóz zdrowie najważniejsze:)
Pozdrawiam!!!!!
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   lulajcia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 190
  • Rejestracja 13-May 12

Napisano 13 June 2012 - 17:38

Oczywiście, że zdrowie najważniejsze!!!
A wracając do ciuszków mam póki co żółte i białe :) a o te nie-uniwersalne później zadbam - głupio żeby chłopak chodził w koroneczkach, a co do niebieskiego faktycznie dziewczynki w tym kolorze slicznie wyglądaja jeśli chodzi o róż wcale nie mam na ten kolor parcia... aż mdli od wystaw, wieszaczków i dziewczynek na ulicy od stóp do głów w różowych ubrankach ;) tzn jesli bedzie dziewczynka to cos pewnie różowego prędzej czy później będzie miała, ale mam wrażenie, że w sklepach zapomnieli o czerwieniach, pomarańczach ładnym brązie a to też uniwersalne kolory... może chłopiec w różowym nie wygląda ciekawie ale w żywym czerwonym bodziaku czemu nie? (tymbardziej na Euro ;) ) Pozdrawiam i zdrówka życzę (ja kończę w tym tygodniu 19tc)
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   elila Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 06-April 12

Napisano 14 June 2012 - 13:54

Witam, ja właśnie zaczęłam 38 tydzień ciąży więc wyprawkę od jakiegoś czasu mam już naszykowaną :). Co do tego jak ją skompletowałam: na stronie szpitala w którym chce urodzić mojego synka znalazłam listę rzeczy które mama, dziecko i tatuś (nie zapominaj o tatusiu swojego dziecka, jeśli chcecie rodzić razem, co może potrwać, przydałyby mu się kapcie i jakaś koszulka na zmianę), więc dla swojego maluszka zabrałam 20 pieluch jednorazowych, mydełko Bambino, oliwkę do ciała Bambino, 3 pary śpiochów, 3 pajacyki bez stópek, 2 pary skarpetek i 2 czapeczki, rożek, kocyk i ręcznik. Dla siebie: podkłady poporodowe 1 opakowanie (zawsze możesz poprosić swojego mężczyzne żeby poszedł do apteki i dokupił jeśli podczas pobytu w szpitalu zabraknie:)), przybory toaletowe, płyn do higieny intymnej (ja mam uczulenie na mydło więc kupiłam taki bez jego dodatku, słyszałam jednak że po porodzie najlepiej myć się szarym mydłem), 3 koszule (jedną krótką do porodu i 2 na okres pobytu w szpitalu), wygodny stanik, i całą furę majtek :). A co do ubranek dla maluszka, ja pomimo że, wiem od 20tc że to będzie chłopczyk ubranka kupowałam różne, rózówe, niebieskie, kolorowe, białe itd. :)No i tak naprawde nie ma co szaleć z zakupami, bo dziecko niestety szybko ze wszystkiego wyrasta. Ja zaopatrzyłam się w ubranka od NEWBORN do 68 cm. Od położnej otrzymałam też bardzo mądrą radę, na okres po porodzie, zanim ustanie krwawienie warto się zaopatrzyć w podkłady na łóżko foliowane z jednej strony, bo zawsze łatwiej uprać prześcieradło zamiast łóżka gdyby coś gdzieś uciekło :).
Powodzenia wszystkim przyszłym mamusią, łatwego, krótkiego porodu i szczęśliwego, zdrowego maluszka! :)
Żyć aby kochać. Kochać aby żyć.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   lulajcia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 190
  • Rejestracja 13-May 12

Napisano 14 June 2012 - 14:50

Hej Elila!
Te podkłady na łóżko to faktycznie dobry pomysł - dzięki, a tak przy okazji nawet nie pomyślałam żeby sprawdzić na stronie szpitala czy mają jakąś rozpiskę, ale zaraz to nadrobię :) Pozdrawiam
Dołączona grafika
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Julunia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 55

Napisano 14 June 2012 - 20:50

Wyświetl postUżytkownik elila dnia 14 June 2012 - 13:54 napisał

Witam, ja właśnie zaczęłam 38 tydzień ciąży więc wyprawkę od jakiegoś czasu mam już naszykowaną :) . Co do tego jak ją skompletowałam: na stronie szpitala w którym chce urodzić mojego synka znalazłam listę rzeczy które mama, dziecko i tatuś (nie zapominaj o tatusiu swojego dziecka, jeśli chcecie rodzić razem, co może potrwać, przydałyby mu się kapcie i jakaś koszulka na zmianę), więc dla swojego maluszka zabrałam 20 pieluch jednorazowych, mydełko Bambino, oliwkę do ciała Bambino, 3 pary śpiochów, 3 pajacyki bez stópek, 2 pary skarpetek i 2 czapeczki, rożek, kocyk i ręcznik. Dla siebie: podkłady poporodowe 1 opakowanie (zawsze możesz poprosić swojego mężczyzne żeby poszedł do apteki i dokupił jeśli podczas pobytu w szpitalu zabraknie:)), przybory toaletowe, płyn do higieny intymnej (ja mam uczulenie na mydło więc kupiłam taki bez jego dodatku, słyszałam jednak że po porodzie najlepiej myć się szarym mydłem), 3 koszule (jedną krótką do porodu i 2 na okres pobytu w szpitalu), wygodny stanik, i całą furę majtek :) . A co do ubranek dla maluszka, ja pomimo że, wiem od 20tc że to będzie chłopczyk ubranka kupowałam różne, rózówe, niebieskie, kolorowe, białe itd. :)No i tak naprawde nie ma co szaleć z zakupami, bo dziecko niestety szybko ze wszystkiego wyrasta. Ja zaopatrzyłam się w ubranka od NEWBORN do 68 cm. Od położnej otrzymałam też bardzo mądrą radę, na okres po porodzie, zanim ustanie krwawienie warto się zaopatrzyć w podkłady na łóżko foliowane z jednej strony, bo zawsze łatwiej uprać prześcieradło zamiast łóżka gdyby coś gdzieś uciekło :) .
Powodzenia wszystkim przyszłym mamusią, łatwego, krótkiego porodu i szczęśliwego, zdrowego maluszka! :)

Hej nam nie wolno było w szpitalu dziecku zakładać skarpetek mówiły że coś tam....nie wiem co hehe,czapeczek też nie zakładały,do mycia dziecka kosmetyki dawał szpital my musiałyśmy mieć papersy,chusteczki i krem
A nam nie wolno było nosić majtek jak któras założyła to dostała ładny ochrzan nacięcie miało się wietrzyć tak że podkłady na prześcieradło i pieluchy z belli u nas w szpitalu również jest wywieszona kartka zyczę szczęśliwego rozwiązania,powodzenia:)Aaaa na porodówkę polecam zabrać wodę niegazowaną z dziubkiem do picia:)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   yvonta Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 131
  • Rejestracja 10-March 12
  • Data urodzenia:16-02-1983

Napisano 18 June 2012 - 16:03

A ja miałam takie jednorazowe majtasy ;) nie wiem z czego one były przewiewne takie, ale ja wcześniej chodziłam na szkołę rodzenia i tam nam mówili co mamy wziąć bo faktycznie w każdym szpitalu jest inaczej ;)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   AdriannaM Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 22
  • Rejestracja 12-September 13
  • Data urodzenia:05-05-1985

Napisano 04 October 2013 - 11:58

J atez najpierw to kupowałam wyprawkę do szpitala w tym tę torbę z wyposażeniem http://www.ceneo.pl/12865586 łóżeczko, pampersy, kosmetyki, kocyk, rożek, ciuszki. Wózek kupilismy już po narodzinach
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Moniquea Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 69
  • Rejestracja 24-August 13
  • Data urodzenia:05-04-1980

Napisano 09 November 2013 - 14:00

kosmetyki jak najbardziej, przede wszystkim pielegnacyjne, ich nigdy nei za wiele.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   AdriannaM Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 22
  • Rejestracja 12-September 13
  • Data urodzenia:05-05-1985

Napisano 10 November 2013 - 09:36

Wyświetl postUżytkownik Moniquea dnia 09 November 2013 - 14:00 napisał

kosmetyki jak najbardziej, przede wszystkim pielegnacyjne, ich nigdy nei za wiele.

w domu z małym dzieckiem to nidy niezawiele jest pieluszek :):) towar potrzebny zawsze i wszędzie. a kiedy zaczęliście kompletować wyprawkę? ja dopiero jakiś miesiąc wcześniej, może ciut więcej, najbardziej to się przydała ta torba chicco i pieluszki jak mówiłam, rzeczy, które można kupić po narodzinach to wlasnie wózek, nosidełko, leżaczek itp.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Moniquea Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 69

Napisano 27 November 2013 - 21:54

ja to w polowie ciazy zaczelam powoli robic wyprawke:) zawsze te pieniadze sie troche rozlozyly na kilka miesiecy i bylo latwiej:)
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Bebelini_pl Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 22-September 13
  • Data urodzenia:10-06-1983

Napisano 02 December 2013 - 17:46

W zasadzie grudzień jest bardzo dobrym miesiącem na to aby szykowac wyprawke dla dziecka,a to z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia,kiedy to w sklepach są ciekawe promocje.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Moniquea Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 69

Napisano 25 December 2013 - 15:23

dokladnie, sporzadzic liste prezentow i niech sobei rodzina wybierze co kupic;D
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   tulipanek Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 67
  • Rejestracja 23-July 13

Napisano 29 December 2013 - 15:21

niby praktyczny pomysł z tą listą jednak ja jakoś nie bardzo lubie wybrać z listy i kupić,wolę podpytać dyskretnie i wtedy zrobić niespodziankę,w tym roku po zbadaniu sytuacji kupiłam na prezent dla maluszka śpiworek nadający się do wózka baby hood mamusia zadowolona i ja też byłam zaskoczona że jest taki gruby i lekki,poza tym kupiłam także karuzelę do łóżeczka,wózeczka poza tym wózek chicco dla lalki,klocki lego
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Moniquea Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 69

Napisano 29 December 2013 - 18:02

no wiesz, niektorzy lubia niespodzianki, inni maja ich dosc bo zbyt czesto kupowano nietrafione prezenty, nawet jak sie ktos podpytuje, wszystko zalezy od osoby:) ten spiworek to jest ten T-Babyhood? taki 2w1 tak? karuzela do lozeczka bardzo fajna sprawa jesli malenstwo jeszcze nie ma a nie jest na nie zbyt duze, ja sama mialam MagicStars i po prostu moje dizecko trzeslo sie z radosci na sam widok :D
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   mamusiaa123 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 30
  • Rejestracja 31-December 13

Napisano 08 January 2014 - 19:11

Wyświetl postUżytkownik Moniquea dnia 29 December 2013 - 18:02 napisał

no wiesz, niektorzy lubia niespodzianki, inni maja ich dosc bo zbyt czesto kupowano nietrafione prezenty, nawet jak sie ktos podpytuje, wszystko zalezy od osoby:) ten spiworek to jest ten T-Babyhood? taki 2w1 tak? karuzela do lozeczka bardzo fajna sprawa jesli malenstwo jeszcze nie ma a nie jest na nie zbyt duze, ja sama mialam MagicStars i po prostu moje dizecko trzeslo sie z radosci na sam widok :D

u mnie do porodu jeszcze troszkę ale już nie mogę się doczekać i razem z mężem nie możemy opszeć ubrankom i akcesoriom dla dzieciaczka, ostatnio kupiliśmy super dreamer z feretti:)
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2