forum eMaluszki.pl: brzydki wiszacy brzuch - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

brzydki wiszacy brzuch brzuch

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   martyna21 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 1
  • Rejestracja 06-June 12

Ikona postu  Napisano 06 June 2012 - 10:02

Witam 16 miesiecy temu urodzilam pieknego synka niestety musieli zrobic mi cesarskie ciecie od tamtej pory mam zwisajacy brzuch bardzo mnie to denerwuje poniewaz myslalam ze ten brzuch sie jakos unormuje ale niestety nadal wyglada tak samo nie wiem co mam z nim zrobic aby chociaz tzw.zwis zniknal czy jest to mozliwe zeby az tak dlugo sie utrzymywal??
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Sonia22 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 239
  • Rejestracja 24-September 09

Napisano 06 June 2012 - 10:53

no ale ćwiczysz cos? wmasowujesz jakieś kremy czy tylko patrzysz na brzuch? :)
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   bluee Ikona

• eMaluszkowy mistrz słowa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 649
  • Rejestracja 19-March 10
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 06 June 2012 - 15:46

nie wiem gdzie mieszkasz ale sa takie specjalne rolki w fitness clubach ktore moga ci pomoc. cos takiego. http://www.google.pl...EPUBMAA&dur=440
Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   serojad Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 390
  • Rejestracja 08-January 12
  • LocationSzczecin

Napisano 07 June 2012 - 22:32

6 weidera polecam :)
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   marcysia09 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 08-June 12

Napisano 11 June 2012 - 18:56

ja 2 razy podchodziłam do 6 weidera ale nigdy nei skonczyłam :( miałam wrażenie że ona działa na te wyzej umiejscowione partie mięśni brzucha a mi właśnei została taka oponka nad blizną po cc ;/
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   serojad Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 390
  • Rejestracja 08-January 12
  • LocationSzczecin

Napisano 11 June 2012 - 20:36

Tak, do 6 weidera trzeba miec baaardzo silna motywacje i zawziecie. Ja kiedys zaczynalam, robilam ja prawie dwa tygodnie i nie mialam wrazenia, ze pracuja gorne miesnie. Wrecz przeciwnie, widzialam efekty na podbrzuszu. Zobaczymy jak bedzie teraz:)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 50
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 11 June 2012 - 23:49

Wyświetl postUżytkownik martyna21 dnia 06 June 2012 - 09:02 napisał

Witam 16 miesiecy temu urodzilam pieknego synka niestety musieli zrobic mi cesarskie ciecie od tamtej pory mam zwisajacy brzuch bardzo mnie to denerwuje poniewaz myslalam ze ten brzuch sie jakos unormuje ale niestety nadal wyglada tak samo nie wiem co mam z nim zrobic aby chociaz tzw.zwis zniknal czy jest to mozliwe zeby az tak dlugo sie utrzymywal??

Witam.

Przepraszam za opóźnienie.

Dobrze żeby Pani brzuch ktoś obejrzał. Najlepiej fizjoterapeuta, możliwie połogowy. Mimo wielu miesięcy po porodzie.
Taka porada związana z "wiszącym brzuchem" jest trudna, gdyż nie mam możliwości zbadania Pani.
Kształt brzucha zależy od równowagi mięśniowej (NIE TYLKO SIŁY!!!), tkanki łącznej, tkanki tłuszczowej, obniżonej sprężystości skóry (rozstępy)...
Popularne ćwiczenia poruszane na forum, to nie panaceum. Jeżeli ma Pani rozejście kresy białej, to ćwiczenia te mogą być nawet szkodliwe.
Po drugie są to ćwiczenia anaerobowe, a więc na siłę mięśniową. Spalają zatem tylko cukry, a nie tkankę tłuszczową. Jeżeli kształt brzucha wiąże się z tkanką tłuszczową, to takie ćwiczenia nie przyniosą żądanych efektów. Mogą być wówczas wstępem do wysiłku aerobowego.

Dobór ćwiczeń wymaga również szerszego kontekstu. Jeżeli ma Pani dolegliwości dna miednicy, takie jak hemoroidy, nietrzymanie moczu, obniżenie narządów - duże obciążenia niemal na pewno nasilą objawy. Podobnie w przypadku bólu pleców.

Pozdrawiam

0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Menka180 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 4
  • Rejestracja 12-November 12
  • Data urodzenia:20-11-1989

Napisano 16 November 2012 - 11:42

Ja też mam taki problez z brzuchem... 14mc temu urodzilam córeczkę z tym że w naturalny sposób. W ciąży przytyłam 30kg... mialam straszny apetyt ale to wiazalo sie nie tylko z ciaza ale i z naglym odstawieniem papierosow. I po porodzie mój brzuch niedosc ze w calosci jest pokryty rozstepami koloru fiolet to jeszcze brzuch wisi jak nie wiem co... a do tego jeszcze na szczescie;p schudlam teraz 15kg w niecale 2 mc i moj brzuch jeszcze bardziej wisi i jeszcze sie pomarszczył;/ jak bym byla juz stara...;/ a mam dopiero 23lata. Jestem juz zalamana. wcieram kremy wyszczuplające i takie na rozstepy i masuje brzuszek i cwicze na orbitreku. Ale niestety nie moge za duzo cwiczyc bo jestem po operacji woreczka zolciowego i narazie musze uwazac. Pomozcie... moze ma ktos jakis pomysl albo porade dla mnie... na ten wiszacy pomarszczony brzuch i liczne szerokie fioletowe rozstepy. pozdrawiam
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 50
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 21 November 2012 - 08:13

Wyświetl postUżytkownik Menka180 dnia 16 November 2012 - 10:42 napisał

Ja też mam taki problez z brzuchem... 14mc temu urodzilam córeczkę z tym że w naturalny sposób. W ciąży przytyłam 30kg... mialam straszny apetyt ale to wiazalo sie nie tylko z ciaza ale i z naglym odstawieniem papierosow. I po porodzie mój brzuch niedosc ze w calosci jest pokryty rozstepami koloru fiolet to jeszcze brzuch wisi jak nie wiem co... a do tego jeszcze na szczescie;p schudlam teraz 15kg w niecale 2 mc i moj brzuch jeszcze bardziej wisi i jeszcze sie pomarszczył;/ jak bym byla juz stara...;/ a mam dopiero 23lata. Jestem juz zalamana. wcieram kremy wyszczuplające i takie na rozstepy i masuje brzuszek i cwicze na orbitreku. Ale niestety nie moge za duzo cwiczyc bo jestem po operacji woreczka zolciowego i narazie musze uwazac. Pomozcie... moze ma ktos jakis pomysl albo porade dla mnie... na ten wiszacy pomarszczony brzuch i liczne szerokie fioletowe rozstepy. pozdrawiam

Szanowna Pani.

Moja odpowiedź, jest podobna jak poprzednia, sprzed Pani postu.
Na Pani problem prawdopodobnie składa się kilka rzeczy.
Przebarwienia leczą dermatolodzy. Z czasem blizny (w tym rozstępy) się odbrawiają.
Pozostałe czynniki wymagają zbadania Pani brzucha. W niektórych przypadkach orbitrek może być pomocny, w innych szkodliwy. Najwięcej zmian (na plus i na minus) odbywa się przez pierwsze dni po porodzie. Teraz każde działanie wymaga cierpliwości.

Aby doprecyzować, co jest przyczyną to muszę odesłać Panią do któregoś z fizjoterapeutów połogowych - ze strony Atrakcyjnej Mamy (atrakcyjnamama.pl), zwłaszcza jeżeli przyczyną rozmiaru brzucha byłoby rozejście się kresy białej.
Taki brzuch można próbować odpowiednio zaopatrzyć, spróbować wyćwiczyć (to nie zmieni obecnie pomarszczenia skóry). Dobór ćwiczeń zależy od diagnozy.

Jeżeli planuje Pani więcej dzieci, to proszę się koniecznie z takim fizjoterapeutą kontaktować jeszcze przed porodem. Rozstępy nie znikną, ale w takich sytuacjach, wykorzystując wpływ hormonów - relaksyn - często udaje się nieco porpawić wygląd brzucha w stosunku do stanu sprzed drugiej (kolejnej) ciąży.

W takich sytuacjach jak Pani opisuje, jeżeli zaczynamy działania krótko po porodzie, to często udaje się poprawić stan na tyle, aby można nosić jednoczęściowy strój kąpielowy. Znam jednak kobietę, której udało się osiągnąć dość dobry efekt mimo późnej rehabilitacji.

0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 50
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 11 January 2013 - 13:45

Wyświetl postUżytkownik RazDwaTrzy24_pl dnia 07 January 2013 - 16:27 napisał

Najlepsze na ujędrnienie skóry są masaże i to najlepiej na bazie kremów czy preparatów do ujędrniania skóry. Dobre jest również tak ja przy cellulicie kąpiele naprzemienne, usprawni to krążenie. Polecam noszenie pasów uciskowych i tzw. ściskomajtek

Szanowne Panie,

bardzo przestrzegam przed polecanymi przez spkeliparki pasami uciskowymi. W wyniku ich stosowania u sporej części kobiet powstają zaburzenia dna miednicy. Trafiają do mnie pacjentki z nietrzymaniem moczu i obniżeniem narządów po stosowaniu takich pasów. Jest to gra w rosyjską ruletkę - kto ma predyspozycje ten ma zaburzenia.
Zwiększone ryzyko zaburzeń takich jak nietrzymanie moczu, gazów, obniżenie narządów, dotyczy zwłaszcza tych kobiet, które mają gorszą tkankę łączną - a więc tych które mają na przykład rozstępy na brzuchu... i duży brzuch po porodzie.

Chciałbym się odnieść do jeszcze jednej sprawy. Zawsze w takich sytuacjach pojawia się ktoś kto mówi "...a moja znajoma to stosowała i nic jej nie jest". Tak, to jest podobnie jak z paleniem papierosów - żyją palacze w wieku 100 lat. Podobnie z jazdą bez pasów bezpieczeństwa. Osobiście ratowałem człowieka, który przeżył, bo nie zapiął pasów (dach na siedzeniu w miejscu kierowcy, który wypadł przez przednią szybę), ale i tak zapinam pasy, bo to zwiększa to szanse przeżycia. Mówimy to o grupie ryzyka.

0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   RazDwaTrzy24_pl Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 22-November 12
  • Data urodzenia:10-09-1980

Napisano 08 February 2013 - 19:24

Najlepsze na ujędrnienie skóry są masaże i to najlepiej na bazie kremów czy preparatów do ujędrniania skóry. Dobre są również tak jak przy cellulicie kąpiele naprzemienne, usprawnią one krążenie. Polecam też noszenie pasów uciskowych i tzw. ściskomajtek.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 50
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 09 February 2013 - 08:22

Wyświetl postUżytkownik RazDwaTrzy24_pl dnia 08 February 2013 - 18:24 napisał

Najlepsze na ujędrnienie skóry są masaże i to najlepiej na bazie kremów czy preparatów do ujędrniania skóry. Dobre są również tak jak przy cellulicie kąpiele naprzemienne, usprawnią one krążenie. Polecam też noszenie pasów uciskowych i tzw. ściskomajtek.

Szanowna Pani Sprzedawczyni.

Mam w gabinecie dużo pacjentek z nietrzymaniem moczu, zaburzeniami współżycia, nietrzymaniem gazów, stolca, bólami krocza. Nie potrzeba zwiększać ich ilości pasami poporodowymi! Wystarczy tyle ile jest.

0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   mugiwarac9 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 11
  • Rejestracja 07-January 13
  • Data urodzenia:19-08-1980

Napisano 25 October 2013 - 19:35

ćwiczenia, kremy, masaże, u mnie to pomogło:)
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   meryl Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 10
  • Rejestracja 09-December 13

Napisano 09 December 2013 - 16:33

te tzw. ściskomajtki powodują jakieś problemy?
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 50
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 11 December 2013 - 23:37

Wyświetl postUżytkownik meryl dnia 09 December 2013 - 15:33 napisał

te tzw. ściskomajtki powodują jakieś problemy?

Jeżeli Potrzebuje Pani lepiej wyglądać na jakiejś imprezie, to myślę, że wielkiej szkody nie poczynią.
Generalnie przywracanie sylwetki nie powinno polegać na ściskaniu oraz ograniczać się do ćwiczeń brzucha czy chudnięcia. To bardziej złożony proces.
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Jaśmina Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 30
  • Rejestracja 21-March 14
  • Data urodzenia:23-02-1984
  • LocationWawa

Napisano 24 March 2014 - 10:17

Wyświetl postUżytkownik Michał Koszla dnia 21 November 2012 - 08:13 napisał

W takich sytuacjach jak Pani opisuje, jeżeli zaczynamy działania krótko po porodzie, to często udaje się poprawić stan na tyle, aby można nosić jednoczęściowy strój kąpielowy. Znam jednak kobietę, której udało się osiągnąć dość dobry efekt mimo późnej rehabilitacji.

Kiedy jest już późna rehabilitacja? Czy karmiąc piersią można ćwiczyć? U mnie mija rok od porodu, brzuch jest lekko pomarszczony z powodu sporych rozstępów, chciałabym poprawić jego elastyczność i ogólny wygląd.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 50
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 26 March 2014 - 23:21

Wyświetl postUżytkownik Jaśmina dnia 24 March 2014 - 09:17 napisał

Kiedy jest już późna rehabilitacja? Czy karmiąc piersią można ćwiczyć? U mnie mija rok od porodu, brzuch jest lekko pomarszczony z powodu sporych rozstępów, chciałabym poprawić jego elastyczność i ogólny wygląd.

Witam.

Późno, oznacza po 6 tygodniach od porodu. Co do skóry, to na tym etapie po porodzie jest to zagadnienie z dziedziny medycyny estetycznej, dermatologii. Istnieją zabiegi tu laseroterapii, mezoterapii.
Pozdrawiam

0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   grunfun Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 120
  • Rejestracja 18-July 14

Napisano 01 September 2014 - 11:39

Korzystałam z takich zabiegów i efekty były widoczne. Oczywiście później różnego rodzaju kremy są niezbędne
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Kaszmirowa Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 151
  • Rejestracja 22-September 11

Napisano 28 September 2015 - 13:54

Teraz można usuwać rozstępy laserem. Tak naprawdę to Twoja skóra sama je ususwa - regeneruje się, ponieważ laser stymuluje ją do odbudowy i produkcji kolagenu, a to popraia jej elastyczność i zmniejsza widoczność rozstępów.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 50
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 30 September 2015 - 07:57

Wyświetl postUżytkownik Kaszmirowa dnia 28 September 2015 - 12:54 napisał

Teraz można usuwać rozstępy laserem. Tak naprawdę to Twoja skóra sama je ususwa - regeneruje się, ponieważ laser stymuluje ją do odbudowy i produkcji kolagenu, a to popraia jej elastyczność i zmniejsza widoczność rozstępów.

Nie wiem, czy intencją wpisu jest reklama, ale podaję kilka faktów (mimo iż to temat dla dermatologa):

Rozstępy to blizny, a więc ta tkanka różni się od skóry. Nie da się za pomocą laseroterapii zmienić jednej tkanki w drugą. Są natomiast metody mające na celu ograniczenie ich wielkości. Działanie lasera ma na celu ograniczenie rozrastania się blizny ( dokładniej rozciągania się jej). Druga sprawa to zaczerwienienia w miejscu rozstępów. Istotnie szybciej się odbarwiają. Ten efekt można też uzyskać w inny sposób.
Pozdrawiam
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2