forum eMaluszki.pl: fotelik/leżaczek dla niemowlaka - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

fotelik/leżaczek dla niemowlaka

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   MagdaBula Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 2
  • Rejestracja 13-March 12
  • Data urodzenia:12-05-1983

Napisano 13 March 2012 - 21:58

Dzień dobry!
Moje pytanie dotyczy leżaczka/bujaczka - nie podaję konkretnego modelu, ponieważ nie wiem, czy nie byłoby to kryptoreklamą bądź krytyką określonego produktu, gdyby jednak miało to ułatwić odpowiedź,a nie było niezgodne z zasadami, mogę uzupełnić tę informację. Przejdę do sedna - usłyszałam dzisiaj, że u niemowlaka siedzenie (właściwie leżenie) w nim może powodować skrzywienie kręgosłupa. Czy taka opinia jest uzasadniona? Wiem, że dopóki maluch sam nie siada, nie należy go zmuszać do przyjmowania takiej pozycji, ale w tym foteliku on raczej leży niż siedzi. Nie jest to też, moim zdaniem, pozycja porównywalna do tej z fotelika samochodowego. Ale może się mylę? Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam serdecznie!
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   MorganaPL Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 1
  • Rejestracja 14-March 12
  • Data urodzenia:17-04-1988
  • LocationSzczecinek

Napisano 14 March 2012 - 09:34

Podpinam się do tematu. Mamy taki bujaczek znanej firmy na literkę "F" ;D. Dziecko ewidentnie w nim nie siedzi ale też nie leży. Jest to taka pozycja pomiędzy. Wika ma 3 miesiące, bardzo chętnie sama podnosi glowę i tułów na kilkanaście cm w górę i w ogóle nie chce lezeć. Gondolę od wózka musieliśmy pożegnać, ponieważ każdy spacer kończył się już pod domem. Krzyk i wrzask - ona nie będzie leżała na płaskiej powierzchni. Teraz wozimy ją właśnie w foteliku (mam taki wózek, że wymienia się w nim gondolę, fotelik i później spacerówkę). Zapytałam ortopedę czy nie robimy jej przez to krzywdy. Spojrzał na mnie znacząco, opisałam mu sytuację i w sumie nic nie powiedział. Innego wyjścia nie mamy żeby dziecko wyszło z domu. Bujaczek też bardzo lubi, ale staram się go ograniczać, bo wydaje mi się że to jednak zbyt dużo w takiej pozycji na ten wiek. Powiedzcie jak zachowały byście się w takiej sytuacji. Nie idzie jej zmusić do leżenia w wózku na płasko. Czy fotelik/nosidełko i bujaczek to głupota z mojej strony ?
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   kosmka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 68
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 14 March 2012 - 20:22

moja córka jeździła w samochodzie w foteliku bujaczku i jeszcze w domu też ją sadzałam aby dobrze wszystko widziała.ale też często ja kładłam na brzuszku żeby wzmacniała mięśnie. Dzis ma 6 lat i prosty kręgosłup - miała ostatnio robiona badania kręgosłupa w szkole.
Foteliki - bujaczki nie szkodza o ile się je używa z rozsądkiem. Godzina - 2 dziennie nie zaszkodzą :)
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   motylka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 84
  • Rejestracja 14-February 10

Napisano 18 March 2012 - 22:03

Wyświetl postUżytkownik kosmka dnia 14 March 2012 - 20:22 napisał

moja córka jeździła w samochodzie w foteliku bujaczku i jeszcze w domu też ją sadzałam aby dobrze wszystko widziała.ale też często ja kładłam na brzuszku żeby wzmacniała mięśnie. Dzis ma 6 lat i prosty kręgosłup - miała ostatnio robiona badania kręgosłupa w szkole.
Foteliki - bujaczki nie szkodza o ile się je używa z rozsądkiem. Godzina - 2 dziennie nie zaszkodzą :)

u nas podobnie - potwierdzam słowa koleżanki :)
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   serojad Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 390
  • Rejestracja 08-January 12
  • LocationSzczecin

Napisano 19 March 2012 - 10:59

i ja jak wyzej:))

nasz Marcel ma 9 miesiecy, do tej pory sadzam go w bujaczku, ale odkad skonczyl tydzien-dwa lezal baaaardzo duzo na brzuszku cwiczac miesnie:) takie foteliki sa tak zaprojektowane, ze nie moga zrobic krzywdy dziecku:)
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mgr Anna Boryczka Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 29
  • Rejestracja 30-May 11
  • Data urodzenia:06-12-1971

Napisano 02 April 2012 - 20:09

Pani Magdo,

Bujaczki/leżaczki są bardzo wygodne i na pewno nie zaszkodzą dziecku, a z całą pewnością nie spowodują skrzywienia kręgosłupa, jeśli tylko są używane rozsądnie. Aby dziecko mogło rozwijać się prawidłowo powinno mieć możliwość spędzania czasu w różnych pozycjach i w miejscu, gdzie te pozycje mogłoby samodzielnie zmieniać. W leżaczku dziecko nie może zmieniać pozycji, więc, gdy przebywa tam za długo, możemy spowolnić jego rozwój. Najlepszym miejscem dla dziecka jest oczywiście podłoga (kocyk, mata, materac itp.) Ale,jak pisałam wcześniej, leżaczek używany z umiarem też jest dobry i na pewno nie zaszkodzi. Natomiast co do fotelika samochodowego, tak jak nazwa wskazuje, jest to fotelik zaprojektowany do bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie. Jeśli dziecko jest bardzo małe lub słabo trzyma główkę i tułów, lub ma asymetrię napięcia mięśniowego i codziennie długo przebywa w foteliku samochodowym, gdzie jego pozycja jest bardziej pionowa niż w leżaczku, to może się pojawić lub pogłębić istniejąca już asymetria.
Pozdrawiam i jeśli ma Pani jeszcze wątpliwości proszę pytać.

0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   MagdaBula Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 2
  • Rejestracja 13-March 12
  • Data urodzenia:12-05-1983

Napisano 02 April 2012 - 21:01

Bardzo dziękuję za odpowiedź, zarówno Pani ekspert, jak i innym forumowiczkom. Pozdrawiam!
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   paulcza Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 3
  • Rejestracja 15-October 13
  • Data urodzenia:25-01-1978

Napisano 15 October 2013 - 09:25

Leżaczki bujaczki z pewnością nie zaszkodzą dziecku, jednak muszą być one wykonane z odpowiednich materiałów i dobrej firmy.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Majowa Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 182
  • Rejestracja 03-May 12

Napisano 16 November 2013 - 12:11

Znajomi kupili wnukowi taki leżaczek i bardzo nie chciał w tym przebywać, od razu próbował z tego wyjśc i się złościł. Może faktycznie był źle wyprofilowany.
0

Strona 1 z 1