forum eMaluszki.pl: Antybiotyk Duomox w ciąży - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Antybiotyk Duomox w ciąży

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Kora Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 90
  • Rejestracja 13-November 09
  • Data urodzenia:23-05-1980

Napisano 27 January 2010 - 22:24

ktoś zażywał? Przypałętała mi się paskudna infekcja , internista powiedział że bez antybiotyku ani rusz. Oczywiście powiedziałam że jestem w ciąży . Biorę ale boje sie ze zaszkodzę dziecku. Poza tym martwię sie bo zażywam 2 dni a poprawy nie ma:(
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   carmen Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 93
  • Data urodzenia:22-09-1977

Napisano 28 January 2010 - 11:24

spokojnie
dumomox jest bezpieczny. Brałam go dwukrotnie w ciąży. A na efekty czasem trzeba dłużej czekać
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Milenka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 141
  • Rejestracja 03-September 09

Napisano 29 January 2010 - 10:34

ja tez brałam duomox i to nawet w pierwszym trymestrze. pomógł ale paskudny jest do łykania jak mało który lek.dziecko mam zdrowe
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Myszak Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 94
  • Rejestracja 02-October 09

Napisano 30 January 2010 - 18:41

potwierdzam, duomox jest bezpieczny. Można tez łykać zinnat czy jakoś tak to się nazywa. Te antybiotyki sa bezpieczne nawet w pierwszym trymestrze.
Potwierdzam również że DUOMOX jest PASKUDNY do połykania. Producent mógłby go czymś pokryć - jakąś powłoczką śliską

Acha nie zapomnij o jakiejś osłonie na żołądek
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Kopertka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 126
  • Rejestracja 24-September 09

Napisano 31 January 2010 - 13:13

ja zażywałam Duomox 2 razy dziennie 1 gram czyli jedna tabletkę . Jako osłonę stosowałam Lacidofil. trzeba go brać godzine przed albo godzine po zażyciu antybiotyku
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Justynka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 142
  • Rejestracja 02-August 09

Napisano 01 February 2010 - 22:24

osłonowo można też zażywać trilac - też jest dobry. I nie skracaj sobie czasu antybiotyku, nawet jak poczujesz sie lepiej bo infekcja wróci
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Bercia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 157
  • Rejestracja 30-September 09

Napisano 02 February 2010 - 14:44

to prawda , ja raz na zatoki miałam brać 7 dni antybiotyk. Poczułam się dobrze po 2 dniach, odstawiłam po 5 czyli o 32 dni krócej niż zalecił lekarz. Infekcja wróciła.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   kobietka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 91
  • Rejestracja 11-September 09

Napisano 03 February 2010 - 10:41

i pamiętaj żeby w czasie kuracji nie spożywać dużej ilości cytrusów ani soków cytrusowych (szczególnie grejpfruty) bo osłabiają działanie antybiotyku
0

#9 Gość_Gabi_*

• Grupa Gość

Napisano 10 February 2010 - 16:55

Ja brałam duomox w III trymestrze ciąży i mała miała cholestaze wewnątrzwątrobowom i ostatnio sie dowiedziałam ze to mogło być spowodowane tym lekiem! Ale mała brała leki na to i jest już zdrowa. poczytaj o duomoxie w ciąży i wątrobie!
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Kora Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 90
  • Data urodzenia:23-05-1980

Napisano 10 February 2010 - 17:18

no to mnie teraz wystraszyłaś :((
antybiotyk skończyłam brać, czuje się lepiej ale teraz stresa mam co z dzieckiem :(
0

#11 Gość_Anulka_*

• Grupa Gość

Napisano 21 February 2011 - 13:33

cholestaza nie występuje z powodu zażycia duomoxu to bezpieczny lek w czasie ciąży nie strasz kobieto,przyczyn mogło być tysiące.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Elusia84 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 40
  • Rejestracja 16-February 11
  • Data urodzenia:13-11-1984

Napisano 21 February 2011 - 15:05

też brałam Duomox w 3 trymestrze,jak narazie chyba skutków ubocznych nie ma i mam nadzieję, ze nie będzie!!!
0

#13 Gość_ewa_*

• Grupa Gość

Napisano 21 April 2011 - 16:21

czasc dziewczyny ja biore duomox i jestem w 3 miesiacu ciazy na poczatku tez bylam przerazona ale teraz juz sie troche uspokiołam bo moje dwie kolezanki go braly w końcu dla kobiet w ciąży też muszą być jakieś leki które są w miare bezpieczne, pozdrawiam
0

#14 Gość_Ala_*

• Grupa Gość

Napisano 13 December 2011 - 19:46

Opinia trzech lekarzy na ten temat: lekarz internista, do którego trafiłam na dyżur w przychodni, bo źle się czułam: bezpieczny lek w ciąży. Drugi lekarz rodzinny, do którego dzień potem poszedł mąż z podobnymi objawami - okropny katar, kaszel, złe samopoczucie: słaby lek jak dla pana (czyli też OK). No i konsultacja ginekologiczna, bo co 3 głowy to nie jedna: proszę się nie obawiać. Bezpieczny. Gorzej jakby miało z tego się rozwinąć zapalenie płuc. Więc choć jestem anty-antybiotczna to prawdopodobnie się skuszę :)
0

#15 Gość_aggie28_*

• Grupa Gość

Napisano 14 January 2012 - 22:44

ja tez bralam duomox w 10 tyg. bo rozlozylo mnie okrutnie i nic sie nie dzieje...juz jestem prawie zdrowa:-)zdrowa ja jestem i Dzidzi tez ma sie dobrze.:-)
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Ania1982 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 10-January 12
  • Data urodzenia:08-06-1982

Napisano 16 January 2012 - 10:22

ja brałam i 1 trymestrze duomox przez 2 tyg na zapalenie tchawicy nie pomógł więc następne 2 serie zinat moja gin powiedziała, że bardziej niebezpieczna dla dziecka jest infekcja i kaszel niż antybiotyk więc nie martw się tylko łykaj leki i odpoczywaj :)
0

#17 Gość_przyszłamama_*

• Grupa Gość

Napisano 06 February 2012 - 12:00

Jestem w 8 miesiącu ciąży i właśnie poleglam, pomimo iż wczesniej wiele razy udało mi sie uciec przed chorobą. Dostałam duomox i bardzo się martwię, że biorę to świństwo :( ((((((((((. Lekarz zapewniał że to lek bezpieczny ale przecież nie da mi gwarancji. Biorę juz 2 dzien i nic się nie poprawia. Czy któraś z Was to brała?
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   serojad Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 384
  • Rejestracja 08-January 12
  • LocationSzczecin

Napisano 06 February 2012 - 12:43

ja antybiotykow w ogole nie bralam w ciazy, mimo, ze lekarz zalecal rowniez duomox. Stosowalam tylko naturalne domowe sposoby leczenia. No i syrop Prenatal, ktory tez jest z naturalnych skladnikow. :)
0

#19 Gość_kaja_*

• Grupa Gość

Napisano 17 February 2012 - 14:23

czasem infekcja może być bardziej niebezpieczna więc jeśli lekarz zaleca antybiotyk ciężarnej to pewnie nie bez powodu-ja w razie wątpliwości zadzwoniłabym jeszcze do ginekologa żeby potwierdzic że lekk przepisany przez internistę jest ok dla mojego etapu ciąży-bo też od 2 trymestru więcej można stosować. Duomoxu nie brałam ale z powodu bakterii w wymazie dostałam summamed na tydzień, trzeba przy tym pamiętać o osłonie-ja brałam provag przez 20 dni i mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Antybiotyk przepisywał mi mój ginekolog-a akurat do niego mam zaufanie.Pozdrawiam
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   kornelcia Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 30
  • Rejestracja 28-January 11

Napisano 29 February 2012 - 23:08

też brałam ten lek w ciąży, widocznie jest bezpieczny skoro tyle lekarzy go przepisuje:)
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2