forum eMaluszki.pl: Nierówne źrenice - czy to coś groźnego? - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Nierówne źrenice - czy to coś groźnego?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Lilka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 136
  • Rejestracja 03-August 09

Napisano 24 January 2010 - 17:25

Czy źrenice w obydwu oczkach powinny być takie same? Chodzi mi o wielkość. U mojego dziecka źrenice są rożnej wielkości. Rożnica jest niewielka, ale jednak ja to zauważyłam. Za 3 tygodnie idziemy na szczepienie. Oczywiście poinformuje o tym pediatrę ale nie wiem czy do tego czasu biec do lekarza czy poczekać?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Goja252 Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 93
  • Rejestracja 06-October 09

Napisano 25 January 2010 - 10:35

ja bym szybko leciała do lekarza. Najlepiej neurologa gdyż nierówne źrenice mogą świadczyć o jakiś zaburzeniach w mózgu. Mój mąż tak kiedys miał. Zrobili mu tomografie i okazało sie ze jest ok. Ale nierówne źrenice zawsze powinny budzić niepokój
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Treska Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 209
  • Rejestracja 01-August 09

Napisano 26 January 2010 - 19:45

u nas tez tak było. Pediatra najpierw zleciła kontrolę u okulisty, która jednak niczego nie wykazała. Neurolog tez powiedział po badaniach że jest ok. Teraz mamy się zgłosić na kontrole za 4 miesiące. Źrenice nadal są nierówne choć może troszkę mniejsza jest róznica
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Kropka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 79
  • Rejestracja 01-August 09

Napisano 27 January 2010 - 22:25

biegiem do neurologa!!!
0

#5 Gość_koletka_*

• Grupa Gość

Napisano 28 January 2010 - 21:51

nie strasz dziewczyny. Owszem, trzeba to skonsultować ale nie na zapalenie płuc. najpierw zadzwoń lub odwiedź pediatrę. Prawdopodobnie taka juz uroda twojego dziecka. Ja tez mam nierówne źrenice od dziecka i wszystko jest ok
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Mamuśka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 130
  • Rejestracja 02-August 09

Napisano 29 January 2010 - 15:13

mój brat tak ma. też mu robili tomografie i wszystko ok. ale nierówne źrenice zawsze trzeba sprawdzić bo to mogą być jakies zaburzenia neurologiczne
Boże spraw żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce
0

#7 Gość_Anna_*

• Grupa Gość

Napisano 30 January 2011 - 21:02

Wyświetl postUżytkownik koletka dnia 28 January 2010 - 21:51 napisał

nie strasz dziewczyny. Owszem, trzeba to skonsultować ale nie na zapalenie płuc. najpierw zadzwoń lub odwiedź pediatrę. Prawdopodobnie taka juz uroda twojego dziecka. Ja tez mam nierówne źrenice od dziecka i wszystko jest ok

Czesc .moja coreczka ma 5 lat i ma nierowne zrenice od urodzenia..napisz mi cos wiecej kiedy ty zauwazylas u siebie ta przypadlosc..jej tomografia tez wyszla ok...ale martwie sie czy z biegiem czasu cos nie wykluje sie z tego.czy ty robisz regularnie jakies kontrole pod w tym kierunku?.bede wdzieczna za jakakolwiek informacje..Anna
0

#8 Gość_koletka_*

• Grupa Gość

Napisano 01 February 2011 - 08:24

Wyświetl postUżytkownik Anna dnia 30 January 2011 - 21:02 napisał

Czesc .moja coreczka ma 5 lat i ma nierowne zrenice od urodzenia..napisz mi cos wiecej kiedy ty zauwazylas u siebie ta przypadlosc..jej tomografia tez wyszla ok...ale martwie sie czy z biegiem czasu cos nie wykluje sie z tego.czy ty robisz regularnie jakies kontrole pod w tym kierunku?.bede wdzieczna za jakakolwiek informacje..Anna

ja wykryłam to w wieku 28 lat. ale prawdopodobnie miałam od dzieciństwa. Po zrobieniu tomografii lekarz stwierdził że taka moja uroda. nie robię zadnych badań okresowych. Teraz mam 39 lat i czuje się świetnie :)
0

#9 Gość_Małgorzata_*

• Grupa Gość

Napisano 06 February 2011 - 08:49

Wyświetl postUżytkownik koletka dnia 01 February 2011 - 08:24 napisał

ja wykryłam to w wieku 28 lat. ale prawdopodobnie miałam od dzieciństwa. Po zrobieniu tomografii lekarz stwierdził że taka moja uroda. nie robię zadnych badań okresowych. Teraz mam 39 lat i czuje się świetnie :)

0

#10 Gość_Małgosia_*

• Grupa Gość

Napisano 06 February 2011 - 08:53

Mój 15miesięczny synek też ma nierówne źrenice.Zauważyłam to kilka miesięcy temu.Nie zawsze są one różne.Tylko jak są większe.Prawa jest większa od lewej. I to nie zawsze. W piątek mamy wizytę u okulisty.Neurologicznie jest ok.Tak stwierdził neurologchoć badań jakiś inwazyjnych nie miał robionych.
Powiedzcie mi coś bo się martwię. Wiem że może być taka uroda ale...
0

#11 Gość_Aga_*

• Grupa Gość

Napisano 07 July 2011 - 21:34

Witam ja mam nierówne źrenice od urodzenia , lekarze mówią ze to nic groźnego =) mam teraz 17 lat i widze normalnie ^ ^
0

Strona 1 z 1