forum eMaluszki.pl: Zabkowanie a brak apetytu - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Zabkowanie a brak apetytu

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   agunia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 93
  • Rejestracja 20-August 09

Napisano 16 January 2010 - 21:43

Mojemu synkowi z cala para idą zęby. Oczywiście jest marudny - ciężko to znosi. Temperatury nie ma ale jakoś nie chce jeść. Wczoraj jeszcze coś tam zjadł a dziś tylko cycusia chce , obiadki i deserki wypluwa. Już się martwię że schudnie...:( Ile to może trwać?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Dorka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 237
  • Rejestracja 30-September 09

Napisano 17 January 2010 - 09:53

to całkiem normalne. dawaj dziecku dużo pić. Pierś będzie świetna bo oprócz wody zawiera również składniki odżywcze. Za 2-3 dni powinno być lepiej. Nie bój się. Ja mówi moja pediatra - zdrowe dziecko się nie zagłodzi:)
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   elizabeth Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 162
  • Rejestracja 31-July 09

Napisano 18 January 2010 - 09:58

musisz uzbroić się w cierpliwość. Moja przy ząbkowaniu była bardzo rozdrażniona i prawie w ogóle nie chciała jesc. Chętnie piła soki oraz jadła jogurty bo były chłodne i to pewnie przynosiło ukojenie. Na obiady nawet nie patrzyła. Troszkę schudła ale potem szybko nadrobiła
Moje dziecko - największy cud natury na świecie.. :)
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Kopertka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 126
  • Rejestracja 24-September 09

Napisano 19 January 2010 - 11:14

u mnie tez przy ząbkowaniu jest spadek wagi około 200 gram. Na szczęście młody potem szybko nadrabia. A pierś to kiedyś mi pogryzł do krwi. Żele na ząbkowanie nie pomagały
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Bridget Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 121
  • Rejestracja 29-November 09
  • Data urodzenia:12-10-1979

Napisano 20 January 2010 - 17:28

u nas najgorzej było z trzonowcami. Mały marudził przez 2 tygodnie. Mało jadł, dużo pił. Uważam że nie należy zmuszać wtedy do jedzenia bo dziecko może się kompletnie zniechęcić. Ja podawałam tyle ile chciał. Schudł pół kilo. Potem nadrobił, z nawiązką :)
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Mamuśka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 130
  • Rejestracja 02-August 09

Napisano 21 January 2010 - 17:50

u nas było to samo. podawałam wtedy dziecku pokarmy półpłynne bo o posiłkach stałych nie było nawet mowy. Jogurty, mleko, kakao, zupki - ale chłodne. Ciepłe bardzo były drażniące
Boże spraw żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   gelita Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 73
  • Rejestracja 22-January 10
  • Data urodzenia:22-07-1987

Napisano 22 January 2010 - 16:57

no tak, zimne chłodzą dziąsła i uśmierzają ból Tylko trzeba uważać na zbyt zimne pokarmy bo można gardło załatwić
0

#8 Gość_Monia_*

• Grupa Gość

Napisano 14 January 2011 - 10:30

Hej, dziewczyny ja mam to samo, zaczynam się martwić bo mój synuś w ogóle nie chce jeść, tylko gryzie wszystko ze straszną wściekłością i płacze, mleka nie chce, obiadki i kaszki w ogóle odpadają,czasem zje skórke chceba albo deserek lub jogurcić, poza tym lipa:( jak długo to może potrwać? Kubus ma już 11 m-cy
0

#9 Gość_pocztylionka_*

• Grupa Gość

Napisano 14 January 2011 - 13:53

no niestety musisz jakos przetrwać. Moze dawaj mi twardsze reczy takie jak właśnie skórka od chleba, wtedy bedzie masował sobie dziąsełka.
Najważnijsze żeby pił. moja pediatra mówi że zdrowie dziecko się nie zagłodzi.
0

#10 Gość_zmartwiona_*

• Grupa Gość

Napisano 23 February 2011 - 09:44

Cześć dziewczyny, mam zmartwienie z moim rocznym synkiem. Otóż tydzień temu złapał jakiegoś wirusa co objawiło się gorżczką i luźniejszymi kupkami. Po trzech dzniach dostał ostrej biegunki i wymioty, na szczęście dużo pił. Jednak moje zmartwienie polega na tym, że od czterech dni praktycznie nic nie je. Może serek danio i jeden jogurcik dla malucha i z 150 ml mleczka przez cały dzień. Pani doktor powiedziała, że najważniejsze że dziecko pije i że brakiem apetytu nie mam sie przejmować bo dziecko samo będzie wiedziało kiedy zacząć jeść:( Ja jednak sie martwię bo nie wiem ile wytrzyma bez porzadnego jedzenia. Jest już osłabiony. Już nie wymiotuje a biegunka jakby też powoli ustępuje. Napiszcie proszę czy miałyście podobne problemy, jak długo takie głodówki u dziecka trwały i jak sie skończyły.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
0

#11 Gość_rybcia_*

• Grupa Gość

Napisano 23 February 2011 - 09:52

lekarka ma rację
nie wciskaj dziecku za dużo jedzenia bo nasila sie objawy. U nas tez raz córeczka miała problemy żołądkowe i lekarka powiedziała żeby raczej nie podawać małej produktów typu jogurty czy serki ( na bazie mleka). Może podawaj mu chrupeczki, wafelki ryzowe, gotowane ziemniaczki, kleiki itp?
Nie zmuszaj go. Na pewno za parę dni znów zacznie jeść. u nas głodówka trwała tydzień, córka schudla 3 kilo ale potem szybko nadrobiła
0

#12 Gość_zdenerwowana_*

• Grupa Gość

Napisano 23 February 2011 - 10:31

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Troszkę mnie uspokoiłaś. Chrupeczki Kubus chrupie ale o kleikach nie ma mowy:( Mam nadzieję, że uporamy sie jakoś z tym problemem. Jeszcze raz wielkie dzięki.
0

Strona 1 z 1