forum eMaluszki.pl: dziecko budzi się co 2 godziny na karmienie - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

dziecko budzi się co 2 godziny na karmienie 5,5 miesięczne niemowle cęsto budzi się w nocy na karmienie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mrowka28 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 4
  • Rejestracja 17-October 11
  • Data urodzenia:03-10-1983

Napisano 09 November 2011 - 20:12

Witam, jestem mamą 5,5 miesięcznego niemowlaka. Martwi mnie, że w nocy nadal budzi się średnio co 2 godziny na karmienie (karmię wyłącznie piersią). Zdaję sobie sprawę, iż niekiedy budzi się tyklo po to aby potrzymać pierś w buzi, jednak wtedy pomimo tego, że prawie nie ssie to nie chce też smoczka na zastępstwo. Dodam, że butelki wogóle nie toleruje. Czy można zmienić te nawyki aby presypiał większość nocy? CZy może jest to normalne, że tak często się budzi i po prostu muszę to przeczekać?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Lilka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 136
  • Rejestracja 03-August 09

Napisano 09 November 2011 - 21:37

jak dziecko skończy6 miesięcy to możesz zacząc rozszerzać mu dietę a wiec na noc np podawać kaszkę. Wtedy będzies zmiec pewność ze dziecka nie budzi głód
Niestety powiem ci ze ja przyzwyczaiłam swoją córkę do ssania piersi i zasypiania przy niej i potem miałam masakrę. mała budziła si ew nocy tylko po to aby pociumkac piers po czym zasypiała
Jak miała 8 miesięcy byłam tym wykończona i postanowiłam z dnia na dzień przerwać ten nawyk. Płacz był straszny przez 3 dni , po prostu nie dawałam jej piersi. Potem sie przyzwyczaiła.

Z zaakceptowaniem butelki tez była jazda ale si eudalo. Ale to juz inna historia :)
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mrowka28 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 4

Napisano 10 November 2011 - 10:14

Dziękuję za wsparcie :) chyba też tak zrobię, że odstawię na noc pierś bo teraz chodzę w dzień jak zombi :huh: doszło do tego, że mały zaczął spać z nami w łóżku bo już nie miałam siły do niego co chwila wstawać. mam nadzieję, że terapia "szokowa" pomoże. pozdrawiam
0

#4 Gość_letka_*

• Grupa Gość

Napisano 10 November 2011 - 11:31

może byc ciężko bo u nas córcia wyła na maksa ale tez trwało to 2-3 dni. Terapię szokową możesz zastosować wtedy kiedy masz absolutną pewność ze synek nie budzi sie z głodu. Daj mu na noc kaszkę razem z odciągniętym Twoim pokarmem i powoli przyzwyczajaj do butelki. U mnie córa tez była tylko na piersi i był problem z zaakceptowaniem butelki . Po tygodniu walki mała wreszcie zassała
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   mrowka28 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 4

Napisano 10 November 2011 - 19:39

Wiem, że może i pewnie będzie ciężko, ale musze spróbować bo inaczej się wykończę a przecież wypoczęta mama to zadowolona mama a co za tym idzie szczęśliwsze dziecko :lol: do butli powoli zaczynam małego przyzwyczajać i już są niewielkie postępy więc mam nadzieję, że załapie niedługo. najwaniejsze żeby z co dwugodzinnych pobudek zszedł do maksymalnie dwuch na noc a już będę dużo bardiej wypoczęta i w końcu odzyskamy z mężem łóżko ;)
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   karminka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 10 November 2011 - 20:49

moja córka odkąd skończyła 5 miesięcy śpi od 20 wieczór do 5 rano.
Na noc podaję jej kaszkę
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Malgorzata Paleczny Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 32
  • Rejestracja 08-May 11

Napisano 21 November 2011 - 08:58

Witam! Zdaję sobie sprawę z tego, że może być Pani już mocno zmęczona i zaniepokojona sytuacją, kiedy dziecko budzi się w nocy tak często. Jeśli do tej pory rytm karmień wyglądał w ten sposób, że maluch budził się do karmienia co 2 godziny, może być trudno go od tego odzwyczaić z dnia na dzień. Słusznie zauważyła Pani również, że najprawdopodobniej wcale nie chodzi tutaj o jedzenie, ale po prostu o bliskość mamy:) Z jednej strony jest to męczące, ale patrząc z perspektywy czasu, na pewno zauważy Pani tego pozytywne skutki. Takie zachowanie świadczy wyłącznie o tym, że dziecko czuje się przy Pani dobrze i bezpiecznie.
Jeśli chodzi o zmianę nawyków, to rzeczywiście, można próbować podawać dziecku na noc kaszkę- powinno to trochę przedłużyć czas od zaśnięcia do pierwszej pobudki. Sześć miesięcy to też wiek, w którym malucha budzić mogą np. wyrzynające się ząbki- one również mogą wpływać na częstotliwość nocnych pobudek. Wówczas pomocne może okazać się posmarowanie na noc dziąsełek żelem na ząbkowanie. Na pocieszenie dodam, że czasami maluch sam „przestawia” się na inny rytm, ponieważ po prostu do tego dojrzewa. Życzę Pani dużo siły i przespanych nocy.

Małgorzata Paleczny
Centrum Położniczo- Rehabilitacyjne PĘPEK ŚWIATA www.pepekswiata.edu.pl
0

Strona 1 z 1