forum eMaluszki.pl: lęk przed oddawaniem kupy - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

lęk przed oddawaniem kupy

#1 Gość_Paula_*

• Grupa Gość

Napisano 08 November 2011 - 12:50

Witam. Moja prawie 3 letnia córcia ma problem z oddawaniem stolca. Siusiu nauczyła się wołać i siadać na nocniczek jak skończyła dwa latka i od tamtego czasu przestaliśmy jej zakładać pampersa. Problem pojawił się jednak gdy pewnego razu miała zatwardzenie i przy robieniu kupy zabolała ją dupka.Kolejne oddawanie stolca odbywało się i o odbywa się do tej pory. Zanim zrobi kupkę to biega , płacze i szleje i nie wiem co mam szczerze robić. Bylismy z nia już u lekarza i dał jej duphalac i debridat i powiedział że to długo potrwa ale ileż można słuchać płaczącego dziecka, które si.e męczy z kupą. Nie pomagają prośby i groźby i jż nie mam pojęcia co mogę zrobić aby jej pomóc i ułatwić oddawanie tego stolca. Prosze o pomoc?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Pati Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 81
  • Rejestracja 21-August 09

Napisano 09 November 2011 - 21:39

a moze dziecko ma zaparcia i nie jest to problem psychologa tylko pediatry?

na pewno żadne grożby nie pomogą tylko pogłębia problem
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaSkoczylas-Merczyńska Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 70
  • Rejestracja 17-May 11

Napisano 12 November 2011 - 21:38

Witam,

zaparcia w tym wieku zdarzają się bardzo często. Może warto przyjrzeć się diecie dziecka i jeszcze raz porozmawiać z lekarzem pediatrą lub gastrologiem. Z moich doświadczeń, w takich sprawach wynika, że czasami pomaga zaprzestanie traktowania tego jako problem. Często rodzice obudowują to tak dużym stresem, że dziecko na samą myśl o wypróżnieniu, stresuje się i nie wie co zrobić. Proszę podejść do tego na spokojnie i z cierpliwością. Jeśli jednak stan taki będzie się utrzymywał nadal, proszę pomyśleć o konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam Monika Skoczylas-Merczyńska

Monika Skoczylas-Merczyńska Gabinet Psychoterapii Rodziny Udane Wychowanie Mój odnośnik
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Anka599 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 9
  • Rejestracja 30-April 11
  • Data urodzenia:13-10-1989
  • LocationHyżne

Napisano 14 July 2012 - 15:16

Mamy taki sam problem w rodzinie. Mojej córeczki chrzestny ma córcie Basie w wieku takim jak moja córeczka, czyli prawie 5 lat. Basia miała podobny przypadek z wypróznienem się pewnego dnia i wówczas zaczęły się problemy. Niestety, chodzi teraz do przedszkola i jest dalej tak samo. Kupkę potrafi zrobić tylko w domu,w przedszkolu ma opory. Pani pediatra niestety nie jest w stanie im pomóc,gdyz wyniki Basi są w normie. Zobaczymy jak to dalej będzie. Najgorsze jest to, że Basia nie lubi owoców i to jeszcze bardziej pogarsza sytuacje...
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   amda Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 292
  • Rejestracja 01-June 12

Napisano 15 July 2012 - 12:01

Moja koleżanka ma identyczny problem ze swoim czterolatkiem. Już nie wie jak sobie z tym poradzić. Mały się męczy,a ona razem z nim...
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Natasza28 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 8
  • Rejestracja 05-August 12
  • Data urodzenia:08-10-1980

Napisano 06 August 2012 - 07:53

No temat w sam raz i dla nas

Syn ma jakiś uraz do robienia kupy na nocnik...siku robi na stojąco ale woła i baaardzo rzadko się zdarzy że lekko siśnie w spodnie ale utrzyma. Natomiast kupa to dramat. Lata koło nocnika, tańczy cuda wianki odprawia i mówi "pupa". No jak już że tak to ujmę wyłazi to da się na całe 2 - 3 sek posadzić tylko na tyle coby wpadło do nocnika.

Co do potajemnego robienie czy stękania to u nas nie ma kucania czy czajenia się...Syn w pewnym momencie łapie się i krzyczy "pupa"...zaczyna się coś na kształt tańca godowego albo pościgu policyjnego bo biega i krzyczy "mamo pupa" a złapanie i posadzenie delikwenta na tą krótką chociaż chwilę żeby jednak fanta z podłogi nie zbierać graniczy z cudem

Z siku sprawa jest bajeczna...albo samo woła że chce albo jak się czymś za bardzo zajmie to miętosi siusiaka i na pytanie czy jednak chce mówi tak i idzie po nocnik

Pampera mamy na noc i na czas drzemki przy czym po drzemce wstaje suchy i pierwsze co leci po nocnik...na dworze też zawoła że chce sisi więc nie wiem na czym może polegac problem "pupy"
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaSkoczylas-Merczyńska Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 70
  • Rejestracja 17-May 11

Napisano 29 August 2012 - 10:11

Czy synek ma kłopoty z wypróżnianiem się, czyli zaparcia. Niekiedy oddawanie stolca boli i dlatego dzieci, czując dyskomfort nie chcą siadać na nocnik i się załatwiać. Najlepszym sposobem na zachętę jest dawanie dziecku nagrody za każdy raz kiedy uda mu się załatwić lub na początek posiedzieć dłużej na nocniku. Niech stanie się mistrzem w tym fachu. Przydatne bywają też zabawne nocniki, które dodatkowo zachęcają i nagradzają dziecko za załatwienie się.

Monika Skoczylas-Merczyńska

Monika Skoczylas-Merczyńska Gabinet Psychoterapii Rodziny Udane Wychowanie Mój odnośnik
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   izka121 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 1
  • Rejestracja 22-September 12
  • Data urodzenia:10-03-1991

Napisano 22 September 2012 - 21:29

Witam. Jateż mam taki problem. tylko ze mój syn ma juz 6 lat. Byliśmy z nim u psychologa ale pani powiedziała ze wszystko jest w porzadku i rozwija sie dobrze i ze powinno samo przejsc ale nie przechodz. Próbowałam nagradzać ale pomagało na kilka dni, karałam ale to nic nie dawało nie wiem co mam robic. W przedszkolu w zeszłym roku popuścił 2 razy a w domu co chwile. Siku robi dobrze, je owoce i warzywa boje sie ze przez to pujdzie do szkoły specjalnej.Czy obejdzie sie bez psychologa? Prosze o rade.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Agunia29 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 37
  • Rejestracja 17-May 11

Napisano 28 December 2012 - 14:22

my też mamy taki sam problem ,synek ma obecnie 2,5 roku .Bez pieluchy chodzi od 21 m-ca i woła siku ,ale kopkę do tej pory robi w gacie jednym słowem.Przeciez rozumie ,ze kazdy z domowników robi na sedes ,a on do nocniczka tak jak siusiu,mamy nakładkę specjalną na sedes ale uparł się i już niewiem jak mam do niego dotrzeć.Może musi do tego dorosnąć?
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaSkoczylas-Merczyńska Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 70
  • Rejestracja 17-May 11

Napisano 08 January 2013 - 11:29

Niestety jest to bardzo częsta przypadłość dzieci. W trudnych chwilach pomagają, leki zazywane codziennie ułatwiają wypróżnienie.

Pozdrawiam Monika Skoczylas-Merczyńska

0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   kria Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 19-February 13

Napisano 19 February 2013 - 13:16

Witajcie, oj miałam taki sam problem, który trwał więcje niż rok. Córka biegała, zaciskała pośladki tylko po to aby nie zrobić kupki. Ja chodziłam i prosiłam o to aby załatwiała się w kibelku, czasami włosy sobie z głowy wyrywałam bo psychicznie nie dawałam rady-taki stres i ból patrzenia na cierpienie biegającego dziecka, które ma oczach potworny strach. Któregoś dnia jak córka biegała ja nie reagowałam. Byłam już zmęczona ( nigdy nie krzyczałam na córkę i nie pokazywałam swojej frustracji)i olałam sprawę. Zależało mi żeby przed pójściem do przedszkola sama umiała się załatwiać. Miała zacząć edukacje w przedszkolu więc byłam zestresowana że z tym problemem pójdzie, ale o dziwo samo przeszło miesiąc przed przedszkolem. Uważam że to jest problem psychiczny u dziecka i samo musi dojrzeć do tego że robienie kupki nie boli. U mojej tak było. Poprostu sama siadła raz na kibelek( bo siusiu już od dawna robiła do kibelka) i zrobiła kupke i tak zostało. A ile było stresu z tym to tego nie zapomnę.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   MamaJuliana Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 42
  • Rejestracja 08-October 14

Napisano 08 October 2014 - 19:47

Mojemu synkowi również się zdarzały zaparcia. Ta bezradność rodzica, który patrzy na cierpiące dziecko jest tragiczna. Zauważyłam, że nie ma co męczyć dziecka naturalnymi produktami, tu liczy się szybki efekt: Nam pomogły kapsułki trilaca z polecenia pediatry
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   pola33 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 25-January 15
  • Data urodzenia:10-12-1986

Napisano 25 January 2015 - 15:11

Izka121 karanie na pewno nie wniesie nic dobrego...może mały ma jakiś lęk...zresztą nie jesteś jedyna koleżanka ma taki sam problem z synem jeśli chodzi o stolec. Dopiero trzeci psycholog pomógł. Wszyscy własnie skupiali się tylko na rozwoju a nikt nie poszukał w strefie emocjonalnej. Może poszukaj innego specjalisty.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   marianka61 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 8
  • Rejestracja 16-March 15

Napisano 16 March 2015 - 13:49

Dzieciaki są strasznie wrażliwe. Mój synek też miał taki problem. Bał się siadać na nocniczek i zawsze była z nim walka. W końcu pewnego dnia posadziłam go na kibelku dla dorosłych i powiedziałam że jak będziesz robił tutaj kupkę, to znaczy że jesteś już prawie dorosłym chłopcem i jesteś dzielny jak tata. Nie było problemu, zaciskał zęby i robił do kibelka. Oczywiście na początek było dużo pochwał i nagrody, ale potem już sam się nauczył chodzić do łazienki. Miał wtedy 5 lat i dawał sobie radę za pomocą specjalnego schodka żeby usiąć na kibelek ;)
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   KalinkaMa Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 31
  • Rejestracja 22-February 15

Napisano 16 March 2015 - 15:20

Mam taki sam problem,mój syn 3,5 roku chodzi już bez pieluch i siku zawoła i zrobi do sedesu,natomiast ze stolcem jest koszmar,nie pomaga nawet grający nocnik,stolec oddaje co 3 dni i z dużym wysiłkiem,niedługo pójdzie do przedszkola i boję się że problem może się nasilić :(
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   zuzia.gola Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 58
  • Rejestracja 11-July 14

Napisano 29 April 2015 - 10:47

Moja siostra miała tzw. zaparcia nawykowe. |Sporo dzieci teraz ma z tym problemy. Brała syropki s, które ułatwiały je wypróżnianie. Gdybyś szukała jednak psychologa to dziecięcego mają tu http://psycholog-ms.pl/poradnia/ . Pani psycholog jest bardzo fajna i ma super podejście od dzieci.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   sylwia4012 Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 91
  • Rejestracja 27-January 14
  • Data urodzenia:28-10-1981

Napisano 03 December 2015 - 14:56

Mamy ten sam problem. Z sikaniem rewelacja a kupa to jakaś tragedia. Tylko w pieluchę i tylko w domu. Jak gdzieś jesteśmy to nie ma innej opcji jak powrót do domu. Myślicie że psycholog dziecięcy pomoże http://kielczyk.pl/p...olog-dzieciecy/ ? Dac mu jeszcze czas? Wydaje mi się że już jest na tyle duży, że powinien robić normalnie do ubikacji.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   marlenka_27 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 201
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 10 May 2017 - 09:32

Jak najbardziej wizyta u psychologa może być dobrym pomysłem. Fantastycznych specjalistów można znaleźć w tej klinice: https://psychomedic....spolu-aspergera - może warto byłoby skorzystać z jej usług? Nadmienię, że poza dziecięcą psychologią, zajmują się także diagnozowaniem tak poważnych schorzeń, jak AUTYZM i ZA.
0

Strona 1 z 1