forum eMaluszki.pl: sucha skóra - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

sucha skóra

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   jagoda_em Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 183
  • Rejestracja 14-February 10

Napisano 04 November 2011 - 12:07

Pani Kasiu
czy sucha skórę lepiej nawilżać czy natłuszczać? a może jedni i drugie?

Bo ja mam wrażenie ze samo nawilżanie nie wystarczy. Ja mam suchą skórę i np na noc nakładam najpierw nawilżający krem a potem taki półtłusty albo maseczkę. Mam wrażenie ze przy takiej pielęgnacji skóra mi się mniej łuszczy

rano stosuje tylko krem nawilżający. A może tez powinnam jakiś tłuściejszy? Mam na prawde sucha cerę
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   carmen Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 93
  • Rejestracja 13-November 09
  • Data urodzenia:22-09-1977

Napisano 20 November 2011 - 11:09

no ja tez mam ten dylemat. Dodatkowo nie wiem jakie dobre by były zabiegi oczyszczające dla cery suchej. Czy np kawitacja jest dobra dla tego typu cery
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Katarzyna Milczyńska Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 37
  • Rejestracja 03-July 11

Napisano 20 November 2011 - 20:53

Drogie Panie!
Ze względu na pań problem i porę roku zdecydowanie polecam preparaty odżywcze do skóry suchej. Kremy nawilżające mogą być teraz nie wystarczające, a także ryzykowne jeżeli stosuję się je na dzień, ponieważ wiele z nich zawiera wodę, która podczas mrozu, może poprostu "zamarzać". Jeżeli jednak uznają panie, że krem odżywczy na dzień i na noc to za dużo to ewentualnie krem nawilżający mogą panie zastosować tylko na noc, a na dzień-odżywczy. Bardzo ważne jest by skóra sucha w porze zimowej była intensywnie "odżywiana", a także proszę pamiętać by krem posiadał właściwości łagodzące i nadawał skórze komfort. W przypadku silnego mrozu, wiatru, śniegu mogą panie chronić swą skórę nawet filtrem przeciwsłonecznym. Ochrona skóry suchej i delikatnej w okresie zimowym jest konieczna. Co do zabiegów oczyszczających można ewentualnie zastosować delikatne oczyszczanie manualne, w dniach kiedy nie ma silnego mrozu (tak by nie spowodować zbyt dużych podrażnień) lub peeling kawitacyjny. Jeżeli jednak nie ma takiej konieczności to zalecałabym wstrzymanie się z tymi zabiegami do pory wczesnowiosennej, a teraz skupiłabym się na zabiegach nadających komfort skórze, poprzez odżywianie i wzmacnianie bariery ochronnej.

Katarzyna Milczyńska
Face & Body Institute
Manager Instytutu
Kosmetolog
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   rosie_hw Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 76
  • Rejestracja 21-April 14
  • Data urodzenia:25-08-1989

Napisano 25 April 2014 - 19:23

u mnie na problem z sucha skora najlepiej sprawdza sie olejek arganowy. mam taki z bielendy- uzywam go do ciala, twarzy i wlosow i naprawde poprawia kondycje skory!
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   rosie_hw Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 76
  • Rejestracja 21-April 14
  • Data urodzenia:25-08-1989

Napisano 27 June 2014 - 22:40

Wyświetl postUżytkownik karinga86 dnia 24 June 2014 - 11:43 napisał

Cześć dziewczyny. Od zimy mam problem z suchą skórą na nogach. Zawsze po goleniu wyskakują mi czerwone krostki, włoski mi wrastają, nogi wyglądają mało atrakcyjne. Znacie jakieś dobre kosmetyki aby uchronić się przed tym? Jest lato, upały a ja się wstydzę pokazać nogi. :(

również miałam taki problem, ale zaczelam uzywać olejku z Bielendy 3w1, ktory swietnie nawilza skore. sprobujcie sobie. ja mam taki brzoskwiniowy i swietnie pachnie. mozna stosoac tez na twarz i wlosy
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   adik356 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 277
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 01 May 2017 - 11:30

Na suchą skórę są dobre nawilżające balsamy lub olejki, ja ich często używam. Dużo fajnych propozycji na temat pielęgnacji ciała, dbania i innych zawsze znajduje na; polkiwsieci , może ty też znajdziesz dla Siebie coś tam fajnego i sprawdzonego.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Julie Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 426
  • Rejestracja 10-February 14
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 24 May 2017 - 11:28

Ja ostatnio przerzuciłam się na kremy z apteki.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Kilkowyj Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
  • Rejestracja 23-November 10
  • Data urodzenia:20-05-1985

Napisano 12 October 2017 - 19:51

I dobrze zrobiłaś. Sucha skóra powoduje niesamowity świąd i uczucie ściąganie skóry. Z tego co tutaj czytam http://www.laroche-p...3ry/a32802.aspx to właśnie najlepiej sięgnąć po kosmetyki apteczne, które są po prostu najskuteczniejsze
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   marlenka_27 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 246
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 14 November 2017 - 09:59

Skóra sucha często jest dodatkowo skłonna do podrażnień. Dlatego tak ważne jest, żeby znaleźć krem, który jednocześnie będzie nawilżał oraz działał kojąco. Wiem, że Eldan Cosmetics mają bardzo skuteczne kremy jeśli chodzi o nawilżanie. Wypróbuj może Hydra Complex Dermo Moisturizing Cream z masłem shea i olejkiem ze słodkich migdałów. Tutaj http://www.eldancosm...zing-cream.html go znajdziesz.
0

Strona 1 z 1