forum eMaluszki.pl: Wiszący brzuch po cesarce - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Wiszący brzuch po cesarce

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   motylka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 84
  • Rejestracja 14-February 10

Napisano 31 July 2011 - 10:15

Witam
od porodu minęlo 10 dni a ja wyglądam jakbym była w 6 miesiącu ciąży. Kiedy ten brzuch zniknie???? A może mi tak juz zostanie? Czy mogę zacząć juz ćwiczyć (miałam poród drogą cc) w sumie czje sie juz dobrze
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Lily Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 154
  • Rejestracja 08-October 10
  • Data urodzenia:18-02-1983

Napisano 31 July 2011 - 15:21

Poczekaj jeszcze z cwiczeniami:) u mnie minelo troche czasu zanim brzuch wrocil do normy, przeciez macica jest jeszcze opuchnieta, jakby nie bylo to po porodzi zostaje w ciele kobiety ogromna rana, poczekaj troche.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   karminka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 04 August 2011 - 20:06

z miesiąc powinnaś odpocząc a nie forsować organizm
po cesarce macica obkurcza sie wolniej niz po sn dlatego masz jeszcze spory brzuszek
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 46
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 17 August 2011 - 23:28

Szanowna Pani.

Przepraszam za urlopowe opóźnienie.

Co do powrotu do sylwetki po porodzie, to sprawa jest indywidualna. Jest bardzo wiele czynników które decydują o powrocie do sylwetki, mało tego skupianie się na jednym "sposobie" powrotu do sylwetki jest błędem. Czasem ma tu znaczenie na przykład ilość tkanki tłuszczowej, czasami na przykład predyspozycje genetyczne - "jakość" tkanki łącznej, sprawność przed ciążą itp. Po cesarskim cięciu można prowadzić usprawnianie, ale pod kontrolą specjalisty. W tym okresie nie ma czasu na wiele ćwiczeń, więc gotowe zestawy na wszystko nie wchodzą w grę. Tym bardziej, że każda kobieta po porodzie wymaga innego prowadzenia - zwłaszcza te po cc. Ma tu znaczenie między innymi to co się dzieje z blizną po operacji, czasem trzeba się skonsultować z ginekologiem.
Po cc powrót do sylwetki bywa nieco trudniejszy, ale bez względu na drogę porodu. Część "Atrakcyjnych Mam", które prowadzę, wraca do sylwetki po dwóch tygodniach, inne, mimo kompleksowego usprawniania wraca do sylwetki po 2-3 miesiącach. Jeżeli w grę wchodzi czynnik znacznej otyłości, to bywa, że trwa to nawet kilka miesięcy.
Jeżeli nie może Pani skorzystać z rady fizjoterapeuty połogowego, to proszę się skonsultować z ginekologiem.
Co prawda ginekolog nie zajmuje się ćwiczeniami po porodzie, ale może określić Pani stan i zakres bezpiecznego usprawniania. Jeżeli moja odpowiedź nie jest wystarczająca, proszę o dalszy kontakt.

Michał Koszla

Dobry Początek
www.dobrypoczatek.pl
www.atrakcyjnamama.pl
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Michał Koszla Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 46
  • Rejestracja 30-May 11

Napisano 11 January 2013 - 13:42

Wyświetl postUżytkownik RazDwaTrzy24_pl dnia 07 January 2013 - 16:37 napisał

Najlepsze na ujędrnienie skóry są masaże i to najlepiej na bazie kremów czy preparatów do ujędrniania skóry. Dobre jest również tak ja przy cellulicie kąpiele naprzemienne, usprawni to krążenie. Polecam noszenie pasów uciskowych i tzw. ściskomajtek.

Szanowne Panie,

bardzo przestrzegam przed polecanymi przes spkeliparki pasami uciskowymi. W wyniku ich stosowania u sporej części kobiet powstają zaburzenia dna miednicy. Trafiają do mnie pacjentki z nietrzymaniem moczu i obniżeniem narządów po stosowaniu takich pasów. Jest to gra w rosyjską ruletkę - kto ma predyspozycje ten ma zaburzenia.
Zwiększone ryzyko zaburzeń takich jak nietrzymanie moczu, gazów, obniżenie narządów, dotyczy zwłaszcza tych kobiet, które mają gorszą tkankę łączną - a więc tych które mają na przykład rozstępy na brzuchu... i duży brzuch po porodzie.

Chciałbym się odnieść do jeszcze jednej sprawy. Zawsze w takich sytuacjach pojawia się ktoś kto mówi "...a moja znajoma to stosowała i nic jej nie jest". Tak, to jest podobnie jak z paleniem papierosów - żyją palacze w wieku 100 lat. Podobnie z jazdą bez pasów bezpieczeństwa. Osobiście ratowałem człowieka, który przeżył, bo nie zapiął pasów (dach na siedzeniu w miejscu kierowcy, który wypadł przez przednią szybę), ale i tak zapinam pasy, bo to zwiększa to szanse przeżycia. Mówimy to o grupie ryzyka.

Michał Koszla

Dobry Początek
www.dobrypoczatek.pl
www.atrakcyjnamama.pl
0

Strona 1 z 1