forum eMaluszki.pl: Nerowe dziecko - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Nerowe dziecko

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Madzia13307 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 4
  • Rejestracja 26-April 11
  • Data urodzenia:13-09-1988

Napisano 11 July 2011 - 12:04

Witam,mój problem polega na tym że moja półtora roczna córka jest bardzo nerwowa,kiedy coś nie idzie po jej myśli zaraz albo głośno krzyczy albo płacze i się zanosi.Karmię ja do tej pory piersią bo też wymusza to płaczem i zanoszeniem się.Czy jest na to jakiś sposób?
0

#2 Gość_literak_*

• Grupa Gość

Napisano 11 July 2011 - 12:21

dziecko w tym wieku raczej wszystkiego domaga ise krzykiem bądź płaczem. Nie potrafi dobrze mówić i w ten sposób komunikuje własne potrzeby. Niekoniecznie oznacza to że jest nerwowe. A jak śpi? Dobrze?
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mekka28 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 101
  • Rejestracja 26-November 09
  • Data urodzenia:30-09-1983

Napisano 11 July 2011 - 20:20

nerwowe by bylo jakby płakało cały czas a w nocy miało lęki nocne. A że płacze bo chce dostać cycusia? To niby jak ma powiedzieć o tym? Poza tym dziecko w tym wieku nie zna pojęcia "cierpliwośc" wszystko musi miec tu i teraz
chyba ty masz mało cierpliwości a nie dziecko nerwowe :))
Jestem kobietą... burzą, ogniem, deszczem...
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaSkoczylas-Merczyńska Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 70
  • Rejestracja 17-May 11

Napisano 20 July 2011 - 10:00

Witam,

zachowania Pani córki są typowe dla jej wieku. Dzieciom wydaje się, że tak wiele już mogą zrobić , ale nie zawsze się to udaje. Bardzo często popadają w złość, krzyczą i płaczą. Czy można coś na to poradzić? Na pewno uzbroić się w cierpliwość i dużo tłumaczyć dziecku, wspierać je, ale jednocześnie nie pozwalać aby jego płacz, czy krzyki stały się jedynym środkiem w komunikacji z rodzicem, a wymuszanie stało się normą.

Pozdrawiam

Monika Skoczylas-Merczyńska Gabinet Psychoterapii Rodziny Udane Wychowanie Mój odnośnik
0

Strona 1 z 1