forum eMaluszki.pl: zajecia baletu dla 5 -latki - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

zajecia baletu dla 5 -latki

#1 Gość_klika_*

• Grupa Gość

Napisano 08 July 2011 - 20:08

Witam
chciałabym Panią zapytać co Pani sądzi - jako fizjoterapeuta - o zajęciach baletu dla dziewczynek 5 letnich. Wśród moich znajomych jest istny szał - kazda koleżanka zapisuje córkę na ten nieszczęsny balet. A ja mam obawy czy na takie zajęcia nie za wcześnie. Poza tym zajęcia z baletu chyba niekorzystnie mogą wpłynąć na rozwój kośćca np stóp?
Proszę o Pani opinię
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   kobietka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 91
  • Rejestracja 11-September 09

Napisano 10 July 2011 - 08:16

ja jetem przeciwniczką posyłania tak małych dziewczynek na balet. Oczywsicei to wszystko zależy na czym te zajecia polegaja. Wiem tylko ze zawodowe baletnice to na starośc kaleki
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   asiczek Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 83
  • Rejestracja 08-February 10

Napisano 11 July 2011 - 20:29

nigdy w życiu nie zapisałabym córki na balet. NIGDY
Strach pomyslec co sie dzieje ze stopami podczas ćwiczeń!
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mgr Anna Boryczka Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 29
  • Rejestracja 30-May 11
  • Data urodzenia:06-12-1971

Napisano 13 July 2011 - 17:21

Witam

rozwój kończyny dolnej, tzn. ukształtowanie stopy, osi kończyny, kończy się około 7-8 roku życia, co automatycznie podpowiada nam, aby za bardzo i w nienaturalny sposób nie obiążać kośca przed tym okresem. Oczywiście dużo zależy od tego, jak takie zajęcia z baletu są prowadzone. Jeśli nauczyciel wie, jak należy prowadzić zajęcia z dziećmi i rozsądnie dozuje obciążenia, to nie powinny one dziecku zaszkodzić. Balet to też dużo ćwiczeń rozciągającyh, co akurat ma bardzo dobry wpływ na rozwój i postawę dziecka. Natomiast prawdą jest, że zawodowe zajmowanie się baletem, (również i sportem, dotyczy każdej dyscypliny) powoduje ogromne przeciążenia układu kostno-stawowego i mięśniowego.
Podsumowując, sądzę, że na poziomie amatorskim, zajęcia z baletu przyniosą jednak więcej korzyści.

Pozdrawiam
Anna Boryczka

0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Kaś89 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 201
  • Rejestracja 18-July 15
  • Data urodzenia:10-11-1989

Napisano 20 August 2016 - 09:00

Sama się nad tym zastanawiałam od dłuższego czasu, więc świetnie, że mamy poradę profesjonalistki :) Teraz już wiem, że to naprawdę świetna sprawa i biorę się za szukanie szkół , gdzie prowadzone są lekcje baletu. Macie może jakieś info na temat tego, czy od razu dziecko musi mieć taki http://arabesque.pl/pl/ profesjonalny strój czy na początek wystarczą tylko baletki?
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Julie Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 426
  • Rejestracja 10-February 14
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 06 December 2016 - 08:27

Moim zdaniem jeśli dziecko naprawdę ma do tego talent to im wcześniej zacznie tym lepiej.
0

Strona 1 z 1