forum eMaluszki.pl: 6 latek w szkole - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

6 latek w szkole

#1 Gość_dżoana_*

• Grupa Gość

Napisano 21 June 2011 - 14:50

moje dziecko idzie w tym roku do szkoły , ma 6 lat
Robiłam córce testy w poradni psychologiczno pedagogicznej - test gotowości szkolnej. Wynik byl bardzo dobry, ocena psychologa: córka nadaje sie do szkoły. Nie uczestniczyłam w tym badaniu ponieważ pani psycholog chciała być sam na sam z córką. Nie boje sie o córkę ze sobie intelektualnie nie poradzi w szkole bo jest inteligentna, świetnie czyta, liczy itp. Boje się tylko bo jest baaardzo wrażliwa. Niezbyt dobrze znosi niepowodzenia, raczej ustępuje niz dominuje w grupie rówieśników. Czy zdaniem Pani 6 latek jest na prawde emocjonalnie dojrzały do przebywania w instytucji jaką jest szkoła?
Czekam na Pani opinię
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Samanta Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 56
  • Rejestracja 06-November 09

Napisano 21 June 2011 - 20:48

ja poszłam do szkoly w wieku 6 lat i szkołę wspominam fajnie. Wiec ja chyba byłam gotowa
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   aradomska Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 68
  • Rejestracja 01-May 10

Napisano 23 June 2011 - 10:47

Ja jako 6-latka poszłam do zerówki, a szkołę zaczęłam w wieku 7 lat. I w sumie nie podoba mi się ten pomysł, aby dzieci 6-letnie szły do szkoły! Powinno zostać, jak było!
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Pati Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 81
  • Rejestracja 21-August 09

Napisano 24 June 2011 - 09:37

mi tez sie nie podoba ale wysłałam moje 6 letnie dziecko do szkoły od września (rocznik 2005) bo za rok będzie masakra. Psycholog stwierdziła ze corka nadaje sie do szkoły
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   iksik Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 58
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 26 June 2011 - 19:36

mi to tez sie nie podoba ale tylko z jednego względu: szkoły nie są przygotowane na przyjęcie 6 latków. Coś o tym wiem bo sama jestem nauczycielka
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaSkoczylas-Merczyńska Ikona

• Ekspert
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 70
  • Rejestracja 17-May 11

Napisano 27 June 2011 - 08:37

Witam,

oczywiście zdarza się tak, że dzieci są świetnie przygotowane pod względem wiedzy i posiadają odpowiednie zdolności i umiejętności. Często jednak rozwój emocjonalny czy np. społeczny jest nieco słabszy. Trudno mi odnieść się do badania jakie dziecko miało ale powinno ono uwzględniać również rozwój emocjonalny córki. Chodzi tutaj przede wszystkim o to w jaki sposób radzi sobie z porażkami, jak nawiązuje kontakty z rówieśnikami, czy łatwo się komunikuje( używa języka), czy jest otwarta czy raczej nieśmiała, jak radzi sobie z frustracja i złością. Te kompetencje są niezbędne w szkole a nieposiadanie ich może wpłynąć na trudniejszą socjalizację ze szkołą. Do września jest jeszcze trochę czasu. Proszę się zastanowić, według Pani, w jakich sferach córka ma największe problemy. Zmiany w postępowaniu z córką i np. odpowiednie ćwiczenia czy zabawy, mogą pomóc jej w lepszym starcie w szkole.

Pozdrawiam Serdecznie.

Monika Skoczylas-Merczyńska Gabinet Psychoterapii Rodziny Udane Wychowanie Mój odnośnik
0

Strona 1 z 1