forum eMaluszki.pl: przepajanie - jaka woda? - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

przepajanie - jaka woda?

#1 Gość_misia_*

• Grupa Gość

Napisano 11 January 2011 - 20:14

czy 2 miesięcznemu dziecku karmionemu sztucznie można podać niegazowana wodę mineralną? Czy trzeba ją przegotować?
dzieki za rady
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Eida Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 312
  • Rejestracja 18-March 10
  • Data urodzenia:08-09-1980

Napisano 11 January 2011 - 21:39

Woda mineralna najlepiej zeby byla zatwierdzona przez Instytut Matki i Dziecka, jako nadajaca sie do picia dla niemowlat, chodzi tu o odpowiednie ilosci zawatrych w niej mineralow, dla dwumiesiecznego dziecka nalezy wode przegotowywac, takze mineralna..
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   perelka26 Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 79
  • Rejestracja 04-April 10
  • Data urodzenia:26-04-1989

Napisano 11 January 2011 - 22:36

dokladnie tak jak eida mowi trzeba kazda wode przegotowac zanim da sie dziecku
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Świnica2301 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 18
  • Rejestracja 28-December 10
  • Data urodzenia:20-09-1970

Napisano 12 January 2011 - 08:47

Nie , nie można. W tym wieku dziecku powinno starczać mleko. Ale jak zdecydujesz się na wodę to z kranu..Porządnie przefiltrowaną i gotowaną 3 razy.
Wody szczególnie polecane przez Instytut Matki i Dziecka to zwykła propaganda. Szczególnie , jeśli chodzi o Żywca , to najgorsz woda. Wszystkie wody mineralne zawierają bardzo dużo pierwiaastków. Dzieci potem są nadpobudliwe.
:-))
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   madziuleczka1985 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 195
  • Rejestracja 24-October 10

Napisano 12 January 2011 - 10:19

Świnica opowiadasz głupowy, jak to w tym wieku dziecku powinno starczać mleko?? Chyba jesteś niedouczona, dziecko karmione naturalnie może i tak wystarczy mu mleko matki, natomiast przy karmieniu mlakiem sztucznym to oczywiście dziecko trzeba dopajać inaczej może mieć problemy z perystatyką jelit. Ja mojemu synkowi gdzies od drugiego tygodnia podawałam już wodę i to właśnie mineralną, nie gotowałam jej a jedynie podgrzewałam i do tej pory tak robię w podgrzewaczu, dziecko po niej wcale nie jest nadpobudliwe, może Twoje było i sobie to tłumaczyłaś tym że piło wodę. Także misia nie słuchaj takich głupot, a jak nie wiesz co zrobic to zawsze mozna zapytac lekarza lub położną.

Wyświetl postUżytkownik Świnica2301 dnia 12 January 2011 - 08:47 napisał

Nie , nie można. W tym wieku dziecku powinno starczać mleko. Ale jak zdecydujesz się na wodę to z kranu..Porządnie przefiltrowaną i gotowaną 3 razy.
Wody szczególnie polecane przez Instytut Matki i Dziecka to zwykła propaganda. Szczególnie , jeśli chodzi o Żywca , to najgorsz woda. Wszystkie wody mineralne zawierają bardzo dużo pierwiaastków. Dzieci potem są nadpobudliwe.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Eida Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 312
  • Rejestracja 18-March 10
  • Data urodzenia:08-09-1980

Napisano 12 January 2011 - 10:44

Wyświetl postUżytkownik Świnica2301 dnia 12 January 2011 - 08:47 napisał

Wody, ktora sie podaje dziecku nie powinno sie wielokrotnie gotowac, mozna ja co najwyzej wysterylizowac, czyli od momentu zagotowania, gotowac kolejne 5 minut, ale na pewno nie gotowac 3 razy..
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Nettka Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 405
  • Rejestracja 18-April 10
  • LocationG

Napisano 12 January 2011 - 21:24

wode mineralna mozna podawac ale trzeba najpierw ja przegotowac i raz wystarczy, nie wolno jeszcze podawac wody nie przegotowanej, zapytaj pediatre powie Ci to samo.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   madziuleczka1985 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 195
  • Rejestracja 24-October 10

Napisano 13 January 2011 - 10:29

Pytałam pediatrę i przeczytałam niejedno o wodach mineralnych i te które są zaakceptowane przez instytut matki i dziecka wcale nie powinny być gotowane ponieważ traci swoje wartości
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

Strona 1 z 1