forum eMaluszki.pl: ostatnie dni przed porodem - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

ostatnie dni przed porodem

#1 Gość_ninika_*

• Grupa Gość

Napisano 12 October 2010 - 20:44

generalnie termin mam za parę dni ale na razie cisza. nie wiem czym mam się zająć żeby ciągle się nie zastanawiać czy to juz :)
jak spędzałyście ostatnie dni przed porodem?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   holinka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 179
  • Rejestracja 06-February 10

Napisano 13 October 2010 - 08:10

z tego co pamiętam to sprzątałam żeby przyspieszyć ale nic to nie dawało. poza tym pamiętam że co chwilę sprawdzałam czy na pewno mam wszystko zapakowane w torbie do szpitala
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Lily Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 154
  • Rejestracja 08-October 10
  • Data urodzenia:18-02-1983

Napisano 13 October 2010 - 11:46

Do porodu mam jeszcze daleko, u mnie to dopiero polmetek, ale przyznam sie, ze jakos nie moge sobie tego wszystkiego wyobrazic. Juz teraz strasznie sie boje, jestem przerazona, jak tylko pomysle o szpitalu i lekarzach i tym wszystkim co bedzie sie dzialo:) macie podobne odczucia? Jak jest kiedy sie juz wszystko zacznie? Uczucie strachu i przerazenia mija, czy jest jeszcze gorsze?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   bluee Ikona

• eMaluszkowy mistrz słowa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 649
  • Rejestracja 19-March 10
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 13 October 2010 - 12:24

Ja mam termin na piatek i jestem nadzwyczaj spokojna. Dom sprzatam codziennie z gory na dol od jakiegos tygodnia.I czytam objawy porodu w internecie. Wyczerpalam juz wszystkie metody na przyspieszenie porodu, oczywiscie te racjonalne, nie jakies olejki rycynowe albo leki na biegunke:) Torbe spakowalam, ale dzisiaj mam jakas wene na przepakowanie i sprawdzenie zawartosci:) Powodzenia:)
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Blanka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 127
  • Rejestracja 29-September 09

Napisano 13 October 2010 - 12:43

dziewczyny
porodu nie ma się co tak strasznie bać. Pomyślcie że tyle kobiet to przeszło to i Wy przejdziecie. Dla megastrachliwych - jest znieczulenie.
ja przed porodem strasznie leniuchowałam, wszyscy mnie do tego namawiali. Po po porodzie na lenistwo nie ma za bardzo czasu :)
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   myszka_k Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 12-March 10
  • Data urodzenia:27-12-1982

Napisano 16 October 2010 - 14:44

Ja rodziłam tydzień po terminie, silami natury. Samego porodu bałam się strasznie !!! Ale przed porodem wcale się nie martwiłam każdy dzień był jak co dzień, robiłam to co zawsze nic szczególnego przecież co ma być i tak będzie :D
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   iksik Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 58
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 16 October 2010 - 15:43

ja przez ostatnie dni dogadzałam sobie kulinarnie. Frytki , pizza
wiedziałam że po porodzie to będzie zakazany owoc :)
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Zuzanna001 Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 77
  • Rejestracja 13-December 10
  • Data urodzenia:10-12-1977

Napisano 17 December 2010 - 13:18

Ja niestety ostatnie dwa dni przed porodem spędziłam już w szpialu, ale wcześniej wylegiwałam się w domu (trochę z przymusu) i czytałam stosy książek ;)
Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   madziuleczka1985 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 195
  • Rejestracja 24-October 10

Napisano 17 December 2010 - 18:47

Ja urodziłam 4 dni po terminie, ostatnie dni to oczywiście wypoczynek, frytki, sprzątanie itp
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#10 Gość_kalcia861_*

• Grupa Gość

Napisano 19 January 2011 - 08:40

moje ostatnie dni przed porodem byly takie : szalalam jak opetana,ciagle sprzatalam,pralam,gdzies latalam (mimo ze cala ciaze doslownie przespalam),urodzilam prawie miesiac wczesniej niz mialam urodzic
0

#11 Gość_wiśnia_*

• Grupa Gość

Napisano 19 January 2011 - 09:23

Wyświetl postUżytkownik kalcia861 dnia 19 January 2011 - 08:40 napisał

moje ostatnie dni przed porodem byly takie : szalalam jak opetana,ciagle sprzatalam,pralam,gdzies latalam (mimo ze cala ciaze doslownie przespalam),urodzilam prawie miesiac wczesniej niz mialam urodzic

no dlatego urodzilas miesiąc wcześniej bo "szalałaś jak opętana, sprzątalaś, pralaś, latałaś"

nie polecam takiego zachowania w końcówce ciązy, no chyba że się jest p"po terminie" :)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   harcera Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 29
  • Rejestracja 24-November 10

Napisano 19 January 2011 - 11:13

Ja urodzilam w terminie ale w dzień przed porodem poszłam do ogrodu i bawiłam się w ogrodnika. Wypyliłam wszystkie grządki, w domu pomyłam okna porobiłam porządki i rozłożyliśmy z mężem łóżeczko:). Na następną noc mnie zabrali. W domu dostałam skurcze i myślałam że są one tak mocne że nie wytrzymam, ale w szpitalu to była katastrofa. Dostałam bóli lędźwiowo krzyżowych. i urodziłam po 12,45h męki. Aż się boje kolejnego porodu:P
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   agaga Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 14-October 11
  • Data urodzenia:08-05-1983

Napisano 14 October 2011 - 14:17

Ja mam jeszcze nieco ponad 3 tygodnie. Ostatnie dni spędzam głównie polegując w łóżku. Pierwszy raz od długiego czasu nie mam ochoty sprzątać, gotować itp. Nie wiem jak to będzie i czy dotrwam do wyznaczonego terminu, ale trzeba być dobrej myśli.
Tobie życzę powodzenia i szybkiego porodu!
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Evqa Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 12
  • Rejestracja 06-June 12
  • Data urodzenia:19-11-1989

Napisano 07 June 2012 - 09:25

Ja ostatnie dni spędziłam normalnie, odwiedziłam mame, dzień przed byłam u kardiologa jeszcze. Pracowałam do 7 miesiąca, a urodziłam miesiąc przed terminem.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   elila Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 06-April 12

Napisano 14 June 2012 - 14:18

Ja do terminu mam jeszcze 2 tygodnie, ale według mojego lekarza raczej urodzę wcześniej... Już nie moge sie doczekać :). I chociaż przez całą ciąże się bałam bólu związanego z porodem, teraz nagle z dnia na dzień przestałam się go bać. No bo przecież i tak nie mam wyjścia :). Zgadzam się z Blanką, kobiety od zawsze rodziły i zawsze będą rodzić więc nie ma co się bać. Od kilku dni zwolniłam juz tempo, chociaż nie mogłam się powstrzymać od posprzątania całego domu, łacznie z ponownym wypraniem i uprasowanie ubranek dla maleństwa :). Co chwile też sprawdzam czy aby napewno nie zaczełam rodzić :).
Żyć aby kochać. Kochać aby żyć.
0

Strona 1 z 1