forum eMaluszki.pl: drugi poród - boicie się? - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

drugi poród - boicie się?

#1 Gość_betti_*

• Grupa Gość

Napisano 09 October 2010 - 16:27

pierwszy poród był ok, rodziłam 6 godzin. Ból - wiadomo ale bez komplikacji.
teraz jestem w drugiej ciąży i im bliżej porodu tym bardziej się boję. Może dlatego że wiem co mnie już czeka :)
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   agata1 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 395
  • Rejestracja 04-March 10

Napisano 09 October 2010 - 18:20

mój pierwszy poród też trwal krotko bo tylko 5 godzin i choć nie wiedzialam jak to bedzie to jakos sie tak nie balam.teraz jestem drugi raz w ciazy i juz sie boje choc to dopiero początek:(ciekawe czemu tak jest skoro juz to przechodzilysmy....
0

#3 Gość_milka_*

• Grupa Gość

Napisano 10 October 2010 - 09:48

Wyświetl postUżytkownik agata1 dnia 09 October 2010 - 18:20 napisał

mój pierwszy poród też trwal krotko bo tylko 5 godzin i choć nie wiedzialam jak to bedzie to jakos sie tak nie balam.teraz jestem drugi raz w ciazy i juz sie boje choc to dopiero początek:(ciekawe czemu tak jest skoro juz to przechodzilysmy....

a boimy się dlatego że wiemy co nasz czeka :)
ja tez sie boje. za 2 miesiące poród. Boję się ze że podczas porodu coś pójdzie nie tak.
ale nie biorę znieczulenia. Strach przed kluciem w kręgosłup jest większy nić strach przed bólem. raz juiz miałam znieczulenie jak miałam operacje na nogę i jakoś fatalnie wspominam to uczucie jak nie mogłam nogami ruszać
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   agata1 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 395

Napisano 10 October 2010 - 16:37

Wyświetl postUżytkownik milka dnia 10 October 2010 - 08:48 napisał

a boimy się dlatego że wiemy co nasz czeka Dołączona grafika
ja tez sie boje. za 2 miesiące poród. Boję się ze że podczas porodu coś pójdzie nie tak.
ale nie biorę znieczulenia. Strach przed kluciem w kręgosłup jest większy nić strach przed bólem. raz juiz miałam znieczulenie jak miałam operacje na nogę i jakoś fatalnie wspominam to uczucie jak nie mogłam nogami ruszać

ja też rodzilam bez znieczulenia i jakos przezylam ale ,,troche'' bolalo;) drugi porod mam nadzieje też bez znieczulenia i oczywiscie naturalnie jesli tylko nie bedzie przeszkod:)
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Młoda mama Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 40
  • Rejestracja 31-July 09

Napisano 10 October 2010 - 21:01

ja na razie nie mysle o drugim porodzie bo nawet w ciązy nie jestem. ale wiem że kiedyś będę się bała baaardzo, bo pierwszy poród nie wspominam najlepiej
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   agata1 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 395

Napisano 11 October 2010 - 07:11

Wyświetl postUżytkownik Młoda mama dnia 10 October 2010 - 20:01 napisał

ja na razie nie mysle o drugim porodzie bo nawet w ciązy nie jestem. ale wiem że kiedyś będę się bała baaardzo, bo pierwszy poród nie wspominam najlepiej

młoda mamo każda ciąża i każdy poród sa inne.pierwszy porod nie wspominasz najlepiej,ale moze drugie dziecko urodzisz w godzinke:) z resztą co ja Ci mówie jak sama sie boje strasznie!!!:)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   anuszka2607 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 19
  • Rejestracja 12-July 10
  • Data urodzenia:26-07-1983

Napisano 11 October 2010 - 10:23

Ja za nie całe 2 miesiące ma termin porodu i też strasznie się boję, pomimo tego, że pierwsze dzicko rodziłam tylko 1,5h i nie było żadnych problemów, to teraz naprawdę strasznie się boje. Macie racje, to poprostu jest to, że już wiemy co nas czeka...
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   aradomska Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 79
  • Rejestracja 01-May 10

Napisano 24 October 2010 - 22:41

wiadomo, ze tak jak każdą ciążę przechodzimy inaczej, tak i każdy poród jest inny. Ja jestem po dwóch ciążach i dwóch porodach i mam dwóch synów. Podczas pierwszego porodu bałam się wszystkiego! Do szkoły rodzenia nie chodziłam, to dla mnie wszystko na porodóce było nowe i straszne! Ale dałam radę, choć poród trwał prawie 11 godzin. I jeszcze samo wyjście dziecka było z pomocą lekarza, który nagniutł troszkę mi brzuch ramieniem, bo nie miałam siły już wypchnąć synka! ALE WTEDY POSZŁO! Za drugim razem już niby wszystko wiedziałam co i jak, rodziłam w tym samym szpitalu co za pierwszym razem, ale bałam się czy znów tak długo będę się męczyła i czy wszystko z dzidzią będzie ok? Poród był krótszy, bo trwał 5 godzin, ale i ten bąbelek wyjść tak łatwo nie chciał. Podczas obu porodów byłam nacinana, ale nie żałuję, bo chłopcy mieli duże główki:) Nie martwcie się, będzie wszystko dobrze. A Wasze drugie porody i tak będą inne:) Ale efekt będzie taki sam - cudowne uczucie błogości jak już zobaczycie swoje dzieci na tym świecie! Powodzenia dla Was!!!!
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   lidii Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 56
  • Rejestracja 02-February 10
  • Data urodzenia:10-07-1986

Napisano 25 October 2010 - 09:26

Samego w sobie porodu się nie boję. Pierwszy przebiegał książkowo, więc jestem bardzo pozytywnie nastawiona, choć nie mam możliwości rodzenia w tym samym szpitalu (a szkoda). Mam inne obawy. Mimo że mój mąż doskonale radzi sobie z opieką nad synkiem, boję się rozłąki z Małym i tego, jak poradzę sobie z dwójką dzieci, bo na żadną pomoc oprócz męża, który pracuje nie mogę liczyć
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#10 Gość_mowa trawa_*

• Grupa Gość

Napisano 25 October 2010 - 17:49

ja się nie boję
przynajmniej na razie o tym nie myslę
pewnie zacznę sie bać kole miesiąca.
na razie odganiam te myśli, jakoś przecież przeżyję. przeżyłam pierwszy poród to i teraz dam radę
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   JoAnkaa Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 15-December 10
  • Data urodzenia:19-01-1983

Napisano 17 December 2010 - 12:34

Mój poród trwał niecałą godzinę ale był tak bolesny że trzymało mnie dwóch lekarzy i mąż. Kolejnym razem chyba zdecyduję się na cesarkę...
Dołączona grafika
0

#12 Gość_renia_*

• Grupa Gość

Napisano 16 March 2011 - 12:54

ja rodze za 5 miesięcy i jedynie czego się doje to cięcia i szycia,[mimo że rodziłam 16 godz.]niestety przy pierwszym dziecku byłam szyta na żywca znieczulenie nie działało !!! to był koszmar!!! :(
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   daria82 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 141
  • Rejestracja 10-May 10
  • Data urodzenia:20-07-1982

Napisano 17 March 2011 - 11:15

Za pierwszym razem nie wiedziałam co mnie czeka. Jedynie z opowieści siostry domyślałam się jak to jest. Drugiego porodu bałam się bardzo, bo wiedziałam co mnie czeka (córkę rodziłam 15 godz.) bałam się tego bólu tym bardziej że syn nie zapowiadał się na małego brzdąca. Tak jak dziewczyny piszą, kazda ciąża, każdy poród jest inny, a po zobaczeniu na tak wspaniałego malutkiego człowieczka wszystkie bóle przechodzą :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Boni Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 204
  • Rejestracja 30-October 09

Napisano 18 March 2011 - 19:59

ja sie boję drugiego porodu. nawet myśle o cesarce
Dziwny jest ten świat.....
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   bluee Ikona

• eMaluszkowy mistrz słowa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 649
  • Rejestracja 19-March 10
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 18 March 2011 - 21:05

Wyświetl postUżytkownik Boni dnia 18 March 2011 - 19:59 napisał

ja sie boję drugiego porodu. nawet myśle o cesarce

A znieczulenie? nie chcesz? Chyba ze nie planujecie wiecej dzieci:)
Dołączona grafika
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   lidii Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 56
  • Rejestracja 02-February 10
  • Data urodzenia:10-07-1986

Napisano 19 March 2011 - 00:58

ja drugiego porodu w ogóle się nie bałam, mimo że od pierwszego minęło niewiele. Lekarz mówił, że będzie szybko, że będzie łatwiej, bo główka na 2 tygodnie przed była bardzo nisko. Okazało się, że lekarz nie do końca miał rację, Przez nadmierną ilość wód płodowych główka nie zeszła tak nisko jak powinna, a co za tym idzie musiałam czekać na odpowiedni moment,żeby była możliwość przebicia pęcherza. Tak więc z rozwarciem 9 cm męczyłam się około 3 godzin, całość trwała 7. Nasłuchałam się, że drugi poród jest lżejszy, a tu takie rozczarowanie. Fakt faktem szybciej doszłam do siebie, bo już po trzech dniach funkcjonowałam normalnie mimo naciętego krocza.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Jinoo Ikona

• Forumowy noworodek
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 54
  • Rejestracja 14-July 15
  • Data urodzenia:18-02-1986
  • LocationKnurów

Napisano 07 January 2016 - 14:01

Ja też czekam na drugi poród. Nie boje się aż tak bardzo bo wiem co mnie czeka. Najbardziej sie boje o moje wargi sromowe, ktore po pierwszym porodzie sie dość zniekształciły. w najgorszym wypadku będzie mnie czekała operacja jak labioplastyka. Tu jest o tym więcej napisane: http://art-med.com.p...wych-mniejszych
Nie chcę sie twego podejmować, ale z tego co slyszałam to może bardzo pomóc i znacznie poprawia komfort życia.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Julie Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 59
  • Rejestracja 10-February 14
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 28 April 2016 - 10:31

Jeśli już wiadomo po pierwszym porodzie czego należy się spodziewać, nie ma się czego obawiać tylko zaufać specjalistom. Ostatnio z mężem wybieraliśmy imiona dla chlopcow z serwisu cafe-mama.pl i zdecydowaliśmy, że tym razem to będzie Jan. Nie boję sie drugiego porodu, bo ufam swoim lekarzom i mam wsparcie rodziny.
0

Strona 1 z 1