forum eMaluszki.pl: trzykołowce, czterokołowce: duże koła czy małe? - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

trzykołowce, czterokołowce: duże koła czy małe? czyli jaki wózek z jakimi kołami?

#1 Gość_nina_*

• Grupa Gość

Napisano 07 October 2010 - 11:12

hej dziewczyny
piszcie jakie maicie wózki - chodzi mi o liczbę i wielkość kół?
które lepsze ? argumenty za i przeciw :)
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   bluee Ikona

• eMaluszkowy mistrz słowa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 649
  • Rejestracja 19-March 10
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 07 October 2010 - 13:32

Ja kupilam czterokolowca.pompowane,duze kola.tylne wieksze, przednie troche mniejsze i troche wezsze.Moim zdaniem trzykolowe sa niewygodne jak dziecko jest wieksze, bo sie wiecej rusza i kreci.Jak widze dziewczyny ktore wchodza na chodnik 3kolowcem to az sie boje czy sie nie przewroci.I nigdy tych podwojnych malych kolek.
Dołączona grafika
0

#3 Gość_kasiulka_*

• Grupa Gość

Napisano 07 October 2010 - 15:24

ja miałam 4 kołowoy z dużymi kołami. Sprawdza sie na nierównych powierzchniach. jak ktoś spaceruje z wózkiem bo gładkich alejkach to sprawdza się z malymi zwrotnymi kółkami.
ja mieszkam na wsi gdzie jest mnóstwo nierównych drogi i takie koła fajnie amortyzują wózek i dziecko nie czuje takich wstrząsów
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   legunia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 51
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 07 October 2010 - 19:16

ja mialam chicco z małymi 4 kołami skrętnymi z przodu. wózek lekki i zwrotny. po wielkich wybojach rzeczywiście ciężko chodzić ale ja mam akurat w miarę równe chodniki
0

#5 Gość_majka2600_*

• Grupa Gość

Napisano 17 November 2010 - 20:56

To zależy gdzie się wybieram. Jak jeżdżę po mieście, wybieram się na zakupy lub na wakacje biorę wózek z mniejszymi kółkami -konkretnie x-go xlandera. Stelaż składa się jak parasolka -wcześniej używałam wpiętej gondoli, teraz jeżdżę wersją spacerową. Dlaczego ten? Bo jest lekki, zwrotny i zajmuje b. mało miejsca w bagażniku. Świetnie się nim manewruje, lekko podbija, skręca prowadzony jednym palcem.Jak jadę na wycieczkę w teren, czyli na duże nierówności, piasek itp. zabieram wózek z dużymi, pompowanymi kołami lub...chustę :-)
Oba wózki to czterokołowce.
0

#6 Gość_magdalena_*

• Grupa Gość

Napisano 17 November 2010 - 21:28

Wyświetl postUżytkownik majka2600 dnia 17 November 2010 - 20:56 napisał

To zależy gdzie się wybieram. Jak jeżdżę po mieście, wybieram się na zakupy lub na wakacje biorę wózek z mniejszymi kółkami -konkretnie x-go xlandera. Stelaż składa się jak parasolka -wcześniej używałam wpiętej gondoli, teraz jeżdżę wersją spacerową. Dlaczego ten? Bo jest lekki, zwrotny i zajmuje b. mało miejsca w bagażniku. Świetnie się nim manewruje, lekko podbija, skręca prowadzony jednym palcem.Jak jadę na wycieczkę w teren, czyli na duże nierówności, piasek itp. zabieram wózek z dużymi, pompowanymi kołami lub...chustę :-)
Oba wózki to czterokołowce.

fajnie :)
tylko nie kazdego stać na dwa wózki :)))))
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   kolorowe Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 125
  • Rejestracja 28-August 10

Napisano 18 November 2010 - 12:45

Mój sprawdzony zestaw to duży, stabilny (za to niestety dosyć mało zwrotny) czterokołowiec na grubych kołach, oraz chusta (ew. nosidełko) :)
0

#8 Gość_majka2600_*

• Grupa Gość

Napisano 22 November 2010 - 19:02

Wyświetl postUżytkownik magdalena dnia 17 November 2010 - 21:28 napisał

fajnie :)
tylko nie kazdego stać na dwa wózki :) ))))

jasne, ja to rozumiem, ale zawsze można też popytać wśród znajomych, rodziny- ja w ten sposób dostałam jeden wózek nie płacąc za niego ani grosza. Tak samo robimy z ubrankami, zabawkami. Po prostu wymieniamy się. W ten sposób mam przy moim drugim dziecku ubranka , które wróciły do mnie po pobycie u szwagierki, która w "międzyczasie" urodziła swoje dziecko. Polecam bo to ekonomiczne i ...ekologiczne jak twierdzą niektórzy ;-)
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   madziuleczka1985 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 195
  • Rejestracja 24-October 10

Napisano 04 December 2010 - 13:57

Ja mam x-lander XA i jestem bardzo zadowolona, to czterokołowiec, kółka są duże, oczywiście skrętne, teraz maluszek jeździ już w spacerówce i jest tak fajnie zabudowana że jakbym wiedziała to już wcześniej odłożyłabym gondolę a przeniosła go do spacerówki, brakuje mi tam tylko amortyzatorów, na szczęście mieszkamy w mieście więc nierówności za dużo nie ma bo wszędzie chodniki, a ostatnio zakupiłam nosidełko NOSIDEŁKO Cybex 2, myślę że przyda się teraz w zimie bo w końcu po sniegu wozkiem jechac ciezko ,a mój synek uwielbia być noszony, wazy już 10 kg wiec nosidełko to idealne rozwiązanie, są jego zwolennicy i przeciwnicy, ja wiedziałam ze nie będę go stosowała do 4 miesiąca bo kręgosłupek dziecka jest zbyt słaby ale teraz myślę że już nic mu nie grozi :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Eida Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 310
  • Rejestracja 18-March 10
  • Data urodzenia:08-09-1980

Napisano 04 January 2011 - 12:29

ja mam Urbo Mamas&Papas, wozek na typowo miejskie warunki, prowadzi sie jak po masle, jednym palcem wlasciwie, kolka ma dosc male, wiec na wycieczki po gorach sie nie nadaje...
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   agata1 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 395
  • Rejestracja 04-March 10

Napisano 04 January 2011 - 13:34

ja mialam wózek czterokolowy na piankowych kolach skrętnych z przodu podwójne mniejsze a z tylu pojedyncze wieksze,zwrotny i wygodny w prowadzeniu,moja szwagierka miala na pompowanych czterech kolach i jak dla mnie fajnie sie jedzie ale prosto gorzej ze skręcaniem i strasznie wielki ten wózek...osobiscie bardzo podoba mi sie coneco v3 albo v4. też prowadzilam i moim zdaniem super pojazd:)
0

#12 Gość_Agatka*_*

• Grupa Gość

Napisano 30 May 2011 - 09:30

Ja wybrałam wózek Graco z dużymi kołami są znacznie lepsze od plastikowych - 4 koła :)
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   ma.lena1 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 142
  • Rejestracja 18-May 11

Napisano 30 May 2011 - 13:06

Też mam czterokołowaca z dużymi pompowanymi kołami. Faktycznie dobrze sprawdza się na nierównych powierzchniach, jest stabilny i dobrze amortyzuje wstrząsy na nierównych chodnikach ;) natomiast duze koła kompletnie nie sprawdzają się jeśli chcemy schować wózek do bagażnika lub nie daj Boże do autobusu :/
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Dorota3 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 28
  • Rejestracja 27-May 11

Napisano 30 May 2011 - 13:40

Ja mam 2 maklareny MX3 CRIMSON.Wózki trójkołowe na dużych piankowych kołach.
Najcudowniejsze wózki jakie miałam.
Prowadzą się jednym palcem,praktycznie same jadą.
Jest w nich bardzo duża miejsca,moja 3 latka siedzi wygodnie i jeszcze długo pojeździ :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   jamola Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 04-July 11
  • LocationBydgoszcz/Hayle

Napisano 05 July 2011 - 21:27

Ja mam jedo fyn4 i jestem zadowolona :) Dośyć duże pompowane 4 koła, ale najważniejsze że przednie kółka są skrętne :)
Dołączona grafika
0

#16 Gość_agata_*

• Grupa Gość

Napisano 06 July 2011 - 09:21

Zakupiłam niedawno trzykołowca, z dużymi pompowanymi kołami, Nurse Dakar. Jest lekki, łatwo się składa, dobrze amortyzowany, na nasze polskie warunki idealny. Prowadzi się go jedną ręką, świetny w terenie (nasze chodniki niewiele się różnią od lekkiego terenu w lesie), bardzo duża spacerówka, polecam dla Pań, których dzieciaki są dość duże.

Pozdrawiam wszystkie Mamy:))
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   ciotkaklotka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 52
  • Rejestracja 25-July 11
  • Data urodzenia:25-12-1983
  • LocationPłaza

Napisano 31 July 2011 - 14:55

Ja już zakupiłam wózek czterokołowy, bo oglądałam trójkołowce, czytałam opinie ale według mnie nie ma to jak cztery kółka. Nawet kwestia wjechania po schodach, czy stabilności wózka. Zreszta wózek 3 kołowy żeby był stabilny musi miec bardzo szeroko rozstawione tylnie koła, a juz kilka razy widziałam dziewczyny które się nie mieściły np w drzwiach z takim wózkiem.
Dołączona grafika
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Anuska83 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 20
  • Rejestracja 01-September 11
  • Data urodzenia:20-11-1986
  • LocationCzęstochowa

Napisano 01 September 2011 - 14:40

Wózek to mój ulubiony temat ;-) Długo szukałam ale już nasza fura stoi i jest to czterokołowiec navingtona. Jestem zdecydowanie fanką wózków czterokołowych, bo wydają mi się bardziej stabilne, a do tego taki wózek ma opcje bujania dziecka, a mi akurat zależało na tym.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   kluska Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 13-March 12
  • Data urodzenia:06-04-1977
  • LocationŻyrardów

Napisano 21 March 2012 - 13:50

Wyświetl postUżytkownik Anuska83 dnia 01 September 2011 - 14:40 napisał

Wózek to mój ulubiony temat ;-) Długo szukałam ale już nasza fura stoi i jest to czterokołowiec navingtona. Jestem zdecydowanie fanką wózków czterokołowych, bo wydają mi się bardziej stabilne, a do tego taki wózek ma opcje bujania dziecka, a mi akurat zależało na tym.

Zawsze się zastanawiałam jak to jest ze stabilnością trójkołowców i powiem, że przestałam się bać odkąd miałam okazję zobaczyć trójkołówkę na żywo. Tzn. właściwie czterokołowkę, ale przednie kółka są blisko siebie więc wygląda na trzy i działa tak samo. Jest diabelnie stabilny, nie dałam rady go wywrócić pchając w bok od góry (chyła łatwiej przechylić czterokołówkę). Ale to pewnie zależy od stopnia wyważenia stelażu. Trójkołówki zdecydowanie lepiej sprawdzają się podczas spacerów po nierównym gruncie, np. po leśnych dróżkach. Tak naprawdę ważna jest nie ilość kółek ale ich wielkość i koniecznie pompowane opony (wentyl samochodowy). Mój to Implast Bolder 3/4 (zaletą jest dodatkowa blokada skrętu przednich kółek). Ciężki, ale tak dobrze wyważony że można go targać po schodach bez podnoszenia. Robiliśmy z Niemałżem testy z obciążeniem i nawet ja dałam radę wciągnąć.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   serojad Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 384
  • Rejestracja 08-January 12
  • LocationSzczecin

Napisano 23 March 2012 - 21:27

my gondole mamy 4 kolowa, pompowane duze kola.
Natomiast spacerowke mamy 3 kolowa. Tez sa to duze kola, wozek typowo do biegania, wiec lekki, ale bardzo stabilny:)
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2