forum eMaluszki.pl: kwas foliowy - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

kwas foliowy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   aniakr Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 186
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 07 July 2010 - 22:08

czy o należyty poziom kwasu foliowego należy dbać przez całą ciąże czy tylko przez pierwszy trymestr? w jakicxh produktach jest go najwiecej?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Nettka Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 405
  • Rejestracja 18-April 10
  • LocationG

Napisano 07 July 2010 - 22:16

Najlepiej juz pół roku przed zajsciem w ciaze nalezy go łykac i do 12 tygodnia ciazy. Zawierają go warzywa ciemnozielone i pomarańczowe (fasolka, kapusta, szparagi, sałata, brukselka, kalafior), a z owoców pomarańcze i banany.
0

#3 Gość_wiki_*

• Grupa Gość

Napisano 08 July 2010 - 07:47

mozna łykać iprzez cała ciąże ale najważniejsze to przed ciążą bo najważniejsze struktury nerwowe dziecka kształtuja się jeszcze zanim sie dowiesz że jesteś w ciąży.
Należy suplementowac kwas foliowy min 3 miesiące przed planowana ciążą
1

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Irna Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 70
  • Rejestracja 19-November 09
  • Data urodzenia:23-09-1981

Napisano 08 July 2010 - 19:47

Kwas foliowy występuje w pomarańczach, brukselce, kapuście włoskiej, liściach pietruszki, szpinaku, sałacie, pomidorach i suchych roślinach strączkowych (np. fasoli, grochu czy soi). Do 12 tc powinno sie go suplementować
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Aniolek1501 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 1
  • Rejestracja 08-July 10
  • Data urodzenia:23-09-1986

Napisano 08 July 2010 - 21:15

zgadzam sie z Pani wypowiedzią.kWAS FOLIOWY POTOCZNIE ZWANY folikkiem NALEŻY ŁYKAC najlepiej na pół roku przed ciążą.Oczywiście jeśli mówimy o planowanych ciążach.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Dominika Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 310
  • Rejestracja 03-September 09

Napisano 10 July 2010 - 20:12

ja zaczęłam zazywać kwas foliowy w momencie kiedy dowiedziałam sie że jestem w ciąży . Na szczęście urodzilam zdrową córeczkę
Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Julia Jaskowska Ikona

• Ekspert
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 142
  • Rejestracja 10-March 10

Napisano 06 August 2010 - 17:18

Kobiety w wieku rozrodczym powinny stale suplementować kwas foliowy. W ciąży się go przynajmniej do końca pierwszego trymestru, niekiedy przez cały okres ciąży - po konsultacji z ginekologiem.
Julia Jaskowska, dietetyk

Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum  http://www.novum.com.pl/
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   MKarina Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 15
  • Rejestracja 07-June 13
  • Data urodzenia:07-07-1970

Napisano 08 June 2013 - 22:27

Wyświetl postUżytkownik Julia Jaskowska dnia 06 August 2010 - 17:18 napisał

Kobiety w wieku rozrodczym powinny stale suplementować kwas foliowy.

Czyli jeśli planujemy dzidziusia za 2-3 lata to co, już powinnam go zażywać? A moja 20-letnia siostra mimo, że narazie nie planuje ciąży, ma chłopaka, ale "jest w wieku rozrodczym" tez powinna go łykać? Przecież to bzdura...
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   yaska Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 143
  • Rejestracja 02-March 10
  • Data urodzenia:05-05-1984

Napisano 11 August 2013 - 19:06

To nie bzdura, mój lekarz mówi to samo... Zycie nie raz pokazało, że planowanie planowaniem, a mało to dzieci nieplanowanych się rodzi? Wiec żeby zminimalizować ryzyko wad cewy nerwowej u dzieci, która i tak w Polsce jest wysoki, dobrze jest przyjmować kwas foliowy przez cały czas, a najlepiej jeszcze brać metafolinę, bo jest znacznie lepiej przyswajalna.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Konwalijka Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 48
  • Rejestracja 28-April 11

Napisano 17 August 2013 - 17:08

MKarina a czy wydatek 2 zł miesięcznie to według Ciebie dużo keidy ma się na uwadze zdrowie dziecka i ryzyko wystąpienina wad cewy nerwowej, albo przy łykaniu tabltek antykoncepcyjnych. A witaminy to inwestycja około 1 zł dziennie gdzie można sobie zacząć je łykać już spokojnie jak się będzie planowało ciążę.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Gochusia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 90
  • Rejestracja 16-September 10

Napisano 21 August 2013 - 21:45

Słyszałam, że wiele kobiet bierze kwas foliowy a nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie jest on wogóle przez nie przyswajany. jak sobie z tym radzić?
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Konwalijka Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 48
  • Rejestracja 28-April 11

Napisano 25 August 2013 - 17:35

Wyświetl postUżytkownik Gochusia dnia 21 August 2013 - 21:45 napisał

Słyszałam, że wiele kobiet bierze kwas foliowy a nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie jest on wogóle przez nie przyswajany. jak sobie z tym radzić?

Tak, ponieważ niewielu lekarzy ginekologów - położnik o tym wspomina, tak jak wielu nie wyjaśnia kobietom dokładnie kwestii ryzyka jakie może wyniknąć w konsekwencji nie zażywania kwasu foliowego.
Po prostu należy odpowiednio wcześnie przed zajściem w ciążę zacząć łykać kwas foliowy, poza tym mówi się że jest też łatwiejsza do wchłania przez organizm fora folianów i można również tak próbować suplementować się.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Gochusia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 90

Napisano 28 August 2013 - 13:27

A to nie jest tak, że wszystkie suplementy z kwasem foliowym zawierają te dobre foliany? w których suplementach są te dobrze przyswajalne?
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   veryAnka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 98
  • Rejestracja 25-April 11

Napisano 29 August 2013 - 10:08

Na pewno ma je femibion. Planując dziecko najlepiej sięgnąć po femibion natal 1, a od drugiego trymestru zmienić na 2. Tak się ostatnio doedukowałam - zgadnijcie dlaczego ;)
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   lulajcia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 190
  • Rejestracja 13-May 12

Napisano 30 August 2013 - 21:11

VeryAnka czy dobrze rozumiem, że można pogratulować? Czy to na razie etap przygotowań bądź też starań? Pozdrawiam :)
Dołączona grafika
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   veryAnka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 98

Napisano 05 September 2013 - 11:20

Kochana, staramy się :) A ponieważ chciałam być dobrze przygotowana, to wybrałam się na dłuuuugą pogadankę do mojej pani doktor i poleciła mi ten femibion właśnie, z uwagi na metafolinę w składzie czyli te łatwo przyswajalne foliany, o które dziewczyny pytały.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Gochusia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 90

Napisano 05 September 2013 - 18:53

Powiem Wam że ja nawet nie wiedziałam, że femibion natal ją zawiera, tą metafolinę. Sama go przyjmowałam w ciąży, ale zaczęłam już od Natal 2. może dlatego lekarz mi zalecił tylko te witaminy.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   veryAnka Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 98

Napisano 09 September 2013 - 09:15

Strzeżonego Pan Bóg strzeże - jak to mawiają. Jak się naczytałam jakie poważne problemy wiążą się z niedoborami folianów, to będę łykać grzecznie wszystko co doktor każe. Dużo się mówi o wrodzonej wadzie cewy nerwowej, ale na przykład niewiele o ryzyku nawracających poronień, a tego naprawdę się boję, bo jedną ciążę straciłam.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   adik356 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 257
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 10 February 2017 - 17:29

Kwas foliowy jest bardzo ważny podczas planowania ciąży. Warto także pomyśleć o zdrowym odżywianiu no i oczywiście suplementach. Moja żona brała Inofem, zwłaszcza że po antykoncepcji ciężko zajść w ciąże to ten preparat nam pomógł. Warto czasem szukać rozwiązań i zadbać o siebie dla lepszego planowania dziecka.
0

Strona 1 z 1