dwulatek | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

dwulatek

Rodzinne zabawy na zdrowie!
dwulatek
Spędzacie całe lato w mieście? A może jedziecie na krótką wycieczkę z biura podróży i nie macie pomysłu na resztę wakacji? Lato spędzone w domu może być naprawdę udane – wystarczy odrobina fantazji i motywacja do ruszenia się poza własne cztery kąty. Podpowiadamy co można w robić, gdy za oknem dopisuje pogoda.
czytaj więcej
Piknik z maluchem
dwulatek
Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Majówka, czy też tradycyjny piknik to doskonała okazja, by miło spędzić dzień oraz dotlenić organizm. Jak jednak ubrać malucha by wygadał modnie, a strój był komfortowy?
czytaj więcej
Korzyści płynące z zabawy
dwulatek
Mały człowiek rozwija się w sposób naturalny, zdobywając coraz więcej umiejętności pozwalających mu oddalać się od ścisłej kontroli i opieki dorosłych. Stawia swoje pierwsze kroki w drodze do zdobycia upragnionej niezależności. Zabawa jest formą, która umożliwia mu eksplorowanie świata w dążeniu do własnego celu.
czytaj więcej
Maluch na rowerze – pierwsze przygody
dwulatek
Dla malucha świat jest pełen miłych niespodzianek – nie tylko wizualnych, zapachowych, ale także sensorycznych i motorycznych. Nic dziwnego, że kiedy dzieci odkrywają przyjemność płynącą z jazdy na rowerku, potrafią oddawać się pasji jeżdżenia długo i nieprzerwanie. Warto dowiedzieć się wszystkiego o korzyściach i zasadach korzystania z tego pojazdu.
czytaj więcej
Miejsca relaksu, w które zabierzesz dziecko
dwulatek
Czasy, kiedy młoda mama była zmuszona do siedzenia w domu z dzieckiem już dawno minęły. Każda kobieta ma prawo do rozrywki i relaksu. Co jednak, gdy nie ma z kim zostawić dziecka lub nie może tego zrobić (np. z uwagi na karmienie piersią)? Może je zabrać ze sobą!
czytaj więcej
Nawilżanie powietrza w pokoju dziecka
dwulatek
Gdy sezon grzewczy w pełni, warto zadbać o prawidłową wilgotność powietrza w pokoju malca. Zbyt suche może powodować zatkanie noska i kaszel. Efekt? Niewyspany i marudny maluch.
czytaj więcej
Jak być dobrym rodzicem
dwulatek
…kilka słów z innej perspektywy
czytaj więcej
Poznaj Świętego Mikołaja
dwulatek
Święta to czas, który w sposób oczywisty łączymy z postacią Świętego Mikołaja, wtedy też pojawia się wiele pytań ze strony dzieci dotyczących jego osoby. Kim był naprawdę i gdzie mieszkał? Czy w innych krajach też się pojawia? Nie wspominając już o pytaniu czy rzeczywiście istnieje i przynosi prezenty.
czytaj więcej
Bilans drugiego i czwartego roku życia dziecka
dwulatek
Obowiązkowe badania dzieci, to nic innego jak kolejne bilanse zdrowia, czyli systematyczne wizyty zdrowych dzieci u lekarza, w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia i ogólnego rozwoju. Sprawdź, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo.
czytaj więcej
Gimnastyka buzi i języka
dwulatek
Każde dziecko, które dopiero uczy się mówić, przekręca głoski, skraca wyrazy, przestawia kolejność sylab. Upraszcza sobie w ten sposób trudną wymowę języka ojczystego. Jest to proces naturalny i nosi nazwę swoistej mowy dziecięcej. Ma on jednak swoje prawidła i dlatego trudno czasami odróżnić zjawiska naturalne od wady wymowy. Na szczęście coraz więcej pedagogów zdaje sobie sprawę z wagi problemu i dokształca się w zakresie logopedii.
czytaj więcej
Strona 1 z 5


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ