dolegliwości w ciąży | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

dolegliwości w ciąży

Oddział patologii ciąży - jak przetrwać?
dolegliwości w ciąży
Około 20 procent przyszłych mam przez krótszy bądź dłuższy okres ciąży musi pozostać w łóżku. Niestety, część z nich musi spędzić jakiś czas w szpitalu. Przytrafiło się to właśnie Tobie? Podpowiemy Ci, jak przetrwać ten trudny czas.
czytaj więcej
Gorący okres w ciąży - gestoza
dolegliwości w ciąży
Upalne lato potrafi mocno dokuczyć przyszłym mamom. Spuchnięte nogi, nadmierne pocenie się, bóle głowy i złe samopoczucie – to tylko niektóre uciążliwości, które pojawiają się w tym okresie. Nie należy ich bagatelizować i zrzucać wyłącznie na karb wysokich temperatur. Mogą być bowiem objawem poważnej choroby, jaką jest gestoza.
czytaj więcej
Lato a ciąża
dolegliwości w ciąży
Lato daje popalić wszystkim, bez względu na wiek, płeć i kondycję. Wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe dla przyszłych mam. Przed latem nie ma ucieczki, ale są sposoby, aby zminimalizować dyskomfort spowodowany upałem. Można się do niego przygotować, a kiedy nadejdzie - przestrzegać kilku zasad. Jakich? Poczytajcie.
czytaj więcej
Wywiad: Co każdy o zgadze wiedzieć powinien
dolegliwości w ciąży
Zgaga coraz częściej dotyka Polaków. Mimo, iż wielu z nas cierpi z jej powodu, często nie zdajemy sobie sprawy, że to palące uczucie za mostkiem to właśnie objaw refluksu. Czym jest zgaga, kiedy i dlaczego się pojawia, kto jest na nią najbardziej narażony a także jak możemy sobie z nią poradzić odpowiada prof. dr hab. n. med. Andrzej Dąbrowski, Kierownik Kliniki Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
czytaj więcej
Zmęczenie i senność w ciąży
dolegliwości w ciąży
Zanim zaszłaś w ciążę, marsz na szóste piętro po schodach nie był dla Ciebie wielkim wyczynem. A teraz? Czujesz zadyszkę już po pokonaniu czterech stopni. Poza tym ciągle chce Ci się spać. Czy to normalne?
czytaj więcej
Kawa w ciąży
dolegliwości w ciąży
Czy wolno pić kawę w trakcie ciąży? Jeśli tak, to w jakich ilościach? Czy wpływa ona w jakiś sposób na nienarodzone dziecko? Na pewno nieraz zadawałaś sobie te pytania. Pora przyjrzeć się temu, co na ten temat mówią badania i naukowcy.
czytaj więcej
Naturalne sposoby na poranne mdłości
dolegliwości w ciąży
Czujesz je nawet jeszcze przed otwarciem oczu. Nie pozwalają Ci cieszyć się porankiem, odbierają ochotę na seks, sprawiają, że czujesz się o wiele gorzej. Jesteś słabsza, zmęczona, i złościsz się na swój organizm. Nudności i wymioty w ciąży – jak najskuteczniej sobie z nimi poradzić?
czytaj więcej
Mini przewodnik po skurczach w ciąży
dolegliwości w ciąży
Skurcze są największym sprzymierzeńcem każdej rodzącej siłami natury mamy. Prowadzą do zróżnicowania wewnętrznego macicy, dzięki czemu jej górna część rytmicznie przesuwa główkę dziecka wzdłuż kanału rodnego, natomiast dolny odcinek staje się cieńszy, ułatwiając wydanie dziecka na świat. Z drugiej strony dla sporej grupy rodzących to właśnie skurcze są najboleśniejszym (a zarazem trwającym najdłużej!) elementem porodu. Co ciekawe, macica kurczy się przez większą część ciąży! Dowiedz się, jak rozpoznawać skurcze, i czy ich występowanie w poszczególnych trymestrach może być powodem do niepokoju!
czytaj więcej
Auć! Bóle brzucha w ciąży
dolegliwości w ciąży
Występujące zarówno w tkankach otaczających organizm, jak i w narządach wewnętrznych receptory bólu (zwane nocyceptorami), niemal codziennie informują nas czy to o zadrapaniu nadgarstka przy zbieraniu malin, czy to o uderzeniu łokciem o kant szuflady, czy o wywołanej zjedzeniem nieświeżego jedzenia niestrawności. Lekceważymy na ogół drobne pobolewania, do niektórych bólów przyzwyczajamy się, i przestajemy w ogóle zwracać na nie uwagę. Ale dla każdej przyszłej mamy te szczególne bóle są zawsze powodem do niepokoju. Bóle brzucha w ciąży – czy jest czego się bać?
czytaj więcej
Buty dla kobiety ciężarnej
dolegliwości w ciąży
W czasie ciąży – która sama w sobie jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety – nasze nogi dźwigają dodatkowe kilogramy, a żyły muszą transportować do serca wyraźnie większą niż dotychczas ilość krwi. Wsteczny bieg krwi z kolei ulega spowolnieniu, powodując opuchnięcia i ciężkość nóg, a w dalszej perspektywie nawet żylaki. Dolegliwości te nie muszą być naszym udziałem jeśli odpowiednio zadbamy o nogi, a zatem – przede wszystkim – zapewnimy im właściwe obuwie.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ