dieta dziecka | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

dieta dziecka

Kasza jaglana – przez żołądek na katar
dieta dziecka
Jesień to okres szalejących wirusów i bakterii, a co za tym idzie – zwiększonego ryzyka występowania infekcji. Gdy wszyscy dookoła kaszlą i kichają, o zarażenie nietrudno. Leki dostępne w aptekach nie zawsze są skuteczne, a babcine sposoby mogą okazać się zaskakująco pomocne!
czytaj więcej
Zdrowe przekąski dla dziecka
dieta dziecka
Najczęściej na przekąskę dla dziecka wybierasz owoce? Świetnie! Jabłko, albo banan na drugie śniadanie lub podwieczorek to smaczna porcja witamin dla malucha. Co jednak podać dziecku, gdy krzywi się ono na widok owoców lub gdy po prostu chcesz urozmaicić dietę pociechy?
czytaj więcej
Ile jest cukru w napojach? Sprawdź!
dieta dziecka
Zarówno dorośli jak i dzieci kochają słodkie, często gazowane napoje. Zanim je jednak podasz, zastanów się, czy chcesz serwować zdrowie czy ogromną ilość cukru, który jest kompletnie niepotrzebny do prawidłowego funkcjonowania czy rozwoju. Co więcej – szkodzi.
czytaj więcej
Uwaga na MOM - mięso oddzielone mechanicznie!
dieta dziecka
Produkty mięsne powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie dziecka. Zanim jednak kupisz w sklepie pasztet, parówki czy danie ze słoiczka – CZYTAJ ETYKIETY. Twoją czujność powinien wzbudzić skrót MOM, oznaczający mięsko oddzielone mechanicznie. Co to właściwie jest?
czytaj więcej
Banan w diecie dziecka
dieta dziecka
Pochodzi z tropików. Ceniony za walory odżywcze i smakowe. Idealny dla małych dzieci oraz w lekkostrawnej diecie po zatruciu pokarmowym. Banan – źródło zdrowia dal Twojego malca.
czytaj więcej
BLW Bobas Lubi Wybór!
dieta dziecka
Wprowadzanie nowych produktów do diety maluszka rozpoczyna wielką przygodę ze smakowaniem i jedzeniem. Dziecko poznaje otaczający świat również poprzez jedzenie i wspólne spędzanie czasu przy stole z rodziną.
czytaj więcej
Woda w diecie niemowląt
dieta dziecka
Woda odgrywa ważną rolę w codziennej diecie każdego człowieka – a zwłaszcza bardzo małego człowieka, który dopiero wyrabia sobie nawyki żywieniowe. Niestety, jak pokazują badania Centrum Zdrowia Dziecka i Fundacji NUTRICIA, polskie mamy zbyt często zapominają o znaczeniu wody w żywieniu niemowląt, chociaż to właśnie woda jest najlepszym pierwszym napojem dziecka. Warto o tym pamiętać szczególnie w upalne lato.
czytaj więcej
Lody, lody dla ochłody!
dieta dziecka
Waniliowe, truskawkowe, czekoladowe – to najbardziej popularne smaki lodów. Dzieci uwielbiają ten zimny przysmak. Na co zwrócić uwagę kupując lody Małym Lodożercom?
czytaj więcej
Mój mały alergik - alergia pokarmowa
dieta dziecka
Wzrost zachorowalności na alergię pokarmową w Polsce i na świecie w ostatnich kilkunastu latach stał się faktem potwierdzonym przez badania naukowe. Jednak pomimo tego, że choroba ta dotyka coraz więcej rodzin to można z nią dziś żyć zupełnie normalnie! Wystarczy dobrze ją poznać, podjąć odpowiednie leczenie i pamiętać, że dieta stanowi kluczowy element terapii. A jak radzą sobie z tym wyzwaniem współcześni rodzice?
czytaj więcej
Rodzice nie wiedzą, co jedzą ich dzieci.
dieta dziecka
Polacy byli zszokowani na wieść o aferze z solą przemysłową oraz suszem ze zgniłych jaj. Rozsądny konsument powinien być zawsze czujny, szczególnie gdy jest jednocześnie troskliwym rodzicem.
czytaj więcej
Strona 1 z 8


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ