ciaza | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

ciaza

Bądź aktywna z brzuszkiem
ciaza
Jeżeli przed ciążą byłaś aktywna, biegałaś, ćwiczyłaś na siłowni lub w domu, jeździłaś rowerem czy na rolkach, to prawdopodobnie zastanawiasz się czy w ciąży musisz z tej aktywności rezygnować. Jakie ćwiczenia możesz wykonywać, a jakich nie, gdy spodziewasz się dziecka?
czytaj więcej
Niedobór witaminy D w czasie ciąży
ciaza
Cukrzyca ciążowa, bakteryjne zapalenie pochwy czy rzucawka przedporodowa* – to tylko niektóre ze skutków niedoboru witaminy D, które mogą wystąpić u kobiet w ciąży. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ekspertów z Uniwersytetu Cork w Irlandii, aż u ponad 91% przebadanych przyszłych mam, stwierdzono jej znaczny deficyt. Zaskakuje też niska świadomość konsekwencji, które mogą wynikać z jej niedoboru - a przecież mówimy o zagrożeniu zdrowia czy nawet życia mamy i dziecka.
czytaj więcej
Trymestry ciąży
ciaza
Etapy ciąży dzielimy na tygodnie, miesiące i trymestry. Taki podział pomaga przyszłej mamie zorientować się co, dzieje się z nią i jej dzieckiem w konkretnym czasie trwania ciąży i ułatwia odliczanie czasu do porodu. Prawidłowa, donoszona ciążą trwa czterdzieści tygodni, co odpowiada dziecięciu miesiącom, czyli trzem trymestrom.
czytaj więcej
Czego nie można jeść w czasie ciąży?
ciaza
Większość przyszłych mam przekopuje fora internetowe w poszukiwaniu informacji o tym czego nie powinna jeść kobieta w ciąży. My pytamy o to

lekarza specjalistę

.
czytaj więcej
Sen w czasie ciąży
ciaza
Choć w trzecim trymestrze ciąży zapotrzebowanie na sen jest duże, to wiele kobiet nie może spokojnie przespać całej nocy. Przewracanie się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji jest frustrujące zwłaszcza, jeśli towarzyszy mu zmęczenie.
czytaj więcej
Ciąża pozamaciczna - czy test ciążowy ją wykryje?
ciaza
Dzisiejsze urządzenia do monitorowania ciąży są w stanie wykryć ciążę pozamaciczną już we wczesnym stadium. A czy wyryję ją test ciążowy?

Pytamy eksperta

czytaj więcej
Kwas foliowy: profilaktyka wrodzonych wad cewy nerwowej
ciaza
Wady wrodzone coraz częściej stają się problemem społecznym, są przyczyną umieralności i niepełnosprawności niemowląt oraz małych dzieci1. Rola kwasu foliowego w ramach profilaktyki wad cewy nerwowej jest bardzo istotna – liczne badania naukowe potwierdziły ochronny wpływ kwasu foliowego dla rozwijającego się płodu.
czytaj więcej
Marihuana w ciąży
ciaza
Debata o legalizacji marihuany w Polsce trwa w najlepsze. Zwolennicy i przeciwnicy depenalizacji prześcigają się w argumentach, które mają potwierdzić ich racje. My postanowiliśmy zabrać szczególny głos w tej dyskusji. Przedstawiamy wyniki badań dotyczących palenia marihuany w ciąży.
czytaj więcej
Wywiad: Pomarańczowa skórka czyli cellulit
ciaza
Cellulit to problem wielu kobiet, który coraz częściej dotyka nastolatki jak i kobiety o szczupłej budowie ciała. Jak możemy mu zapobiegać, a jak poradzić sobie z nim, gdy już pojawi się na naszej skórze? Na te pytania odpowie Paulina Kołomyjska ze Studia Promocji Zdrowia i Urody – Active Woman.
czytaj więcej
Dentysta w ciąży
ciaza
Nie ma w tym ani grama przesady. Wokół kobiet w ciąży narosło przez lata dużo mitów, które współcześnie są obalane. Jednym z popularniejszych i trzymających się mocno, jest mit o tym, że kobieta nie powinna w ciąży odwiedzać dentysty. To błąd, który może dużo kosztować. Często nie wiążemy stanu naszego uzębienia z chorobami, czy też ciążą, tymczasem jedno na drugie ma niebagatelny wpływ.
czytaj więcej
Strona 1 z 1


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ