badania w ciaży | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

badania w ciaży

Ciąża pozamaciczna - czy test ciążowy ją wykryje?
badania w ciaży
Dzisiejsze urządzenia do monitorowania ciąży są w stanie wykryć ciążę pozamaciczną już we wczesnym stadium. A czy wyryję ją test ciążowy?

Pytamy eksperta

czytaj więcej
Dentysta w ciąży
badania w ciaży
Nie ma w tym ani grama przesady. Wokół kobiet w ciąży narosło przez lata dużo mitów, które współcześnie są obalane. Jednym z popularniejszych i trzymających się mocno, jest mit o tym, że kobieta nie powinna w ciąży odwiedzać dentysty. To błąd, który może dużo kosztować. Często nie wiążemy stanu naszego uzębienia z chorobami, czy też ciążą, tymczasem jedno na drugie ma niebagatelny wpływ.
czytaj więcej
Ciąża biochemiczna
badania w ciaży
O jej istnieniu kobiety nie zawsze wiedzą – objawy mylą np. ze spóźnioną miesiączką. Ciąża biochemiczna to wczesne poronienie, czyli obumarcie jaja płodowego i wydalenie go z ciała kobiety. Nie jest przeciwwskazaniem do ponownego ubiegania się o potomstwo.
czytaj więcej
Czy tak naprawdę wiesz czym są mięśniaki macicy?
badania w ciaży
Mięśniaki macicy to choroba, która dotyczy dużej grupy kobiet - zwłaszcza w wieku rozrodczym. Niestety większość z nich nie wie, że mięśniaki macicy są jedną z najczęściej występujących łagodnych zmian nowotworowych, i że diagnoza: „ma Pani mięśniaki macicy” nie jest równoznaczna z diagnozą: „ma Pani raka”.
czytaj więcej
Amniopunkcja: tak czy nie?
badania w ciaży
Amniopunkcja to jedna z inwazyjnych metod diagnostycznych, która polega na nakłuciu igłą jamy owodni. Z reguły wykonuje się ją przy wsparciu ultrasonografu. Ma służyć diagnostyce prenatalnej i dostarczyć mamie jak najwięcej informacji o rozwijającym się brzdącu.
czytaj więcej
Stan przedrzucawkowy
badania w ciaży
Gestoza, zatrucie ciążowe, stan przedrzucawkowy to różne określenia na tę samą przypadłość. Pojawia się najczęściej po 20. tygodniu ciąży, objawia się wysokim ciśnieniem i białkiem w moczu. Czym jest i jak ją leczyć?
czytaj więcej
Mięśniaki a ciąża
badania w ciaży
Przyczyny ich powstawania nie są dokładnie znane. Te łagodne guzy narządu rodnego kobiety początkowo nie dają o sobie znać. Gdy urosną, mogą wywoływać dolegliwości. Warto je wyleczyć jeszcze w okresie planowania potomstwa. A co w czasie ciąży? Czy są niebezpieczne dla mamy i maluszka?
czytaj więcej
Oznaczenia w badaniach USG – interpretacja wyników
badania w ciaży
Wybrałaś się do lekarza na USG. Po badaniu otrzymałaś śliczną fotografię swojego maluszka. A na tym zdjęciu? Mnóstwo tajemniczych skrótów. Co one oznaczają?
czytaj więcej
Inwazyjne badania prenatalne
badania w ciaży
Dostałaś skierowanie na inwazyjne badanie prenatalne? Dowiedz się, w jakim celu są przeprowadzane i jakie ryzyko wiąże się z ich wykonaniem.
czytaj więcej
Czym jest maź płodowa a czym płyn owodniowy?
badania w ciaży
Zarówno maź płodowa jak i płyn owodniowy chronią nienarodzone dziecko w brzuchu matki. Nazwa mazi płodowej pochodzi od połączenia dwóch łacińskich słów (vernix – lakier, caseosa – ser). Jest to mazista substancja pokrywająca skórę płodów u ssaków, która składa się z wydzieliny gruczołów łojowych płodu, złuszczonych komórek nabłonka i włosków meszku płodowego oraz wydzieliny komórek owodni. Maź płodowa zawiera duże stężenie przeciwciał, a podczas rozwoju płodowego izoluje ona skórę od czynników infekcyjnych znajdujących się w płynie owodniowym. W czasie porodu ułatwia ona przechodzenie dziecka przez kanał rodny.
czytaj więcej
Strona 1 z 1


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ