badania dzieci | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

badania dzieci

Bilans drugiego i czwartego roku życia dziecka
badania dzieci
Obowiązkowe badania dzieci, to nic innego jak kolejne bilanse zdrowia, czyli systematyczne wizyty zdrowych dzieci u lekarza, w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia i ogólnego rozwoju. Sprawdź, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo.
czytaj więcej
Przybieranie na wadze niemowląt – czyli o siatkach centylowych
badania dzieci
Rodzice często zastanawiają się, czy dziecko nie je za dużo lub za mało, oraz czy przyrost jego wagi jest prawidłowy. Warto w takich momentach sięgnąć po tzw. siatki centylowe, które pomagają rozwiać takie wątpliwości.
czytaj więcej
Badania niemowląt
badania dzieci
Dzieci rozwijają się w zaskakującym tempie. Każdego dnia zdobywają nowe umiejętności tak potrzebne w późniejszym życiu. By móc ocenić czy rozwój dziecka przebiega prawidłowo, niezbędne są  okresowe badania lekarskie, podczas których maluszek nie tylko zostanie zmierzony i zważony, ale przede wszystkim pediatra sprawdzi, czy u malca nie ma oznak poważnych chorób czy wad rozwojowych.
czytaj więcej
Skala Apgar - pierwsza ocena Twojego dziecka
badania dzieci
Przejście ze świata wewnątrz brzucha mamy do tego zewnętrznego to duży szok dla każdego noworodka. Musi ono zmienić przepływ krwi przez serce i dostosować się do niższej temperatury otoczenia. Badanie w skali Apgar to pierwszy test, jaki musi przejść Twoje maleństwo. Warto więc zastanowić się, skąd się wzięło i co tak naprawdę oznacza.
czytaj więcej
Badanie moczu u dzieci
badania dzieci
Objawy zakażenia dróg moczowych są różne: ból przy siusianiu, gorączka, wymioty, nietypowy kolor moczu. Aby zdiagnozować chorobę i zastosować właściwe leczenie, niezbędne jest właściwe pobranie próbki moczu i oddanie jej do badania.
czytaj więcej
Bilans czterolatka
badania dzieci
Bilans czterolatka to doskonała okazja, by skontrolować i ocenić rozwój dziecka, wychwycić ewentualne nieprawidłowości i zaburzenia w jego rozwoju. To również dobry czas na zadanie lekarzowi wszystkich, nurtujących Cię pytań na temat zdrowia Twojej pociechy.
czytaj więcej
Badanie słuchu
badania dzieci
Polska jest jednym z krajów, gdzie bada się słuch każdemu noworodkowi. Dzięki temu, ewentualną wadę słuchu można zacząć leczyć już od pierwszych dni życia maluszka. A to daje sporą szansę na powrót do całkowitej sprawności.
czytaj więcej
Anemia u dzieci
badania dzieci
Twój maluch jest blady, osowiały, ma problemy z apetytem, szybko się męczy i często choruje? Być może cierpi na anemię, chorobę spowodowaną niedoborami żelaza w organizmie. Chorobę należy leczyć. Jak? Przeczytaj.
czytaj więcej
Pierwsze dni życia małego człowieka
badania dzieci
Pierwszym miejscem, które maluszek poznaje tuż po porodzie, jest szpital. Nic dziwnego: tu przychodzi na świat i tu przez pierwsze dni ma zagwarantowaną najlepszą opiekę nie tylko mamy ale i lekarzy.
czytaj więcej
Strona 1 z 1


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ