alergia u dzieci | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

alergia u dzieci

Mój mały alergik - alergia pokarmowa
alergia u dzieci
Wzrost zachorowalności na alergię pokarmową w Polsce i na świecie w ostatnich kilkunastu latach stał się faktem potwierdzonym przez badania naukowe. Jednak pomimo tego, że choroba ta dotyka coraz więcej rodzin to można z nią dziś żyć zupełnie normalnie! Wystarczy dobrze ją poznać, podjąć odpowiednie leczenie i pamiętać, że dieta stanowi kluczowy element terapii. A jak radzą sobie z tym wyzwaniem współcześni rodzice?
czytaj więcej
Rodzice nie wiedzą, co jedzą ich dzieci.
alergia u dzieci
Polacy byli zszokowani na wieść o aferze z solą przemysłową oraz suszem ze zgniłych jaj. Rozsądny konsument powinien być zawsze czujny, szczególnie gdy jest jednocześnie troskliwym rodzicem.
czytaj więcej
Kot w domu a dziecko
alergia u dzieci
Dziecko i zwierzak w domu to bardzo dobre połączenie. Należy jednak dobrze przemyśleć decyzję o zaopiekowaniu się małym dzieckiem i zwierzęciem jednocześnie. Wymaga to wiele wyrzeczeń i z pewnością niemałych chęci. W przyszłości może jednak zaprocentować wieloma korzyściami, również dla Twojego dziecka. Może więc kupić do domu kotka?
czytaj więcej
Żywnościowe pułapki dla dzieci są do uniknięcia
alergia u dzieci
Ułożenie i konsekwentne przestrzeganie diety kilkuletniego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Warto jednak wziąć pod lupę produkty, które wydają się odpowiednie, aby uchronić pociechę przed sztucznymi dodatkami lub przykrymi reakcjami alergicznymi.
czytaj więcej
Pierwsza wizyta u alergologa
alergia u dzieci
Wybierasz się z dzieckiem do alergologa? Przeczytaj, jak powinnaś się do tej wizyty przygotować, co powinnaś ze sobą zabrać i jakie pytania zada lekarz.
czytaj więcej
Atopowe zapalenie skóry (AZS) u niemowląt
alergia u dzieci
Skóra małego dziecka intensywnie dojrzewa do 3. roku życia. W okresie niemowlęcym ma inną budowę niż skóra dorosłych – jest znacznie cieńsza i gorzej natłuszczona. To czyni ją bardziej podatną na wysuszenie i rozwój chorób alergicznych przebiegających z nadmierną suchością. Takim schorzeniem jest właśnie atopowe zapalenie skóry, którego przyrost w populacji małych dzieci obserwuje się od kilkunastu lat. Pierwsze objawy AZS w większości pojawiają się w wieku niemowlęcym.
czytaj więcej
Czekolada w diecie dziecka
alergia u dzieci
W tym tygodniu, a dokładnie 12 kwietnia, obchodzimy Dzień Czekolady. W związku z tym postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu kontrowersyjnemu smakołykowi. Podawać ją dziecku czy nie? Oto problem, przed którym stoją mamy małych dzieci…
czytaj więcej
Skaza białkowa niemowląt
alergia u dzieci
Skaza białkowa to alergia na substancje uczulające – najczęściej mleko krowie, gluten, jajka, orzechy, kakao i ryby. Wpływ na alergię dziecka może mieć dieta matki karmiącej lub inne alergeny.
czytaj więcej
Alergia pokarmowa u dzieci
alergia u dzieci
Alergia pokarmowa u dzieci to częste zjawisko. Nieprzyjemne objawy wywołane są przez kontakt organizmu z alergenem…
czytaj więcej
Mały alergik
alergia u dzieci
Alergia na pokarmy może bardzo uprzykrzyć życie, jeśli jednak prawidłowo rozpoznamy jej przyczynę, łatwo będziemy mogli sprawić, że nasz maluszek nie odczuje zbytnio ograniczeń z nią związanych. Pocieszająca jest również wiadomość, że istnieje spora szansa na to, iż alergeny zawarte w wielu pokarmach przestaną uczulać, gdy dziecko nieco podrośnie i jego układ odpornościowy rozwinie się w pełni.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ