Wybierz swoją kolorystykę

Samo życie

URLOP WYCHOWAWCZY 2014
Samo życie
Od 1 października 2013 r. obowiązują nowe zasady dotyczące urlopu wychowawczego. Jakie? Przeczytaj.
czytaj więcej
Urlop i zasiłek macierzyński, urlop rodzicielski 2014
Samo życie
Co czeka świeżo upieczonych rodziców w 2014 roku? Sprawdź, jakie zasady dotyczące urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego obowiązują w tym roku.
czytaj więcej
Bocian odlatuje z Polski – statystyki urodzeń
Samo życie
Zaglądając do statystyk urodzeń można zauważyć, że bociany uznają, że nic tu po nich. Tymczasem, tak samo jak dzieci nie znajduje się już w kapuście, tak samo manna, potrzebna do ich wykarmienia sama nie spada z nieba. Spadający poziom dzietności jest nierozerwalnie związany z poziomem życia Polaków.
czytaj więcej
Urlop ojcowski 2013
Samo życie
Urlopy po narodzinach dziecka to uprawnienia, z których pracownicy korzystają często i chętnie. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, przeznaczone dla ojców. Umożliwiają tatusiom zaangażowanie się w opiekę nad niemowlakiem już w pierwszym roku jego życia. Od 1 września 2013 roku w zakresie tych uprawnień szykują się kolejne korzystne zmiany.
czytaj więcej
Wierszyki na Dzień Babci i Dzień Dziadka
Samo życie
Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Do prezentu (najlepiej zrobionego własnoręcznie), ukochany wnuczek może dołączyć krótki wierszyk w formie mówionej lub pisanej. Przedstawiamy kilka propozycji.
czytaj więcej
Becikowe 2013 – nie dla wszystkich
Samo życie
Od 1 stycznia 2013 roku obowiązują nowe przepisy, dotyczące zasad przyznawania jednorazowej zapomogi z tytułu narodzin dziecka – tzw. becikowego. Sprawdź co się zmieniło.
czytaj więcej
Urlop macierzyński 2013
Samo życie
Obecnie urzędujący minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział zmiany w 2013 roku, dotyczące możliwości wydłużenia urlopu macierzyńskiego. Nowe przepisy wejdą w życie 1 września 2013r.
czytaj więcej
Sylwester z dzieckiem
Samo życie
Jeśli z jakichkolwiek powodów planujesz celebrować nadejście Nowego Roku wyłącznie w gronie rodzinnym, Twoja starsza pociecha z pewnością będzie wniebowzięta. Jeśli masz w domu niemowę – Sylwester będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu z partnerem: tylko we dwoje. Podpowiadamy jak zorganizować ostatni tegoroczny wieczór w swoim M4 , aby był on atrakcją zarówno dla rodziców jak i dzieci.
czytaj więcej
Różne kraje, różne zwyczaje
Samo życie
W Armenii wierzą, że szklanka piwa dziennie wspomaga laktację, w Rosji tę rolę pełni bułka z masłem i herbata z mlekiem. Cesarskie cięcie w Meksyku to norma, natomiast w Japonii uważa się, że samo podanie znieczulenia, nie uczyni z kobiety prawdziwej matki. Jakie zwyczaje związane z ciążą i wychowaniem panują w różnych zakątkach ziemi? Zapraszamy do lektury.
czytaj więcej
Przyszli rodzice nie mogą się dogadać
Samo życie
Czyli o różnicach między kobietami i mężczyznami, sztuce rozmawiania i wypracowywania kompromisów.
czytaj więcej
Strona 1 z 5


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ