Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie i uroda Kobiety

Owoce jesienne – samo zdrowie!
Zdrowie i uroda Kobiety
Polskie owoce górą! Nie tylko dlatego, że kupując je wspieramy krajowy biznes. Jabłka, gruszki i śliwki, czyli owoce jesieni, są smaczne a przede wszystkim zdrowe. Zapobiegają chorobom cywilizacyjnym, wzmacniają układ odpornościowy, regulują pracę jelit.
czytaj więcej
Wywiad: Pomarańczowa skórka czyli cellulit
Zdrowie i uroda Kobiety
Cellulit to problem wielu kobiet, który coraz częściej dotyka nastolatki jak i kobiety o szczupłej budowie ciała. Jak możemy mu zapobiegać, a jak poradzić sobie z nim, gdy już pojawi się na naszej skórze? Na te pytania odpowie Paulina Kołomyjska ze Studia Promocji Zdrowia i Urody – Active Woman.
czytaj więcej
Ryzyko infekcji intymnej – skalkuluj je!
Zdrowie i uroda Kobiety
Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie intymne i że ten kluczowy aspekt kobiecości wymaga wyjątkowej dbałości i troski. Czy wiemy jednak, że podstawowe zasady higieny to nie wszystko? Czy znamy czynniki, które zwiększają ryzyko infekcji? Czy wiemy, jak je oszacować?
czytaj więcej
Powiedz „pochwa”! – rozmawiamy o problemach intymnych z ginekologiem
Zdrowie i uroda Kobiety
„No, wie Pan doktor, to tak jakby … no tam mnie swędzi, ale w sumie nie wiem, trudno powiedzieć, gdzie dokładnie”. Infekcje intymne są tematem wstydliwym. Podejrzane, kojarzone z niemoralnym prowadzeniem się, zdradą, nieprzestrzeganiem higieny - powodują, że kobiety niechętnie o nich rozmawiają nawet ze specjalistą od kobiecych dolegliwości - ginekologiem. Pora to zmienić – chodzi przecież o nasze zdrowie!
czytaj więcej
Pielęgnacja dłoni zimą – domowe sposoby
Zdrowie i uroda Kobiety
Zima nie działa korzystnie na naszą skórę. Specyficzne czynniki atmosferyczne, takie jak chłodny wiatr czy niskie temperatury powietrza a także grzejące w domu kaloryfery, powodują kłopoty nie tylko z cerą ale także skórą dłoni. Jak reszta naszego ciała, potrzebują one w okresie zimowym specjalnej pielęgnacji.
czytaj więcej
Wybierz antykoncepcję dla siebie!
Zdrowie i uroda Kobiety
Zarówno przemyślenie, wybór, jak i prawidłowe i skuteczne stosowanie metod antykoncepcji jest trudne. Idealna antykoncepcja to taka, która jest w 100% skuteczna i w 100% bezpieczna dla naszego zdrowia. Ważne również, by jednocześnie nie była ona bezpośrednio związana ze stosunkiem, a więc nie wymagała podejmowania żadnych dodatkowych działań z nią związanych, w chwili przyjemności, jaką daje współżycie. Niestety metoda taka nie istnieje. Dlatego też współżyjąca z sobą para, która pragnie uniknąć ciąży, po rozważeniu wszystkich zalet i wad, powinna wybrać najodpowiedniejszą dla siebie metodę antykoncepcyjną.
czytaj więcej
Step by step po zdrowie
Zdrowie i uroda Kobiety
Powabne biodra, kształtne piersi, zgrabne nogi, jak również zadbane stopy są bez wątpienia symbolem kobiecości. Zamiłowanie do delikatnych kobiecych stóp przejawiał podobno największy kochanek Giacomo Casanova. Aby były faktycznie powabne i zdrowe musimy troszczyć się o nie każdego dnia. Wystarczy pamiętać o kilku krokach, które doprowadzą nas do celu, czyli wypielęgnowanych i szczęśliwych stóp przez cały rok.
czytaj więcej
Wywiad: Mama u kosmetyczki
Zdrowie i uroda Kobiety
Ciąża czy okres karmienia piersią to czas, który nie wymaga od nas zaprzestania wizyt w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Czy jednak wszystkie zabiegi są bezpieczne dla mam? Rozmawiamy z kosmetologiem: Panią Iwoną Endsminger-Fic z Instytutu Kosmetologii & SPA Cosmetic Derm w Poznaniu.
czytaj więcej
Ślad po cesarskim cięciu
Zdrowie i uroda Kobiety
Jeśli myślisz, że po porodzie metodą cesarskiego cięcia już nigdy nie włożysz bikini, jesteś w błędzie! Jak dbać o bliznę po porodzie, by szybko i dobrze się zagoiła? Oto kilka porad.
czytaj więcej
Uważaj na oczy podczas wakacji
Zdrowie i uroda Kobiety
Podczas wakacyjnego wyjazdu spędzamy wiele czasu na słońcu i w wodzie - morskiej i chlorowanej. Czynniki te niestety mogą zaszkodzić naszym oczom. Warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, żeby długo oczekiwany wakacyjny wyjazd nie zamienił się w traumę z powodu problemów ze wzrokiem – Szczególnie dotyczy to osób, które noszą soczewki kontaktowe – uważa dr Iwona Filipecka z bielskiej Kliniki Okulus.
czytaj więcej
Strona 1 z 5


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ