Wybierz swoją kolorystykę

Jestem Tatą

Pępkowe – świętowanie młodego taty
Jestem Tatą
Według słownika języka polskiego, pępkowe to ,,przyjęcie organizowane z okazji narodzin dziecka” lub ,,alkohol wypijany z okazji narodzin dziecka”. Czy młodzi tatusiowie nadal hucznie obchodzą pojawienie się nowego członka rodziny na świecie? A może tradycja już zamiera?
czytaj więcej
Urlop ojcowski 2013
Jestem Tatą
Urlopy po narodzinach dziecka to uprawnienia, z których pracownicy korzystają często i chętnie. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, przeznaczone dla ojców. Umożliwiają tatusiom zaangażowanie się w opiekę nad niemowlakiem już w pierwszym roku jego życia. Od 1 września 2013 roku w zakresie tych uprawnień szykują się kolejne korzystne zmiany.
czytaj więcej
Pępkowe – świętowanie młodego taty
Jestem Tatą
Według Słownika języka polskiego, pępkowe to ,,przyjęcie organizowane z okazji narodzin dziecka” lub ,,alkohol wypijany z okazji narodzin dziecka”. Czy młodzi tatusiowie nadal hucznie obchodzą pojawienie się nowego członka rodziny na świecie? A może tradycja już zamiera?
czytaj więcej
Korzystanie z urlopu ojcowskiego – co mówią statystyki?
Jestem Tatą
Wydłużenie urlopu ojcowskiego jest już faktem. Od stycznia bieżącego roku ojcowie-pracownicy mają możliwość uzyskania dwóch tygodni zwolnienia od pracy na rzecz opieki nad nowo narodzoną pociechą. Czy korzystają z tego prawa?
czytaj więcej
Przyszli rodzice nie mogą się dogadać
Jestem Tatą
Czyli o różnicach między kobietami i mężczyznami, sztuce rozmawiania i wypracowywania kompromisów.
czytaj więcej
Kiedy rodzi się ojciec?
Jestem Tatą
„Kiedy matka rodzi swoje pierwsze dziecko, mają miejsce podwójne narodziny. Pierwsze to narodziny dziecka. Drugie to narodziny matki.”

A kiedy mają miejsce narodziny ojca?
czytaj więcej
Urlop ojcowski – od 2012 roku dwa tygodnie
Jestem Tatą
Urlop ojcowski przysługuje ojcom już od 2010 roku. Jednak od stycznia czekają nas kolejne zmiany – wymiar wolego dla ojca pracownika z tytułu narodzenia dziecka wzrośnie. Zgodnie z nowymi przepisami ojcowie dzieci urodzonych od 15 stycznia 2011 będą mogli skorzystać z pełnych dwóch tygodni urlopu. Jeśli więc ojciec wstrzymał się z jego wykorzystaniem w 2011 roku, od 1 stycznia 2012 roku będzie mógł przebywać na urlopie dwa, a nie jeden tydzień.
czytaj więcej
Pracownicy boją się „ojcowskiego”
Jestem Tatą
Każdy ojciec pozostający w stosunku pracy ma prawo do urlopu związanego z opieką nad dzieckiem. Może skorzystać z dwóch bądź trzech opcji: urlopu „tacierzyńskiego”, dodatkowego urlopu macierzyńskiego bądź urlopu ojcowskiego. Ten ostatni – jako uprawnienie stosunkowo nowe – wciąż jeszcze nie zyskał wśród młodych ojców popularności. Dlaczego?
czytaj więcej
Tata – najważniejsza kariera
Jestem Tatą
Autorytet, opiekun, przewodnik, nauczyciel – jednym słowem: ojciec, tatuś, tatko. Nie zastąpi go nawet najlepsza matka. Mama otacza dziecko czułą miłością i uczy wrażliwości, a tata pokazuje, jak zdobywać świat. Podobno ojcostwo to najważniejsza kariera w życiu mężczyzny.
czytaj więcej
Urlop tacierzyński
Jestem Tatą
Przyjęło się uważać, że skoro kobieta ponosi wszystkie fizyczne konsekwencje związane z przyjściem na świat dziecka, to tylko ona potrafi się nim zająć i tylko przy niej rozwija się ono właściwie. Przejaw takiego podejścia odcisnął swe piętno m.in. na systemie prawnym, który traktując urlop macierzyński jako coś oczywistego, pomijał jednocześnie ojców, tak jak gdyby ich rola sprowadzała się tylko do zapewnienia dziecku bytu. Na szczęście czasy się zmieniają, czego dowodem jest pojawienie się urlopu ojcowskiego, zwanego potocznie tacierzyńskim.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ