Wybierz swoją kolorystykę

Samo życie

Wywiad: Jak żyć po stracie dziecka?
Samo życie
O tym jak sobie radzić po stracie dziecka i gdzie szukać pomocy rozmawiamy z Magdaleną Wegner oraz Dominiką Fieńko – Nawrocką, prowadzącymi grupę wsparcia dla kobiet po poronieniu i stracie okołoporodowej.
czytaj więcej
Miejsca relaksu, w które zabierzesz dziecko
Samo życie
Czasy, kiedy młoda mama była zmuszona do siedzenia w domu z dzieckiem już dawno minęły. Każda kobieta ma prawo do rozrywki i relaksu. Co jednak, gdy nie ma z kim zostawić dziecka lub nie może tego zrobić (np. z uwagi na karmienie piersią)? Może je zabrać ze sobą!
czytaj więcej
Kiedy rodzi się ojciec?
Samo życie
„Kiedy matka rodzi swoje pierwsze dziecko, mają miejsce podwójne narodziny. Pierwsze to narodziny dziecka. Drugie to narodziny matki.”

A kiedy mają miejsce narodziny ojca?
czytaj więcej
Becikowe 2012
Samo życie
Becikowe to inaczej jednorazowa zapomoga w wysokości 1000 pln z tytułu urodzenia dziecka. Od dnia 1 stycznia 2012 roku zmieniły się zasady jego przyznawania.
czytaj więcej
Jak być dobrym rodzicem
Samo życie
…kilka słów z innej perspektywy
czytaj więcej
Świąteczne zabawy
Samo życie
Czas Bożego Narodzenia to okres rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, rozmów i…zabawy. Zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszka dziecko, nie ma mowy o nudzie. Telewizor czy komputer to nie jedyny sposób spędzania świątecznego czasu. Oto kilka pomysłów na wspólne, rodzinne zabawy z najmłodszymi.
czytaj więcej
Istota przywiązania – badania H. Harlowa
Samo życie
Od dziesiątków lat naukowcy starają się stworzyć definicję uczuć macierzyńskich. Co tworzy emocjonalne przywiązanie dziecka do matki? Bardzo ciekawy eksperyment przeprowadził w latach 50. Harry Harlow na Uniwersytecie Wisconsin.
czytaj więcej
Dziecko i praca – jak pogodzić obowiązki?
Samo życie
Decyzję o powrocie do pracy podjęłaś już jakiś czas temu. Nie ważne z jakiego powodu chcesz wrócić do pracy. Czy jest to kwestia budżetu rodzinnego, kariery czy ucieczki od pieluch to będzie mało istotne gdy jutro rano włożysz szpilki, zrobisz makijaż, ucałujesz malucha i wyjdziesz do pracy. Jesteś też pewna, że Twoje dziecko zostaje pod dobrą opieką z nianią lub babcią, a może w żłobku lub przedszkolu. Zastanawia Cię jedno: co z karmieniem piersią, jak pogodzić obowiązki w domu i pracy? Bez paniki – dziecko i praca – dasz radę. Będzie to wymagało od Ciebie dobrej organizacji, kompromisów i trochę wysiłku.
czytaj więcej
Inteligentne emocje
Samo życie
Inteligencja emocjonalna to zespół cech i postaw, które dotyczą optymalnego zarządzania swoim potencjałem, jak również dobrego funkcjonowania w relacjach społecznych. Kształtujemy ją przez całe życie, ale zasadniczy jej zrąb powstaje już w dzieciństwie.
czytaj więcej
Nauczyć zdrowia
Samo życie
Czworo z pięciorga otyłych nastolatków ma problem z nadwagą również w wieku dorosłym. Prowadzące do poważnych schorzeń w późniejszym życiu problemy z wagą są bardzo często winą niewłaściwych przyzwyczajeń, które niestety pomagają pielęgnować dorośli. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko co jeść, aby być zdrowym.
czytaj więcej
Strona 2 z 5


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ