Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie i uroda Kobiety

Wywiad: Zabiegi Medycyny Estetycznej
Zdrowie i uroda Kobiety
Postęp medycyny daje wiele możliwości poprawy wyglądu naszej skóry. Gdy chcemy pewnych i widocznych efektów wybierzmy się do gabinetu medycyny estetycznej. Jak wyglądają konsultacje i dalsze zabiegi? Czy są one bolesne? Na te i inne pytania odpowie dr Izabela Lenartowicz, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej Med Estetica w Katowicach.
czytaj więcej
Czy tak naprawdę wiesz czym są mięśniaki macicy?
Zdrowie i uroda Kobiety
Mięśniaki macicy to choroba, która dotyczy dużej grupy kobiet - zwłaszcza w wieku rozrodczym. Niestety większość z nich nie wie, że mięśniaki macicy są jedną z najczęściej występujących łagodnych zmian nowotworowych, i że diagnoza: „ma Pani mięśniaki macicy” nie jest równoznaczna z diagnozą: „ma Pani raka”.
czytaj więcej
Piękna po ciąży
Zdrowie i uroda Kobiety
Czas oczekiwania na dziecko to dla wielu kobiet jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Tymczasem gdy ciąża dodaje uroku, poród i macierzyństwo często nie pozostają bez wpływu na wygląd kobiecego ciała. Młode matki często mają problem z utrzymującą się nadwagą, rozstępami, nadmiarem skóry na brzuchu czy ze zmieniającym się kształtem piersi.
czytaj więcej
Jak pozbyć się cieni pod oczami?
Zdrowie i uroda Kobiety
Jeżeli spoglądasz rano w lustro i codziennie widzisz zmęczoną twarz, to pewnie za sprawą cieni pod oczami. Podkrążone oczy nadają nawet młodej twarzy smutny, zmęczony i nieświeży wygląd, a w dodatku postarzają. Mimo że cienie i sińce pod oczami nie są chorobą, to mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, dlatego że ciągle sprawiamy wrażenie niewyspanych, a nawet chorych. – Cieni można się skutecznie pozbyć i przywrócić twarzy promienny wygląd – podkreślają lekarze gabinetu medycyny estetycznej Estina.
czytaj więcej
Świąteczne przejedzenie
Zdrowie i uroda Kobiety
Święta, święta i po świętach… Rodzina wyjechała, lodówka opróżniona a na wadze dodatkowe parę kilo. Przesadziłaś z konsumowaniem świątecznych smakołyków?
czytaj więcej
Brzuch po ciąży i po porodzie
Zdrowie i uroda Kobiety
Każda kobieta chciałaby mieć idealną figurę. Niestety po okresie ciąży nierzadko wygląd brzucha spędza sen z powiek niejednej mamie: skóra jest obwisła i mało elastyczna a dodatkowe kilogramy w pasie nie dodają talii uroku. Często trzeba się namęczyć, aby osiągnąć wymarzony cel. Niewątpliwie zrzucenie zbędnych kilogramów z okolic brzucha nie jest łatwe, ale też nie jest nieosiągalne.
czytaj więcej
Na jesienne dni witamina C pomoże mi!
Zdrowie i uroda Kobiety
Nadeszła jesień, a wraz z nią chłodniejsze dni i osłabienie organizmu. Dobrze zatem pomyśleć o wzmocnieniu naszej odporności. Na pewno pomoże nam w tym jedyna w swoim rodzaju witamina C. Znajdziemy ją w wielu produktach, musimy tylko nauczyć się, gdzie jej szukać.
czytaj więcej
Wywiad: Jesień - czas na piękną skórę!
Zdrowie i uroda Kobiety
Choć przeważnie latem wiele z nas cieszy się promiennym i zdrowym wyglądem skóry, to jesienią też jest to możliwe! Jednak nie da się ukryć - skóra wówczas domaga się większego poświęcenia uwagi. O tym, jak pielęgnować skórę w najtrudniejszych dla niej miesiącach roku opowiada specjalista w dziedzinie dermatologii- dr Anna Stępień.
czytaj więcej
Wywiad: Badanie zmian skórnych po wakacjach
Zdrowie i uroda Kobiety
Lato powoli dobiega końca. Dobrze, jeśli pamiątką po nim jest delikatnie muśnięta słońcem skóra. Jednak zdarza się, że o wakacyjnych podróżach przypominają zmiany posłoneczne. Ich diagnostyka jest możliwa dzięki nowej, niezbyt rozpowszechnionej w Polsce metodzie spektrofotometru. Na czym to polega i czy rzeczywiście każda zmiana na skórze dziecka powinna być kontrolowana przez specjalistę? Wyjaśnia Anna Stępień – dermatolog, która po raz pierwszy w Polsce użyła metody spektrofotometrii w diagnostyce zmian skórnych.
czytaj więcej
Zdrowie w genach
Zdrowie i uroda Kobiety
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.
czytaj więcej
Strona 2 z 5


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ