Wybierz swoją kolorystykę

Wywiady

Wywiad: Sposoby na nudę, czyli zajęcia dla dzieci i rodziców
Wywiady
Każdemu rodzicowi zależy na rozwijaniu pasji i zainteresowań swoich dzieci. Jak wybrać odpowiednie zajęcia dla swojej pociechy opowiada Joanna Mentel, prowadząca zajęć kulinarne artystyczne i artystyczno-psychologiczne dla dzieci.
czytaj więcej
Wywiad: logopedyczna bajka terapeutyczna
Wywiady
Na temat rozwoju mowy dzieci i form terapii logopedycznych rozmawiamy z Dorotą Bełtkiewicz - logopedą, autorką utworów dla dzieci.
czytaj więcej
Wywiad: Pomarańczowa skórka czyli cellulit
Wywiady
Cellulit to problem wielu kobiet, który coraz częściej dotyka nastolatki jak i kobiety o szczupłej budowie ciała. Jak możemy mu zapobiegać, a jak poradzić sobie z nim, gdy już pojawi się na naszej skórze? Na te pytania odpowie Paulina Kołomyjska ze Studia Promocji Zdrowia i Urody – Active Woman.
czytaj więcej
Wywiad: Bajkoterapia
Wywiady
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone rokrocznie na całym świecie. Data (02 kwietnia) jest nieprzypadkowa, gdyż są to urodziny wybitnego duńskiego baśniopisarza o ogólnoświatowej sławie - Hansa Christiana Andersena. Z tej też okazji eMaluszki przeprowadziły wywiad z autorką utworów dla dzieci, biblio- i bajkoterapeutą, Dorotą Bełtkiewicz, na temat „uzdrowicielskiej” mocy bajek.
czytaj więcej
Wywiad: Dzieci w świecie dobrych dźwięków
Wywiady
Świat dźwięków pełen jest harmonii, która w szczególny sposób potrafi koić ciało i duszę. Dzieci kochają muzykę, bo jest dla nich czymś naturalnym. Odbierają ją instynktownie, jako źródło radości, zabawy, dobrej energii. Co więcej, paleta brzmień ma pozytywny wpływ na ich rozwój i psychikę. Stają się spokojniejsze, bardziej kreatywne, spostrzegawcze i twórcze. O maluchach i ich spotkaniu z dźwiękami opowiada Monika Doroszkiewicz, specjalistka terapii i masażu dźwiękiem.
czytaj więcej
Wywiad: Kilka pytań o poród
Wywiady
Fora internetowe puchną od pytań, zadawanych przez ciężarne kobiety. Przyszłe mamy szukają informacji na temat objawów porodu, formalności jakie czekają je po przybyciu do szpitala oraz tego jak wygląda sala porodowa. My pytamy o to specjalistę - lek.med. Grzegorza Fengera, Zastępcę Ordynatora Oddziału Ginekologiczno - Położniczego Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka.
czytaj więcej
Wywiad: Aktywna w ciąży
Wywiady
Aktywność fizyczna, to czynnik, który znacznie poprawia stan zdrowia naszego organizmu. Ciąża nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jeśli lekarz nie ma żadnych przeciwwskazań, ćwiczenia dla kobiet w ciąży są wręcz zalecane. Poprawiają nie tylko samopoczucie mamy i maluszka, ale i krążenie, pracę serca dziecka czy dotlenienie płodu. Poza tym zwiększają wytrzymałość na wysiłek, co przydaje się w trakcie porodu, jak również po nim. Kobieta po takim treningu nie tylko łatwiej radzi sobie z zachodzącymi w jej ciele zmianami, ale i szybciej je akceptuje. O tym, jak być aktywną mamą zarówno w okresie ciąży, jak i po nim, opowiada trener Michał Gawor.
czytaj więcej
Wywiad: Inseminacja
Wywiady
Coraz więcej par boryka się z problem niepłodności. Dla wielu z nich, skutecznym sposobem doczekania się potomstwa jest poddanie się zabiegowi inseminacji. O wskazaniach, kosztach i efektach tej metody wspierania rozrodu rozmawiamy z dr n. med. Dariuszem Mercik – specjalistą endokrynologiem i ginekologiem-położnikiem.
czytaj więcej
Wywiad: Mama u kosmetyczki
Wywiady
Ciąża czy okres karmienia piersią to czas, który nie wymaga od nas zaprzestania wizyt w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Czy jednak wszystkie zabiegi są bezpieczne dla mam? Rozmawiamy z kosmetologiem: Panią Iwoną Endsminger-Fic z Instytutu Kosmetologii & SPA Cosmetic Derm w Poznaniu.
czytaj więcej
Wywiad: Poporodowy Zespół Stresu Pourazowego
Wywiady
Nawet pomyślnie zakończony poród fizjologiczny może stać się źródłem traumy okołoporodowej, a wszystko za sprawą nieprzewidzianych trudności, które mogą pojawić się w trakcie porodu, a na które kobieta może nie być przygotowana. Czym jest Poporodowy Zespół Stresu Pourazowego? Co może być przyczyną jego wystąpienia i jak może się objawiać? Na ten jakże ważny i trudny temat rozmawiamy z Katarzyną Minkiewicz – psycholożką i doulą.
czytaj więcej
Strona 1 z 4


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ