Wybierz swoją kolorystykę

Przedszkole

Jak się ubrać do przedszkola?
Przedszkole
Posyłając dziecko do klubu malucha, przedszkola czy szkoły, szczególną uwagę zwraca się na plan zajęć, zabawy edukacyjne, posiłki. Zdecydowanie mniejszą rolę odgrywa problem stroju. Ten, pomijając fakt, że powinien być wygodny, musi również być odpowiednio skomponowany, by dziecko dobrze się w nim czuło i nie odstawało od reszty rówieśników.
czytaj więcej
Święto Przedszkolaka nie dla wiejskich dzieci
Przedszkole
Choć petycja ustanowienia 29 września Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego czeka jeszcze na podpis marszałka senatu, Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP już namawia do świętowania Dnia Przedszkolaka.
czytaj więcej
Przed pierwszym dniem w przedszkolu…
Przedszkole
Wrzesień najedzie szybciej, niż myślisz, dlatego przygotowania zacznij już dziś. Aby dzieciak i mamusia nie doznali szoku, oswajajcie się z myślą o rozstaniu i przygotowujcie się do niego już podczas wakacji!
czytaj więcej
Jak założyć punkt przedszkolny?
Przedszkole
Lubisz dzieci? Masz zacięcie pedagogiczne i cierpliwość do maluchów? A może szukasz ciekawego zajęcia po powrocie z urlopu macierzyńskiego? Od stycznia 2008 osoby prywatne mogą tworzyć punkty przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego. Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby założyć taki punkt?
czytaj więcej
Przedszkole
Przedszkole
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wielką rolę w procesie uczenia się dzieci odgrywa przedszkole. Wydawać się może, że jest tylko miejscem, w którym dzieci świetnie się bawią pod nieobecność rodziców. Warto jednak pamiętać, że przedszkole daje dziecku niesamowitą okazję do gromadzenia doświadczeń, prowadzenia własnych obserwacji i do budowania stabilnego, rzeczywistego obrazu świata.
czytaj więcej
Przedszkole – temat tabu
Przedszkole
Odbierasz swojego szkraba z przedszkola i pełna ciekawości pytasz o szczegóły minionego dnia. W zamian słyszysz: „Nie pamiętam”. Albo widzisz dotąd wygadanego malca, który na Twoje pytanie wzrusza ramionami lub odpowiada lakonicznie jednym słowem. Czy jest się czym martwić?
czytaj więcej
Przedszkolna miłość
Przedszkole
Pierwsza miłość zdarza się raz… i zazwyczaj przytrafia się już przedszkolakom. Jeśli Twój maluch oświadczył Ci, że się zakochał, nie lekceważ tego uczucia. Dla smyka jest ono czymś niezwykle ważnym. Czymś, co być może zapamięta na całe życie.
czytaj więcej
Poranek przedszkolaka
Przedszkole
Jesienne i zimowe poranki nie sprzyjają porannemu wstawaniu. W sytuacji, kiedy na dworze ciemno i chłodno, trudno się obudzić nie tylko Tobie, ale również małemu przedszkolakowi. Dobrze zorganizowany poranny czas pozwoli Wam jednak uniknąć wielu nerwowych sytuacji.
czytaj więcej
Zanim pójdzie do przedszkola
Przedszkole
Już za niedługo Twój maluch stanie się przedszkolakiem. To wielka zmiana w jego życiu. Pomóż mu przygotować się do nowej, ważnej roli.
czytaj więcej
Przedszkole: publiczne czy prywatne?
Przedszkole
Zamierzasz posłać swojego trzylatka do przedszkola i zastanawiasz się, które będzie lepsze dla Twojego szkraba: prywatne, publiczne a może katolickie?
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ