Wybierz swoją kolorystykę

Żywienie

Jak pomóc dziecku w walce z kilogramami?
Żywienie
Problem nadwagi oraz otyłości jest coraz bardziej powszechny wśród dzieci i młodzieży. Brak profilaktyki lub odpowiedniej reakcji ze strony rodziców może doprowadzić do zaburzeń zdrowotnych.
czytaj więcej
Dieta na IQ
Żywienie
Dieta ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wygląd, zapobiega powstawaniu wielu chorób, leczy oraz wpływa na długość życia. Niejednokrotnie jedzenie traktujemy jako swoistą psychoterapię poprawiającą nasz nastrój. Nic dziwnego, że zawartość naszego talerza oddziałuje również na pracę naszego układu nerwowego z jego centrum dowodzenia – mózgiem, na czele. Co ważne, oddziaływanie to może być zarówno pozytywne, jak i negatywne i to już od pierwszych miesięcy życia.
czytaj więcej
Żywnościowe pułapki dla dzieci są do uniknięcia
Żywienie
Ułożenie i konsekwentne przestrzeganie diety kilkuletniego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Warto jednak wziąć pod lupę produkty, które wydają się odpowiednie, aby uchronić pociechę przed sztucznymi dodatkami lub przykrymi reakcjami alergicznymi.
czytaj więcej
Wielkanocne przysmaki dla najmłodszych
Żywienie
Zbliżające się Święta Wielkanocne to doskonała okazja, aby w posiłkach malucha pojawiły się nowe i zdrowe przysmaki, np. jajka! To nie tylko główny składnik świątecznego menu, ale również wartościowe źródło składników odżywczych. Jakie dania z dodatkiem świątecznego jajka możemy zaserwować naszym pociechom i czy są one wskazane w ich diecie – podpowiadamy poniżej.
czytaj więcej
Zimowe menu dziecka
Żywienie
W czasie gdy za oknem zima, w sposób szczególny warto zadbać o wzmacnianie odporności dziecka. Niskie temperatury, wilgoć i wiatr sprzyjają infekcjom. Jak wiadomo, znaczący wpływ na układ immunologiczny człowieka ma dieta. Jakie produkty powinny znaleźć się na talerzu malucha podczas zimowych miesięcy?
czytaj więcej
Smaczna Wigilia dla malucha!
Żywienie
Świąteczna gorączka to temat znany każdej z nas! Zakupy, prezenty, sprzątanie domu, kupowanie prezentów… O gotowaniu nie wspominając. Według psychologów Święta Bożego Narodzenia spędzane z rodziną znajdują się na liście najbardziej stresujących wydarzeń życiowych! Jak nie stracić głowy w trakcie świątecznych przygotowań? Co zrobić żeby wszyscy usiedli przy wigilijnym stole z uśmiechem na twarzy?
czytaj więcej
Mały wegetarianin
Żywienie
Wegetarianizm, czyli niespożywanie mięsa, zdobywa coraz więcej sympatyków. Wiąże się z określonym stylem życia i filozofią. Często rodzice – wegetarianie decydują, że ich dziecko również będzie karmione zgodnie z ich przekonaniami. Czy jednak taka dieta nie zaszkodzi maluchowi?
czytaj więcej
Wywiad: Wpływ GMO na zdrowie dzieci
Żywienie
Każda matka pragnie jak najlepiej odżywiać swoje pociechy i opierać ich dietę na zdrowych produktach żywnościowych. Zastanówmy się jak wygląda proces zakupowy przeciętnej pani domu?
czytaj więcej
Walczmy z otyłością u dzieci
Żywienie
Pomimo alarmujących statystyk, niepokojących wyników badań i ostrzeżeń lekarzy otyłość wśród dzieci staje się coraz poważniejszym problem naszych czasów.
czytaj więcej
Czekolada w diecie dziecka
Żywienie
W tym tygodniu, a dokładnie 12 kwietnia, obchodzimy Dzień Czekolady. W związku z tym postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu kontrowersyjnemu smakołykowi. Podawać ją dziecku czy nie? Oto problem, przed którym stoją mamy małych dzieci…
czytaj więcej
Strona 2 z 5


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ