Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Migdałki a kłopoty ze słuchem u dziecka
Zdrowie
Twoje dziecko stale pogłaśnia telewizor? Musisz powtarzać to, co do niego mówisz, bo nie reaguje? Maluch może mieć kłopoty ze słuchem, wynikające z przerostu migdałka gardłowego.
czytaj więcej
Bilans drugiego i czwartego roku życia dziecka
Zdrowie
Obowiązkowe badania dzieci, to nic innego jak kolejne bilanse zdrowia, czyli systematyczne wizyty zdrowych dzieci u lekarza, w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia i ogólnego rozwoju. Sprawdź, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo.
czytaj więcej
Gimnastyka buzi i języka
Zdrowie
Każde dziecko, które dopiero uczy się mówić, przekręca głoski, skraca wyrazy, przestawia kolejność sylab. Upraszcza sobie w ten sposób trudną wymowę języka ojczystego. Jest to proces naturalny i nosi nazwę swoistej mowy dziecięcej. Ma on jednak swoje prawidła i dlatego trudno czasami odróżnić zjawiska naturalne od wady wymowy. Na szczęście coraz więcej pedagogów zdaje sobie sprawę z wagi problemu i dokształca się w zakresie logopedii.
czytaj więcej
Sprawdź czy Twoje dziecko nie cierpi na astygmatyzm
Zdrowie
Czy Twoje dziecko myli podobnie wyglądające litery, a prostą linię uważa za krzywą? Może znajdować się w grupie osób cierpiących na astygmatyzm. Szacuje się, że 40% ludzi na świecie dotyka ten problem - a nawet jedna trzecia z nich może o tym nie wiedzieć.
czytaj więcej
Co to za wysypka?
Zdrowie
Gdy na malutkim ciele Twojego szkraba pojawi się wysypka, czujesz się zaniepokojona. Martwisz się czy maluszek nie jest chory. Najpierw uważnie przyjrzyj się skórze malca. I pamiętaj: nie smaruj jej niczym bez konsultacji z lekarzem!
czytaj więcej
Zadbaj o zdrowie dziecka zimą
Zdrowie
Sanki na osiedlowej górce, narty na stoku lub zimowe szaleństwo na kuligu. Zima to ogromna frajda dla najmłodszych. W jaki sposób zabezpieczyć dziecko przed zapaleniem oskrzeli, czy katarem? Oto poradnik, który pomoże Wam trzymać się ciepło i nie dać przeziębieniom.
czytaj więcej
Domowe sposoby na oparzenia u maluchów
Zdrowie
Wbrew pozorom to zacisze domowe staje się niekiedy bardzo niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Ich ciekawość i żywiołowość często jest przyczyną groźnych wypadków czy skaleczeń. Dlatego każda dobra mama powinna znać kilka domowych sposobów, dzięki którym będzie mogła szybko zareagować na przykrą sytuację.
czytaj więcej
Idziemy do dentysty
Zdrowie
Strach przed dentystą odczuwa prawie każdy dorosły, a jak wiadomo lęk jest zaraźliwy, więc Twój maluch również może odczuwać niechęć do stomatologa. Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, ponieważ to ona zadecyduje o nastawieniu dziecka do kolejnych spotkań.
czytaj więcej
Ziołowe herbatki dla malucha
Zdrowie
Lekkie dolegliwości i infekcje nie muszą być leczone farmakologicznie. Niekiedy domowe sposoby mogą okazać się świetnym rozwiązaniem w pokonywaniu drobnego przeziębienia.
czytaj więcej
Jak postępować z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo?
Zdrowie
Nadpobudliwe dziecko jest z punktu widzenia wychowawcy dzieckiem „trudnym”. Ze względu na swoje zachowanie, nierozumiane przez inne dzieci, ale i przez wielu dorosłych, bywa częściej karane, tymczasem wymaga ono odpowiedniego podejścia. Jakiego?
czytaj więcej
Strona 3 z 7


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ