Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Bierne palenie u dzieci
Zdrowie
Bierne palenie co 17 minut zabija jednego mieszkańca Europy. W ciągu roku, na skutek wdychania dymu tytoniowego, umiera ponad 79 tys. mieszkańców Unii Europejskiej. Dzieci są szczególne zagrożone skutkami wdychania dymu tytoniowego. Koordynator Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Anna Kozieł, sądzi że ok. 80% dzieci jest wystawionych na ekspozycję dymu tytoniowego w miejscu zamieszkania.
czytaj więcej
Mały okularnik w domu
Zdrowie
Prawidłowy wzrok u dziecka jest tak samo ważny jak każdy inny zmysł. Dzięki bodźcom wzrokowym dziecko poznaje przecież niepowtarzalny świat kolorów i kształtów. Dbajmy o to, by dziecko zawsze mogło cieszyć się pięknem otaczającego świata.
czytaj więcej
Rodzicu, dbaj o mleczaki dziecka
Zdrowie
Rodzice w Polsce nie dbają o zęby mleczne swoich pociech. Ponad 47 proc. 3-latków ma próchnicę zębów mlecznych – wynika z najnowszych badań Zakładu Stomatologii Zachowawczej  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
czytaj więcej
Ospa wietrzna u dzieci
Zdrowie
Jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób. Wywołana przez wirus Varicella-zoster, potocznie zwana wiatrówką. Raz przechorowana, daje odporność na całe życie.
czytaj więcej
Co musisz wiedzieć o kleszczowym zapaleniu mózgu
Zdrowie
Planując wakacje w krajach tropikalnych większość ludzi ma świadomość, że prawdopodobnie konieczne będą szczepienia przeciw takim chorobom jak cholera, dur brzuszny czy żółta gorączka. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zaszczepienie się przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu przed wakacjami w Polsce czy w innych krajach europejskich. Co w takim razie warto wiedzieć?
czytaj więcej
Spacery na mrozie
Zdrowie
Zima zagościła u nas na dobre. W nocy temperatury spadają poniżej 20 stopni Celsjusza, w dzień słupek rtęci również grubo poniżej zera. Czy w mroźne dni można wychodzić z dzieckiem na spacer?
czytaj więcej
Wywiad: Problemy logopedyczne u dzieci
Zdrowie
Przekręcanie głosek, skracanie wyrazów seplenienie czy niewyraźna mowa dziecka spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Czy to już ten moment, kiedy trzeba skorzystać z porady specjalisty? A może szkrab „z tego” wyrośnie? eMaluszki rozmawiają z Dorotą Bełtkiewicz, logopedą.
czytaj więcej
Dziecko u stomatologa – wizyta nie taka straszna, jak ją malują
Zdrowie
Namówienie malucha na wizytę u dentysty nie jest łatwym zadaniem tym bardziej, że nawet dorośli mają opory przed takim spotkaniem. Eksperci Laboratorium Vademecum radzą, jak przygotować dziecko, aby nie wpadało w panikę, wchodząc do gabinetu stomatologicznego.
czytaj więcej
Przezorny rodzic – bezpieczna zima
Zdrowie
Do zimy nie sposób mieć obojętny stosunek. Jedni ją kochają, inni jej nienawidzą. Dla natury jest porą snu, a dla dzieci lawiną prezentów od Mikołaja. Dorośli organizują w tym okresie zimowe zawody, a najmłodsi na wszelkie sposoby cieszą się z dobrodziejstw jakie niosą ze sobą śnieg i mróz. Zachowajmy jednak stosowną czujność, by nasze maluchy nie były narażone na zimowe niebezpieczeństwa.
czytaj więcej
BUTY NA ZIMĘ DLA DZIECKA
Zdrowie
Idzie zima. Jeśli do tej pory nie kupiłaś jeszcze dziecku ciepłego, zimowego obuwa, koniecznie przeczytaj, czym kierować się przy wyborze bucików dla Twojej pociechy. Dobry zakup pozwoli maluchowi ciepło i zdrowo przetrwać zimę – czas śnieżnych zabaw.
czytaj więcej
Strona 2 z 7


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ