Wybierz swoją kolorystykę

Wychowanie

Bakterie odpadają czyli "zdrowe" zabawki
Wychowanie
Czy jest sposób aby ochronić dzieci przed groźnymi bakteriami przenoszonymi na zabawkach? Z takim wyzwaniem postanowił zmierzyć się polski producent zabawek. W fabryce zabawek w Dąbrowie Górniczej stworzono pierwszą serię klocków o właściwościach bakteriostatycznych z certyfikatem Czysty Produkt.
czytaj więcej
Wspólna zabawa klockami – maluchy to lubią!
Wychowanie
Einstein powiedział niegdyś, że kreatywność to zabawa inteligencji. Jak rozwijać ją u najmłodszych? Na przykład wznosząc wspólne budowle z klocków. Uniwersalne i ponadczasowe klocki choć należą do tych najprostszych zabawek, są uwielbiane przez dzieci. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom dają ogromny wachlarz możliwości i są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy.
czytaj więcej
Wywiad: Sposoby na nudę, czyli zajęcia dla dzieci i rodziców
Wychowanie
Każdemu rodzicowi zależy na rozwijaniu pasji i zainteresowań swoich dzieci. Jak wybrać odpowiednie zajęcia dla swojej pociechy opowiada Joanna Mentel, prowadząca zajęć kulinarne artystyczne i artystyczno-psychologiczne dla dzieci.
czytaj więcej
Wywiad: logopedyczna bajka terapeutyczna
Wychowanie
Na temat rozwoju mowy dzieci i form terapii logopedycznych rozmawiamy z Dorotą Bełtkiewicz - logopedą, autorką utworów dla dzieci.
czytaj więcej
Zabawy na śniegu
Wychowanie
Nareszcie spadł śnieg! Biały puch zachęca do wyjścia na spacer. Bierz malucha i ruszaj na spacer, zabawa w zimowe dni może sprawiać niezwykła frajdę, nie tylko dzieciom…
czytaj więcej
Pomysły na jesienne spacery
Wychowanie
Czas letnich upałów za nami. Pani jesień puka do naszych okien, zwiastując swoje przybycie spadającymi liśćmi, kasztanami i żołędziami. Słoneczko przeplatane ciepłym wiatrem zachęca do spacerów. Czy warto? Tak! Tym bardziej że pobyt na świeżym powietrzu w okresie jesiennym zahartuje malucha a spacer o tej porze roku wcale nie musi być nudny!
czytaj więcej
Wywiad: Bajkoterapia
Wychowanie
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone rokrocznie na całym świecie. Data (02 kwietnia) jest nieprzypadkowa, gdyż są to urodziny wybitnego duńskiego baśniopisarza o ogólnoświatowej sławie - Hansa Christiana Andersena. Z tej też okazji eMaluszki przeprowadziły wywiad z autorką utworów dla dzieci, biblio- i bajkoterapeutą, Dorotą Bełtkiewicz, na temat „uzdrowicielskiej” mocy bajek.
czytaj więcej
Sposób na bardzo wesołe pisanki
Wychowanie
Czas rodzącego się życia, rozkwitającej wiosny i Świąt Wielkanocnych, z którymi wiążą się liczne przygotowania, porządki, potrawy i oczywiście tradycje. Nasze dzieci kochają święta, a z tych wiosennych najbardziej ekscytującym elementem dla wszystkich maluchów jest malowanie pisanek. To część wielkanocnych zwyczajów, której nie sposób pominąć. Co zrobić by pisankowe malunki sprawiły moc radości i były wyjątkowym przeżyciem dla naszych dzieci? Po prostu samemu wejść w ich skórę i z pełnym zaangażowaniem oddać się tej radosnej tradycji. I, co najważniejsze, odpowiednio się do tego przygotować.
czytaj więcej
Wywiad: Dzieci w świecie dobrych dźwięków
Wychowanie
Świat dźwięków pełen jest harmonii, która w szczególny sposób potrafi koić ciało i duszę. Dzieci kochają muzykę, bo jest dla nich czymś naturalnym. Odbierają ją instynktownie, jako źródło radości, zabawy, dobrej energii. Co więcej, paleta brzmień ma pozytywny wpływ na ich rozwój i psychikę. Stają się spokojniejsze, bardziej kreatywne, spostrzegawcze i twórcze. O maluchach i ich spotkaniu z dźwiękami opowiada Monika Doroszkiewicz, specjalistka terapii i masażu dźwiękiem.
czytaj więcej
Kiedy wybrać się z dzieckiem do logopedy?
Wychowanie
Przekręcanie głosek, seplenienie czy niewyraźna mowa maluszka może nasuwać pytanie: czy moje dziecko powinno skorzystać z pomocy specjalisty? Pytamy logopedę.
czytaj więcej
Strona 1 z 9


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ