Wybierz swoją kolorystykę

Wychowanie

Maluch na rowerze – pierwsze przygody
Wychowanie
Dla malucha świat jest pełen miłych niespodzianek – nie tylko wizualnych, zapachowych, ale także sensorycznych i motorycznych. Nic dziwnego, że kiedy dzieci odkrywają przyjemność płynącą z jazdy na rowerku, potrafią oddawać się pasji jeżdżenia długo i nieprzerwanie. Warto dowiedzieć się wszystkiego o korzyściach i zasadach korzystania z tego pojazdu.
czytaj więcej
Mały poliglota – warto poczekać z nauką
Wychowanie
Czy warto uczyć dzieci języka obcego? Na to pytanie większość z nas odpowie twierdząco. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak ważna jest ich znajomość w dorosłym życiu. Dlatego coraz więcej rodziców chce, aby ich dziecko już od najmłodszych lat uczyło się angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Jednak bądźmy ostrożni i nie dajmy się porwać modzie. Zbyt wczesna nauka drugiego języka może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku.
czytaj więcej
Modny maluch, czyli najnowsze trendy w modzie dziecięcej
Wychowanie
Ładnie ubrane dziecko to chluba każdej mamy. Chociaż wokół tematów mody dziecięcej narosło wiele kontrowersji, to jednak każdy rodzic chce, by jego pociecha wyglądała modnie i często znacznie większą wagę przykłada do ubioru malucha, niż do własnego stroju. Nie ma w tym nic złego – troska o wygląd dziecka to jeden z przejawów rodzicielskiej miłości, zaś dbanie o modny wizerunek, to pierwsza z lekcji wyczucia stylu, jaką odbiera smyk od swoich rodziców.
czytaj więcej
Jak ochronić dziecko przed pedofilem?
Wychowanie
Statystyki przerażają: wg badań prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, seksuologa, co 7 dziecko przed ukończeniem 15 roku życia jest molestowane seksualnie. Ofiarami pedofilii są częściej dziewczynki niż chłopcy.
czytaj więcej
Doskonale niedoskonałe rozumowanie przedszkolaka
Wychowanie
Dynamiczny rozwój mowy dziecka wchodzącego w wiek przedszkolny powoduje nie tylko coraz efektywniejszą komunikację. Skutkuje on również pojawieniem się nowych funkcji psychicznych – pamięci dowolnej i wyobraźni. Te nowe narzędzia poznawania i interpretowania świata różnią się znacznie od pamięci i wyobraźni dorosłego.
czytaj więcej
Poznaj Świętego Mikołaja
Wychowanie
Święta to czas, który w sposób oczywisty łączymy z postacią Świętego Mikołaja, wtedy też pojawia się wiele pytań ze strony dzieci dotyczących jego osoby. Kim był naprawdę i gdzie mieszkał? Czy w innych krajach też się pojawia? Nie wspominając już o pytaniu czy rzeczywiście istnieje i przynosi prezenty.
czytaj więcej
Świąteczne zabawy
Wychowanie
Czas Bożego Narodzenia to okres rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, rozmów i…zabawy. Zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszka dziecko, nie ma mowy o nudzie. Telewizor czy komputer to nie jedyny sposób spędzania świątecznego czasu. Oto kilka pomysłów na wspólne, rodzinne zabawy z najmłodszymi.
czytaj więcej
Wywiad: Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?
Wychowanie
Jak obudzić w dziecku ciekawość świata? Które gry i zabawy pomagają kształtować wrodzony potencjał i zdolności dziecka ? O tym jak twórczo wspierać rozwój malucha, a czego unikać rozmawiamy z Natalią Minge, współautorką książki „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?”.
czytaj więcej
Dziecko na nartach
Wychowanie
Poprawia kondycję fizyczną, uczy koncentracji i uwagi. Jazda na nartach. Wspaniały sposób spędzania wolnego czasu w zimowych miesiącach. Czy Twój maluch jest już gotowy na szaleństwo na stoku? Od czego rozpocząć naukę jazdy na dwóch „deskach”?
czytaj więcej
Urok wrodzonych skłonności
Wychowanie
Psychologia odkrywa coraz to nowsze prawa rządzące naszym życiem emocjonalnym, formułując potem na ich podstawie takie a nie inne koncepcje czy metody. Są jednak teorie, które wygłaszano już w Starożytności, a które ciągle jeszcze nie straciły swej aktualności. Podział ludzi według czterech rodzajów temperamentu to jedna z nich.
czytaj więcej
Strona 3 z 9


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ