Wybierz swoją kolorystykę

Wychowanie

Dziecko a łyżwy - od kiedy?
Wychowanie
Zima to świetny czas nie tylko na narty czy sanki. Miejskie lodowiska to również doskonały sposób na spędzanie wolnych chwil z dzieckiem. Zamiast siedzieć przed telewizorem, korzystaj z uroków zimy!
czytaj więcej
Wierszyki na Dzień Babci i Dzień Dziadka
Wychowanie
Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Do prezentu (najlepiej zrobionego własnoręcznie), ukochany wnuczek może dołączyć krótki wierszyk w formie mówionej lub pisanej. Przedstawiamy kilka propozycji.
czytaj więcej
Znak zodiaku a dziecko
Wychowanie
Bez względu na to czy wierzysz w horoskopy czy nie, sprawdź co znak zodiaku mówi o charakterze Twojego dziecka. Czy wpływa na jego talenty i sposób bycia? Polecamy krótką lekturę na ten temat, którą oczywiście należy przeczytać … z przymrużeniem oka. Miłej zabawy!
czytaj więcej
Sylwester z dzieckiem
Wychowanie
Jeśli z jakichkolwiek powodów planujesz celebrować nadejście Nowego Roku wyłącznie w gronie rodzinnym, Twoja starsza pociecha z pewnością będzie wniebowzięta. Jeśli masz w domu niemowę – Sylwester będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu z partnerem: tylko we dwoje. Podpowiadamy jak zorganizować ostatni tegoroczny wieczór w swoim M4 , aby był on atrakcją zarówno dla rodziców jak i dzieci.
czytaj więcej
Wigilia z dzieckiem
Wychowanie
Święta Bożego Narodzenia i wigilijna wieczerza, po której następuje rozdanie prezentów, to wydarzenie, którego dziecko oczekuje z niecierpliwością. Może też jednak być powodem stresu i zdenerwowania, jeśli chcąc, aby wszystko wypadło perfekcyjnie, zbyt dużo będziesz wymagać od dziecka.
czytaj więcej
Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka na drodze
Wychowanie
Samodzielne wyjście dziecka z domu wiąże się z ciągłym stresem dla rodziców. Kończy się on dopiero w momencie powrotu dziecka do domu. Na drodze na małych podróżnych czeka wiele niebezpieczeństw, nie tylko wtedy, gdy poruszają się pieszo, również gdy przewozimy je samochodem jako pasażerów. Organizatorzy akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze” przedstawiają wiele praktycznych porad, jak zwiększyć bezpieczeństwo maluchów na drodze i w aucie.
czytaj więcej
Wywiad: Jak rozmawiać z dzieckiem o orientacji seksulanej?
Wychowanie
Dyskusje, które obecnie toczą się w przestrzeni publicznej często dotyczą związków homoseksualnych i praw do posiadania potomstwa przez osoby pozostające w takich relacjach. Jak rozmawiać z dzieckiem na temat orientacji seksualnej? W jaki sposób wyjaśnić sytuację, gdy kolega z przedszkola ma dwie mamy? Na te pytania odpowie Alina Synakiewicz – pedagożka, edukatorka seksualna, trenerka umiejętności psychospołecznych, związana z Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton.
czytaj więcej
Rodzinne zabawy na zdrowie!
Wychowanie
Spędzacie całe lato w mieście? A może jedziecie na krótką wycieczkę z biura podróży i nie macie pomysłu na resztę wakacji? Lato spędzone w domu może być naprawdę udane – wystarczy odrobina fantazji i motywacja do ruszenia się poza własne cztery kąty. Podpowiadamy co można w robić, gdy za oknem dopisuje pogoda.
czytaj więcej
Kot w domu a dziecko
Wychowanie
Dziecko i zwierzak w domu to bardzo dobre połączenie. Należy jednak dobrze przemyśleć decyzję o zaopiekowaniu się małym dzieckiem i zwierzęciem jednocześnie. Wymaga to wiele wyrzeczeń i z pewnością niemałych chęci. W przyszłości może jednak zaprocentować wieloma korzyściami, również dla Twojego dziecka. Może więc kupić do domu kotka?
czytaj więcej
Piknik z maluchem
Wychowanie
Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Majówka, czy też tradycyjny piknik to doskonała okazja, by miło spędzić dzień oraz dotlenić organizm. Jak jednak ubrać malucha by wygadał modnie, a strój był komfortowy?
czytaj więcej
Strona 2 z 9


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ