Wybierz swoją kolorystykę

Alergie

Alergia na pleśń i grzyby
Alergie
Pleśń to mikroskopijnej wielkości grzyby, które idealnie rozwijają się w miejscach ciepłych i wilgotnych. W naszych domach bytują głównie w kuchni, piwnicy i łazience. Można je znaleźć również na zewnątrz, np. w glebie i mokrych liściach.
czytaj więcej
Mój mały alergik - alergia pokarmowa
Alergie
Wzrost zachorowalności na alergię pokarmową w Polsce i na świecie w ostatnich kilkunastu latach stał się faktem potwierdzonym przez badania naukowe. Jednak pomimo tego, że choroba ta dotyka coraz więcej rodzin to można z nią dziś żyć zupełnie normalnie! Wystarczy dobrze ją poznać, podjąć odpowiednie leczenie i pamiętać, że dieta stanowi kluczowy element terapii. A jak radzą sobie z tym wyzwaniem współcześni rodzice?
czytaj więcej
Pierwsza wizyta u alergologa
Alergie
Wybierasz się z dzieckiem do alergologa? Przeczytaj, jak powinnaś się do tej wizyty przygotować, co powinnaś ze sobą zabrać i jakie pytania zada lekarz.
czytaj więcej
Atopowe zapalenie skóry (AZS) u niemowląt
Alergie
Skóra małego dziecka intensywnie dojrzewa do 3. roku życia. W okresie niemowlęcym ma inną budowę niż skóra dorosłych – jest znacznie cieńsza i gorzej natłuszczona. To czyni ją bardziej podatną na wysuszenie i rozwój chorób alergicznych przebiegających z nadmierną suchością. Takim schorzeniem jest właśnie atopowe zapalenie skóry, którego przyrost w populacji małych dzieci obserwuje się od kilkunastu lat. Pierwsze objawy AZS w większości pojawiają się w wieku niemowlęcym.
czytaj więcej
Skaza białkowa niemowląt
Alergie
Skaza białkowa to alergia na substancje uczulające – najczęściej mleko krowie, gluten, jajka, orzechy, kakao i ryby. Wpływ na alergię dziecka może mieć dieta matki karmiącej lub inne alergeny.
czytaj więcej
Alergia pokarmowa u dzieci
Alergie
Alergia pokarmowa u dzieci to częste zjawisko. Nieprzyjemne objawy wywołane są przez kontakt organizmu z alergenem…
czytaj więcej
Skaza białkowa u niemowląt
Alergie
Skaza białkowa to potoczne określenie alergii pokarmowej, przejawiającej się przede wszystkim w postaci tzw. atopowego zapalenia skóry (AZS). Jak sama nazwa wskazuje, wywołują ją białka mleka krowiego, ale nie tylko one – uczulać może także wiele innych pokarmów, a ustalenie które z nich szkodzą dziecku nie zawsze jest proste.
czytaj więcej
Mały alergik
Alergie
Alergia na pokarmy może bardzo uprzykrzyć życie, jeśli jednak prawidłowo rozpoznamy jej przyczynę, łatwo będziemy mogli sprawić, że nasz maluszek nie odczuje zbytnio ograniczeń z nią związanych. Pocieszająca jest również wiadomość, że istnieje spora szansa na to, iż alergeny zawarte w wielu pokarmach przestaną uczulać, gdy dziecko nieco podrośnie i jego układ odpornościowy rozwinie się w pełni.
czytaj więcej
Astma oskrzelowa
Alergie
Słowo „astma” wciąż budzi lęk. Niepotrzebny, gdyż spora część alergików ma dużą szansę na ustąpienie objawów choroby. Wystarczy odpowiedni terapia i profilaktyka.
czytaj więcej
Alergia, nie alergia…
Alergie
Katar, wysypka czy kaszel mogą świadczyć o reakcji organizmu na alergen. Mogą ale wcale muszą. Dowiedz się, jak rozpoznać czy są one rzeczywiście efektem uczulenia.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ