Wybierz swoją kolorystykę

Wcześniak

Masaż Shantala – dotyk miłości dla Twojego dziecka
Wcześniak
Masaż Shantala to tradycyjny masaż indyjski, mający tysiącletnią tradycję, zgodnie z którą przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Tamtejsze mamy masują swoje dzieci od chwili narodzin, do momentu gdy opuszczą one dom rodzinny.
czytaj więcej
Ciemiączko
Wcześniak
Maleńki, bo o powierzchni jedynie kilku centymetrów kwadratowych, delikatny fragment noworodkowej główki jest przyczyną wielu niepokojów świeżo upieczonych mam. Tymczasem ciemiączko (a dokładniej – ciemiączka) to niezwykłe cuda matki natury, dzięki którym poród jaki znamy jest w ogóle możliwy.
czytaj więcej
Kangurowanie
Wcześniak
Skóra do skóry, ciało do ciała. Przez dziewięć miesięcy ciąży więź, jaka kształtuje się między matką i dzieckiem ma najbardziej intymny i fizyczny charakter. Nienarodzony maluch dosłownie zanurzony jest w organizmie matki, odżywiając się, wydalając i przyswajając tlen tylko dzięki biologicznej symbiozie, która między nimi powstaje. Nic dziwnego, że pierwsze chwile po porodzie mogą być dla noworodka traumatyczne – w jednej chwili musi zmierzyć się w wyzwaniami całkowicie nowego środowiska, tracąc jednocześnie to, co bliskie i znane. Ciało matki.
czytaj więcej
By nie urodził się za wcześnie
Wcześniak
To ważne, aby dziecko które nosisz pod sercem urodziło się o czasie – wtedy będzie gotowe do życia poza Twoim łonem. Pamiętaj, że możesz wiele zrobić, aby zminimalizować ryzyko porodu przedwczesnego.
czytaj więcej
Wcześniak – dlaczego moje dziecko?
Wcześniak
Mamy wcześniaków bardzo często obwiniają się o to, że ich dziecko przyszło na świat na długo przed spodziewanym terminem porodu. Jednak istnieje wiele powodów, dla których maluszki wybierają się na świat przed czasem. I w większości przypadków poród przedwczesny następuje z przyczyn niezależnych od matki. Z przyczyn, którym nie mogła zapobiec.
czytaj więcej
Bank mleka w Polsce
Wcześniak
W Polsce powstaje pierwszy w naszym kraju bank mleka kobiecego. To duża szansa dla dzieci, których matki z przyczyn losowych nie mogą karmić naturalnym pokarmem.
czytaj więcej
Kangurowanie wcześniaków
Wcześniak
Kangurowanie to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda pomagająca noworodkom, zwłaszcza wcześniakom, przystosować się do nowej rzeczywistości. Bliski kontakt z mamą jest dla maluszka równie niezbędny co wysokiej klasy sprzęt medyczny.
czytaj więcej
Kąpiel wcześniaka
Wcześniak
Zabiegi pielęgnacyjne wokół wcześniaka w zasadzie nie różnią się niczym od tych, które są wykonywane u noworodków donoszonych. Muszą być tylko wykonane z większą delikatnością i starannością.
czytaj więcej
Rehabilitacja wcześniaka: metoda Vojty
Wcześniak
Istnieje wiele metod, pozwalających rozpoznać ewentualne zaburzenia dzieci urodzonych przed czasem. Umożliwiają one nie tylko postawienie diagnozy ale również wsparcie w rozwoju. Jedną z nich jest metoda Vojta.
czytaj więcej
Pupa wcześniaka - pielęgnacja
Wcześniak
Pielęgnacja wcześniaka w zasadzie nie różni się niczym od zabiegów higienicznych u donoszonego niemowlęcia. Jednak u maluszka urodzonego przed czasem, muszą być one wykonywane ze szczególną delikatnością i dokładnością.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ