Wybierz swoją kolorystykę

Wcześniak

Wyścig z czasem
Wcześniak
Wcześniaki to dzieci urodzone przed 37 tygodniem ciąży. Odpowiednia opieka i sprzęt pozwalają im na przeżycie, a w większości wypadków również na prawidłowy rozwój.
czytaj więcej
Kilka pytań o wcześniaka
Wcześniak
Nie da się przygotować na stres, jaki wiąże się z przyjściem na świat maleństwa, wymagającego intensywnej opieki lekarskiej. Im więcej będziesz wiedzieć na temat dzieci urodzonych przed czasem, tym łatwiej Ci będzie przejść przez ten trudny dla Ciebie okres. Odpowiadamy na kilka pytań, dotyczących zdrowia i pielęgnacji wcześniaka.
czytaj więcej
Karmienie wcześniaka
Wcześniak
Organizm małego człowieka, aby móc prawidłowo się rozwijać, potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Urodzony o czasie maluch zazwyczaj potrafi samodzielnie ssać a jego układ pokarmowy jest przygotowany do trawienia pokarmu. Inaczej jest z wcześniakami.
czytaj więcej
Moc codziennych czułości
Wcześniak
Malutką, słabą i bezbronną istotkę może Ci być trudno wziąć na ręce, przytulić czy pogłaskać. Jednak maleństwu potrzebna jest Twoja obecność, bliskość i serdeczny dotyk. To dla niego cudowne lekarstwo.
czytaj więcej
Sprzęt ratujący życie
Wcześniak
Bez ich pomocy niemożliwe byłoby podtrzymanie życia dzieci, które urodziły się przed czasem. Specjalistyczna aparatura, w którą wyposażone są oddziały intensywnej opieki neonatologicznej to wysokiej klasy urządzenia, niezbędne do ratowania zdrowia wcześniaków. Przedstawiamy kilka z nich.
czytaj więcej
Strona 2 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ