Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Nawilżanie powietrza w pokoju dziecka
Zdrowie
Gdy sezon grzewczy w pełni, warto zadbać o prawidłową wilgotność powietrza w pokoju malca. Zbyt suche może powodować zatkanie noska i kaszel. Efekt? Niewyspany i marudny maluch.
czytaj więcej
Zbyt ciepło czyli mniej zdrowo...
Zdrowie
„A nie jest mu za zimno? Może daj mu jeszcze sweterek!” – niejedna młoda mama słyszała takie rady . Tymczasem przegrzanie organizmu jest tak samo szkodliwe jak wychłodzenie. Od okresu niemowlęctwa lepiej przyzwyczajać dziecko do niższej niż wysokiej temperatury.
czytaj więcej
BUTY NA ZIMĘ DLA DZIECKA
Zdrowie
Idzie zima. Jeśli do tej pory nie kupiłaś jeszcze dziecku ciepłego, zimowego obuwa, koniecznie przeczytaj, czym kierować się przy wyborze bucików dla Twojej pociechy. Dobry zakup pozwoli maluchowi ciepło i zdrowo przetrwać zimę – czas śnieżnych zabaw.
czytaj więcej
Atopowe zapalenie skóry (AZS) u niemowląt
Zdrowie
Skóra małego dziecka intensywnie dojrzewa do 3. roku życia. W okresie niemowlęcym ma inną budowę niż skóra dorosłych – jest znacznie cieńsza i gorzej natłuszczona. To czyni ją bardziej podatną na wysuszenie i rozwój chorób alergicznych przebiegających z nadmierną suchością. Takim schorzeniem jest właśnie atopowe zapalenie skóry, którego przyrost w populacji małych dzieci obserwuje się od kilkunastu lat. Pierwsze objawy AZS w większości pojawiają się w wieku niemowlęcym.
czytaj więcej
Ratunku! Pediatra!!!!
Zdrowie
Człowiek, któremu powierza się zdrowie własnego dziecka. Ktoś bardzo ważny dla każdego rodzica. Pediatra. Większość matek pytana o cechy idealnego lekarza od dzieci wymienia jednym tchem: kompetentny, budzący zaufanie, cierpliwy, wyrozumiały, z odpowiednim podejściem do dziecka. A przy jakim pediatrze zapala się czerwona lampka?
czytaj więcej
Kalendarz szczepień 2011
Zdrowie
Szczepienia to bardzo skuteczna ochrona przed niektórymi groźnymi chorobami zakaźnymi. Jeszcze w szpitalu Twój maluszek otrzyma pierwsze szczepionki, które podaje się każdemu noworodkowi. Część szczepionek jest obowiązkowych (i są one bezpłatne) a część zalecanych (za te musisz zapłacić z własnej kieszeni). Przedstawiamy aktualny kalendarz szczepień dla dzieci w wieku 0-3 lata.
czytaj więcej
Zezowanie niemowląt
Zdrowie
Twoje maleństwo ma rozbiegane oczka? Jakie są objawy i przyczyny zezowania u niemowląt? Kiedy powinnaś się zacząć niepokoić i zabrać je do lekarza?
czytaj więcej
Przybieranie na wadze niemowląt – czyli o siatkach centylowych
Zdrowie
Rodzice często zastanawiają się, czy dziecko nie je za dużo lub za mało, oraz czy przyrost jego wagi jest prawidłowy. Warto w takich momentach sięgnąć po tzw. siatki centylowe, które pomagają rozwiać takie wątpliwości.
czytaj więcej
Co to za wysypka?
Zdrowie
Gdy na malutkim ciele Twojego szkraba pojawi się wysypka, czujesz się zaniepokojona. Martwisz się czy maluszek nie jest chory. Najpierw uważnie przyjrzyj się skórze malca. I pamiętaj: nie smaruj jej niczym bez konsultacji z lekarzem!
czytaj więcej
Serce noworodka
Zdrowie
Bije znacznie szybciej, bo aż dwa razy częściej niż Twoje. Czy to powód do zmartwienia? Nie! Przedstawiamy garść informacji na temat maleńkiego serduszka Twojej nowonarodzonej pociechy.
czytaj więcej
Strona 3 z 7


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ