Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Witamina K dla noworodków
Zdrowie
Witamina K posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Wpływa na prawidłową pracę mózgu. Uszczelnia naczynia krwionośne, chroniąc przed krwawieniami. Podawana jest obecnie każdemu nowonarodzonemu dziecku.
czytaj więcej
Odmrożenia u dziecka - jak sobie z nimi poradzić?
Zdrowie
W porównaniu z dorosłymi, dzieci są bardziej narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych takich jak np. mróz czy zimny wiatr. Dlaczego tak się dzieje? Skóra maluchów jest dużo cieńsza i delikatniejsza. Tym samym – bardziej narażona na odmrożenia.
czytaj więcej
Stopy: jak nauczyć malucha dbania o higienę?
Zdrowie
Higiena to ogół praktyk, które mają chronić przed chorobami i urazami oraz służyć utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej naszego malucha . Przestrzeganie higieny sprzyja utrzymaniu dziecka w dobrym zdrowiu, a to znów jest warunkiem jego prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalno-społecznego i umysłowego.
czytaj więcej
Zakrztuszenie – pierwsza pomoc
Zdrowie
Zakrztuszenie może przytrafić się każdemu. Problem pojawia się, gdy nasz maluszek się krztusi. Jak mu pomóc w takiej sytuacji? Znajomość zasad pierwszej pomocy jest niezbędna.
czytaj więcej
Bierne palenie u dzieci
Zdrowie
Bierne palenie co 17 minut zabija jednego mieszkańca Europy. W ciągu roku, na skutek wdychania dymu tytoniowego, umiera ponad 79 tys. mieszkańców Unii Europejskiej. Dzieci są szczególne zagrożone skutkami wdychania dymu tytoniowego. Koordynator Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Anna Kozieł, sądzi że ok. 80% dzieci jest wystawionych na ekspozycję dymu tytoniowego w miejscu zamieszkania.
czytaj więcej
Jak podawać dzieciom leki
Zdrowie
Gdy maluszek zachoruje i lekarz zaleci przyjmowanie leków, koniecznie musisz przestrzegać rygorystycznych zasad ich podawania. Jak prawidłowo podawać dziecku leki, by terapia była skuteczna?
czytaj więcej
Ospa wietrzna u dzieci
Zdrowie
Jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób. Wywołana przez wirus Varicella-zoster, potocznie zwana wiatrówką. Raz przechorowana, daje odporność na całe życie.
czytaj więcej
Co musisz wiedzieć o kleszczowym zapaleniu mózgu
Zdrowie
Planując wakacje w krajach tropikalnych większość ludzi ma świadomość, że prawdopodobnie konieczne będą szczepienia przeciw takim chorobom jak cholera, dur brzuszny czy żółta gorączka. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zaszczepienie się przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu przed wakacjami w Polsce czy w innych krajach europejskich. Co w takim razie warto wiedzieć?
czytaj więcej
Spacery na mrozie
Zdrowie
Zima zagościła u nas na dobre. W nocy temperatury spadają poniżej 20 stopni Celsjusza, w dzień słupek rtęci również grubo poniżej zera. Czy w mroźne dni można wychodzić z dzieckiem na spacer?
czytaj więcej
Meningokoki – szczepić czy nie?
Zdrowie
Wielu rodziców staje przed dylematem wykupienia dla dziecka szczepienia przeciwko meningokokom. Przyjrzyj się dokładnie tym bakteriom i sama zadecyduj czy warto chronić prze nimi Twoje dziecko.
czytaj więcej
Strona 2 z 7


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ