Wybierz swoją kolorystykę

Rozwój

Wspólna zabawa klockami – maluchy to lubią!
Rozwój
Einstein powiedział niegdyś, że kreatywność to zabawa inteligencji. Jak rozwijać ją u najmłodszych? Na przykład wznosząc wspólne budowle z klocków. Uniwersalne i ponadczasowe klocki choć należą do tych najprostszych zabawek, są uwielbiane przez dzieci. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom dają ogromny wachlarz możliwości i są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy.
czytaj więcej
Świat nie jest czarno-biały – jak widzą niemowlęta?
Rozwój
Jedzenie, pampersy i sen - świat noworodka jest prosty i zarysowany w biało-czarnych barwach. Tak samo widzi on świat i przedmioty dookoła. Być może ciężko to sobie nam wyobrazić, ale wzrok noworodka jest jak obiektyw starego aparatu fotograficznego. Robi rzeczywistości czarno-białe, najczęściej rozmazane „zdjęcia”.
czytaj więcej
Masaż Shantala – dotyk miłości dla Twojego dziecka
Rozwój
Masaż Shantala to tradycyjny masaż indyjski, mający tysiącletnią tradycję, zgodnie z którą przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Tamtejsze mamy masują swoje dzieci od chwili narodzin, do momentu gdy opuszczą one dom rodzinny.
czytaj więcej
Wywiad: Dzieci w świecie dobrych dźwięków
Rozwój
Świat dźwięków pełen jest harmonii, która w szczególny sposób potrafi koić ciało i duszę. Dzieci kochają muzykę, bo jest dla nich czymś naturalnym. Odbierają ją instynktownie, jako źródło radości, zabawy, dobrej energii. Co więcej, paleta brzmień ma pozytywny wpływ na ich rozwój i psychikę. Stają się spokojniejsze, bardziej kreatywne, spostrzegawcze i twórcze. O maluchach i ich spotkaniu z dźwiękami opowiada Monika Doroszkiewicz, specjalistka terapii i masażu dźwiękiem.
czytaj więcej
Tyle muzyki! Czyli o pożytkach ze śpiewania dzieciom
Rozwój
Wiele artykułów namawia do zabawy, opisuje jak ile dobrego kryje każda, nawet najprostsza. Dlaczego zatem nie bawić się w muzykę? Potrzeba tylko trochę chęci i odwagi.
czytaj więcej
Błędy w usypianiu dzieci
Rozwój
Maluszek śpi niespokojnie a wieczorem marudzi i nie chce zasnąć? Być może popełniasz jakieś błędy. Wyeliminowanie ich zwiększa prawdopodobieństwo że się wyśpicie: Twoje dziecko i Ty!
czytaj więcej
Kiedy wybrać się z dzieckiem do logopedy?
Rozwój
Przekręcanie głosek, seplenienie czy niewyraźna mowa maluszka może nasuwać pytanie: czy moje dziecko powinno skorzystać z pomocy specjalisty? Pytamy logopedę.
czytaj więcej
Tłumacz Wyrazów Dziecięcych – piszcie do nas!
Rozwój
Nie ma chyba dziecka, które nie zaskoczyło a nawet rozśmieszyło do łez swoich rodziców, wymyślonymi przez siebie słowami. Sami również chętnie słuchamy opowieści naszych mam, które opowiadają, jak to my w dzieciństwie serwowaliśmy otoczeniu swój „język”. Jak sprawa wygląda w przypadku Waszych pociech?
czytaj więcej
Pierwsza wizyta u niemowlaka - co kupić?
Rozwój
Jeśli wybierasz się w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców i ich maleństwa, nie zapomnij o prezencie. Możesz kupić coś sprawdzonego i niezawodnego lub sprawić, by prezent stał się niezapomnianą pamiątką.
czytaj więcej
Jak urządzić pokój dziecka?
Rozwój
Urządzając pokoik dla swojego maluszka nie musisz trzymać się żadnych reguł. Obecnie, w aranżacji wnętrz, wszystkie kierunki są dozwolone. Najważniejsze, by miejsce było przyjazne i bezpieczne dla dziecka i rodziców.
czytaj więcej
Strona 1 z 8


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ